Aileme her şeyde domuz eti olmadığını nasıl anlatabilirim?

Artık cidden delirmeye başladım. Yok şu haram yok şunda domuz eti var. Alışveriş merkezine gidiyoruz şunu nasıl diye soruyorum onda at eti varmış. Şurdakini alabilir miyim diyorum onda domuz eti varmış. Kanıt göster diyorum Instagram'daki 2 Pixel'lik postları gösteriyor. Anne bunlar yalan diyorum "sen nereden bileceksin?" diyor, e ben de "sen nereden bileceksin?" diyorum, bağırıyor çünkü verecek cevabı yok. Az önce dışarı çıktılar dışarıdan yemek söyleyin dediler ama sakın hamburger söyleme dediler. Niye dedim hepsinde domuz eti varmış. Hamburger yiyemediğim için kızmıyorum Instagram'daki her şeye inanıp ben yalan deyince bana iki saat laf etmelirne sinirleniyorum. Mesela geçen bir adam Siri'ye yazı okutturuyor yazıda Siri diyor ki LGBT'lileri destekliyorum falan falan diyor annem de bunu Siri söylüyor sanıyor. Annemi bunu izlerken gördüm ve gidip duvara kafa attım. Aşırı tepki gösteriyor olabilirim bilmiyorum. Ben artık kafayı yeme düzeyine geldim iyi günler.
Normalde televizyondaki haberlere inanıp bunları yapan çok olur ancak böylesini ilk defa sizden duyuyorum.

Aileniz büyük ihtimalle bu yüzden vejeteryan. Ne kadar laf etsen de dinlemeyeceklerdir. En iyi çözüm bir gün annenin Instagram hesabının şifresini gizlice değiştirmek veya o şeyleri gördüğü hesapları takipten çıkıp engellemek.

Yeni konular

Geri
Yukarı