Çözüldü Soru: 3 Koltuklu Yolcu Uçağında Kaç Adet Oksijen Maskesi Bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Uzun süredir soru sorma geleneğimizi yapmıyorduk, tekrar canlandıralım dedim. :)

Soru başlıktaki gibi, basit. 3 koltuklu sırada oturuyorsunuz ve acil durumda oksijen maskeleri düşüyor. Bu oturduğunuz sıra için kaç adet maske düşer? Sadece sayı olarak cevabı istemiyorum, sebebini de düzgünce açıklamalısınız ki inanalım.

Google'dan bakmaya gerek yok, doğru cevap verene altın takmayacağız. Konunun amacı beyin fırtınası yapmak. :)

Çözüm
4 kişilik ailede anne, baba ve ergen bir çocuğun yanında küçük bir bebek ihtimaline karşı 4 tane olabilir.
Yardımcı pilot varsa 5 diyorum. Çünkü, 3 maske 3 yolcu için geri kalan 2 maskede pilot ve onun yardımcısı içindir.

Şimdi sinirlerim tepemde olmasaydı, ego da kasmıyor olsaydım ve mantık yürütüyor olsaydım 4 derdim sanırım. 1-2 olamaz sanırım çünkü diğer yolcunun başı kel mi o niye ölsün. 3 olamaz gibi derdim çünkü havacılık mantığına göre elbet çalışmazsa yedeği olsun derdim. 5 olamaz derdim bu kadar israfa gerek yok diye sanırım🤣

Bu arada pilot hostes falan karıştırmıyoruz değil mi? Yani bir sıra hakkında konuşuyoruz yani 3A, 3B, 3C yolcuları için sadece.

s-50e82105db5c432cab6533c5621af26bf4743b56.gif

Her koltuk başına yani yolcuya göre olması gerekeceğini düşündüğüm için 3 adettir bence. Ne eksik ne fazla olmalı yani sonuçta çok uzun süre kullanılacak bir şey de değildir bu maske öyle ya. 😄

Aslında soruyu çok açık sormuştum ama yine karıştıranlar olmuş. Şuraya oturan 3 yolcudan birisiniz. Hostesler ve pilotlar dahil değil zira onların oksijen maskeleri kendi yanlarında veya koltuklarında.

Screenshot_6.png

Aslında soruyu çok açık sormuştum ama yine karıştıranlar olmuş. Şuraya oturan 3 yolcudan birisiniz. Hostesler ve pilotlar dahil değil zira onların oksijen maskeleri kendi yanlarında veya koltuklarında.

Eki Görüntüle 642219
E yani. Diyorum insanlar niye yardımcı pilot falan diyor. Ne alaka kafam karıştı birden diye.

Bence 5 tane vardır, 2 tane de yedek olabilir uçaklar pahalı şeyler, ufak şeylerden kısacaklarını düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı