Sony Xperia Z2 4G Uyumlu Olmaması

Uçan Panda

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikler merhaba 6 ay önce internetten aldığım Sony Xperia Z2 (paralel ithalat) yazılımı sahte çıktı garantiye gönderdik, yazılım güncelleme vb ama değişmedi aynı siteden abime de telefon aldık aynı zamanda. HTC one M8 abimin telefonunda hiçbir sorun yok.

Şimdi asıl sorum telefonum 4G yi desteklemediğini öğrendim, 4.5g sim kart değiştirmeye gittiğimizde 5555e 4,5g hazır msjı attık bize dönülen mesaj telefonunuz 4.5 G'yi desteklemiyor oldu.

Dosya Ekleri

• tmp_13747-Screenshot_2016-02-15-19-02-19-747325763.png
    tmp_13747-Screenshot_2016-02-15-19-02-19-747325763.png
    62,7 KB · Görüntüleme: 388
Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımı sahte derken custom rom mu kuruluymuş? 2. el mi almıştınız? 450 Mbps bağlantı hızını destekleyen cihazlar arasında z2 yok maalesef.

Yani telefon güncellenmiyor doğrulanamadı hatası veriyor 450mbps değil sanırım 150mbps gibi bşi ama normalde z1 bile destekliyor. HAYIR 2.el değil ve ben telefonu ilk açtığımda 4.4.2 ile gelmesi gerekirken 4.4.4 ile gelmişti

Son düzenleme:
Yani telefon güncellenmiyor doğrulanamadı hatası veriyor 450mbps değil sanırım 150mbps gibi bşi ama normalde z1 bile destekliyor. HAYIR 2.el değil ve ben telefonu ilk açtığımda 4.4.2 ile gelmesi gerekirken 4.4.4 ile gelmişti
Eğer şu çin işi benzetme telefonlardan değil ise paralel ithalat olması fark etmez orjinal telefonun var. Telefonun güncellenmiyor olması sahte yazılım anlamına gelmez çeşitli sebepler olabilir bulmak lazım. kısmı olarak 4g bağlantı hızına sahiptir telefonunuz ama tam 4.5g hızına sahip değil.

Eğer şu çin işi benzetme telefonlardan değil ise paralel ithalat olması fark etmez orjinal telefonun var. Telefonun güncellenmiyor olması sahte yazılım anlamına gelmez çeşitli sebepler olabilir bulmak lazım. kısmı olarak 4g bağlantı hızına sahiptir telefonunuz ama tam 4.5g hızına sahip değil.
Mira alışveriş diye bi siteden aldık bi tanıdığın aracı olduğu siteydi telefon donanımı sahte değil antutuda gayet başarılı sonuçlar alıyor yazılım dışında her şeyi normal güncelleme geldiğinde . Doğrulanamadı hatası veriyor

Z2'nin 4G desteği var.
ama 4.5g desteği yok.
Mira alışveriş diye bi siteden aldık bi tanıdığın aracı olduğu siteydi telefon donanımı sahte değil antutuda gayet başarılı sonuçlar alıyor yazılım dışında her şeyi normal güncelleme geldiğinde . Doğrulanamadı hatası veriyor
bilemiyorum sony kullanmadım hiç

@serdar_gs 4.5G diye bir şey yok. 4.5G hükümet tarafından ortaya atılmış bir kavram. 4G destekleyen bütün telefonlar 4.5G'de destekler. O teknolojinin adı da 4.5G değil, 4G'dir. Dünya ülkelerinde 4.5G diye bir kavram yok.

Lte desteği Z2 cihazlarda mevcut. Telefonunuzun imeisi çalıntı olabilir. Bu yüzden güncelleme alamıyor olmanız ve telefonunuzun Lte desteklekmediğine dair ibare ile karşılaşmanız olası. Aldığınız firma ile irtibat kurmalısınız.

Sony Xperia Z2 4.5G Desteği

@serdar_gs 4.5G diye bir şey yok. 4.5G hükümet tarafından ortaya atılmış bir kavram. 4G destekleyen bütün telefonlar 4.5G'de destekler. O teknolojinin adı da 4.5G değil, 4G'dir. Dünya ülkelerinde 4.5G diye bir kavram yok.
Evet bunun adı 4G diğer adıyla LTE fakat neden 4.5G adını verdiler? Çünkü 4G 100 mbps 'e kadar hız sunarken 4.5G ismi takılan LTE Advanced 300-450 mbps 'e kadar hız sunmaktadır. Dolayısı ile son çıkan akıllı telefon modellerinin işlemcilerinde Cat 6 desteği olduğundan 4.5G desteğine sahipler ve 450 mbps kadar hıza ulaşabilirler fakat önceki modellerde kullanılan Cat 4 desteği en fazla 150 mbps hıza ulaşabilmekte. Yani evet Z2 4G desteğine sahip fakat ulaşacağı maximum hız 100-150 mbps iken benim telefonum G4 ise 300-450 mbps hıza ulaşabilmekte. 4.5G destek meseleside kısaca bu oluyor. Bunlardan önemlisi ülkemizde alt yapı ne olacak ne kadar hız sunacaklar onu zamanla göreceğiz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı