Sosyal hakkında yapıcı eleştiriler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de birkaç bir şey yazmak istiyorum;

-Tarih kategorisi gelsin artık.
-Ben insanlara bir şeyler anlatmak istiyorum ancak sebebini bile açıklamadan reddediyorlar. Nedir diye bir blog sayfası oluşturdum, ilk olarak Kapitalizm nedir adında bir yazı yaptım. Şimdi ise Komünizm nedir diye bir yazı yapmak istiyorum ancak reddediliyor. Bıktırmaya başladılar artık.
@24099 bu sorunlarıma cevap istiyorum. Özellikle ikincisine.

Selam.

Konuyu uzunca okuma veya takip etme fırsatım olmadı.

Sorusu olanlar beni alıntılayıp sormak istediklerini sorabilirler. Müsait bir vakitte uygun soruların hepsine cevap vermeye çalışacağım.

Bu konuları bazı arkadaşlar adeta çete savaşına çeviriyorlar. Kimse susturulmuyor, susturulsanız zaten bu konu onaylanmazdı. Açıkça söyleyelim hepinize 30 saniyede toplu ban verip geçerdik ama yapmıyoruz böyle bir şey. Kimsenin susturulduğu yok.

Herkes böyle cevap verse forum zirve yapacak ama...

Bence en onemli problem burada "Sticky konu" tecrubesinin olmamasi.

Tekrar tekrar acilan "Hangi programlama diliyle baslayayim?" , "Konsol mu alayim PC mi toplayayim?", "Dolar 7.67 oldu" , "Dolar 7.77 oldu", "Dolar 7.97 oldu" gibi konular var. Bu konularin kimisinde verilmis cok guzel cevaplar varsa da ayni konu tekrarlandigi icin arada kayboluyor. Bunlarin konsolide edilmesi ve tek bir guncel konuda birlestirilmesi gerek. Bazi meseleler dogasi geregi surekli degisiyor ve her defasinda yeni konu acilmaz, guncel tutulan tek bir baslikta irdelenmesi gerekir. Burada bu yok. Simdi baksam rahat 300 tane hangi programlama diliyle baslamaliyim temali konu bulurum size.

Dolar işin biraz geyiğinde kalıyor. Ama programlama kısmında dediğiniz doğru. Verilmiş güzel cevaplar var ama hep aynı soru gelince insanın yazası gelmiyor. Güzel cevaplar bir konuda toplanmalı ve ilgili kategoride pinlenmeli belki.

Moderasyonun pek zamanı olmuyor ama gönüllü bir üyemiz yapmak isterse biz seve seve yardımcı oluruz.

1. Bazı kişiler moderatörlerle işbirliği yapıyor ve bu yüzden sırtım yere gelmez düşüncesinde.
Kesinlikle buna katılıyorum, geçenlerde başıma geldi. Benden yüksek mesaj sayısına sahip olan ismi lazım olmayan birisiyle tartıştım, hiçbir şekilde uygunsuz üslup kullanmadım o şahıs bana ''çöp'' kelimesini kullandı ve ceza almadı, ben ne hikmetse düzgün kelime seçtiğim halde uygunsuz ceza aldım.

Herhalde tartışılan kişi yüksek mesajlı olunca istediğin kadar düzgün yaz o yazdığın kelimelerden birisi hakaret olarak sayılıyor, gülünç :) Diyecek başka birşeyim de yok, önceden böyle değildi bu site, buradan moderatörler ve yüksek mesajlı arkadaşlar arasında gruplaşma olduğunu bariz anlayabiliyoruz. O moderatöre de diyecek birşey bulamıyorum, Allaha havale ediyorum ne diyeyim. Gerçekten çok sinirim bozulmuştu.

İsterseniz konuyu da bulur, atarım kanıtlarıyla.

Dolar işin biraz geyiğinde kalıyor. Ama programlama kısmında dediğiniz doğru. Verilmiş güzel cevaplar var ama hep aynı soru gelince insanın yazası gelmiyor. Güzel cevaplar bir konuda toplanmalı ve ilgili kategoride pinlenmeli belki.

Moderasyonun pek zamanı olmuyor ama gönüllü bir üyemiz yapmak isterse biz seve seve yardımcı oluruz.

Keşke katkıda bulunan ibaresi kaldırılmasaydı. İşimize çok yarardı.

Selam.

Konuyu uzunca okuma veya takip etme fırsatım olmadı.

Sorusu olanlar beni alıntılayıp sormak istediklerini sorabilirler. Müsait bir vakitte uygun soruların hepsine cevap vermeye çalışacağım.

Bu konuları bazı arkadaşlar adeta çete savaşına çeviriyorlar. Kimse susturulmuyor, susturulsanız zaten bu konu onaylanmazdı. Açıkça söyleyelim hepinize 30 saniyede toplu ban verip geçerdik ama yapmıyoruz böyle bir şey. Kimsenin susturulduğu yok.
Sonunda geldiniz be hocam. Benim tek eleştirim, moderatörlerin daha insanların söyleyecekleri bitmeden konuyu kilitlemesi. Mesela dün açtığım bu konunun neden kilitlendiğini anlamadım, belki başka bir cevap gelecekti ve ben sorunumu çözebilecektim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı