Aileme arkadaşlarımın tinerci olmadığını nasıl anlatabilirim?

Makaleler
4
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba ben şimdi mesela arkadaşlarımla buluşmak istiyorum direkt olarak bilgisayar oynuyorsun işte ne gerek var buluşmaya gidemezsin gibi gibi şeyler söylüyorlar ve bahane olarak coronayı sunuyorlar ama anladığım kadarıyla arkadaş ortamıma pek güvenmiyorlar ki arkadaş ortamımda onların düşündüğü gibi şeyler yok sigara içen var evet tabii ki ama bu benim de sigara içeceğim anlamına gelmiyor yani aileme artık sosyalleşmem gerektiğini nasıl anlatabilirim?

Konuşturtabilirsin, tavırlarını görüp düşüncelerini değiştirebilirler. Bir de gerçekten tinerci olmamaları lazım 😀

Tinerci misin? Başlığı merak edip girdim.

Burada dediğin şeyleri onlara söyleyeceksin bu kadar. Bunu diyemiyorsan senin korkaklığın.

"Bana neden güvenmiyorsunuz? Benim kötü insanlarla arkadaşlık edeceğimi falan mı düşünüyorsunuz? Zaten şu devirde sigara içmeyen insan mı kaldı? Zaten sigaralı arkadaş ortamında bulunsam bile ben sigara falan falan içmem. İnanın arkadaşsız kalmam sigara içmemden daha kötü bir durum" diyebilirsiniz.

"Bana neden güvenmiyorsunuz? Benim kötü insanlarla arkadaşlık edeceğimi falan mı düşünüyorsunuz? Zaten şu devirde sigara içmeyen insan mı kaldı? Zaten sigaralı arkadaş ortamında bulunsam bile ben sigara falan falan içmem. İnanın arkadaşsız kalmam sigara içmemden daha kötü bir durum" diyebilirsiniz.

Sana değil arkadaşlarına güvenmiyorum diyorlar.
O çoçuğun ailesiyle tanıştır.

1 tane arkadaşım yok ki mesela kız arkadaşımla buluşacağım gene aynı tavırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı