Sosyal'e Eleştiri

Yönetimden memnun musunuz?

• Evet

Oy: 17 21,8%
  • Hayir

Oy: 61 78,2%

• Oy verenlerin toplamı
    78
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun hala bir moderatorun 2 cümlesi ile kapatılmaması şaşırtıcı.

Her ay böyle konular açılıyor. Hatta birden fazla açılıyor. Demek ki sadece bazı üyeler sorunlu değil, genel anlamda üyeler şikayet, memnuniyetsizlik içinde. Burayı moderatorler idare ediyorsa, günde 500 konu açıyorlarsa peki neden bu kişilerin seçimine önem verilmiyor? Sil baştan kadro yapılsın, Hayir ne kadar zor olabilir ki? Aynı kişilerden oluşan kadrolardan zaten değişen bir sey olmuyor. Farklı kişileri deneyerek kaybedecek bir şey olunmaz.

Ben Sosyal'in yöneticiler tarafından da çok önemsendigini sanmıyorum açıkçası. Burayı oluşturan üyeler her ay birden fazla bu tarz konular acıyorsa ortada bir sorun var demektir ve bu sorunu çözmek de site yöneticilerine aittir. Yönetici elindeki gucu kullanip cozemiyorsa o da gorevinde basarili değildir benim icin. Ve gelip de x üyenin çözmesini beklemiyor herhalde kimse. Ha diyorsanız biz böyle memnunuz, daha çok üye kaybedersiniz. Haberiniz olsun.

Hayir ne kadar zor olabilir ki?
Tak diye olacak bir şey değil ki bu. Yeni moderatör bulmak çok da kolay değil. Şöyle düşünün burada ne kadar aktif ve teknik bilgisi olup da insanlara yardım eden kişi var? Bunların arasından daha önce mod olanları çıkarın, uyarıları fazla olanı çıkarın, yaşı yetmeyeni çıkarın, zamanı yetmeyeni çıkarın. Çıkarın da çıkarın. Kim kaldı? Hadi diyelim kaldı birkaç kişi, onların da sürekli devam edebileceğinin garantisini verebilir misin?

Tak diye olacak bir şey değil ki bu. Yeni moderatör bulmak çok da kolay değil. Şöyle düşünün burada ne kadar aktif ve teknik bilgisi olup da insanlara yardım eden kişi var? Bunların arasından daha önce mod olanları çıkarın, uyarıları fazla olanı çıkarın, yaşı yetmeyeni çıkarın, zamanı yetmeyeni çıkarın. Çıkarın da çıkarın. Kim kaldı? Hadi diyelim kaldı birkaç kişi, onların da sürekli devam edebileceğinin garantisini verebilir misin?
Benim sorunum değil. Çünkü ben burada yönetici değilim. Sana gerçek hayattan örnek vereyim. Yönetici dediğimiz kişi, kendisine bağlı çalışan kişilerin yaptıkları işten, ise geliş ve çıkış saatlerinden, yaptıkları mesaiden, yedikleri yemekten, şikayet ettikleri sorunlardan, memnun kaldıkları durumlara kadar vs. her şeyi takip eden kişidir. Bu kişinin yönetici altında çalışma sebebi budur çünkü. Sen bu işi beceremiyorsan kendine yöneticiyim demeyeceksin. Aynı şey bura için de geçerli. Ihtiyaç sahibi kişiyi bulmak yönetici dediğimiz kişinin görevi. Ben buranın müşterisiyim, yonetimsel sorunlar, adam bulamama sorunlari beni ilgilendirmez. Ben mevcut aldigim hizmete bakarim. Anladın umarım.

Ben şahsen sorun yaşadığım zaman muhatap bulamamaktan şikayetçiyim. Konu açıyorum, ona da cevap yazamadan kitleniyor. Bize ulaşın kısmından daha bir kere cevap aldığımı bile hatırlamıyorum.

Kimseden dört dörtlük olmasını beklemiyorum. Amma velakin tarafsız ve saygılı olmalı. Dini ve siyasi konularda kayırmacılık yapan adamlar vardı. Bu kişilerin böyle saygın bir forumda ne yeri ne de görevi olabilir. Yakaladımı şutlanması tüm forumun huzuru için şarttır.

Kimsenin görevini kötüye kullanma hakkı olmamalı.

Benim sorunum değil. Çünkü ben burada yönetici değilim. Sana gerçek hayattan örnek vereyim. Yönetici dediğimiz kişi, kendisine bağlı çalışan kişilerin yaptıkları işten, ise geliş ve çıkış saatlerinden, yaptıkları mesaiden, yedikleri yemekten, şikayet ettikleri sorunlardan, memnun kaldıkları durumlara kadar vs. her şeyi takip eden kişidir. Bu kişinin yönetici altında çalışma sebebi budur çünkü. Sen bu işi beceremiyorsan kendine yöneticiyim demeyeceksin. Aynı şey bura için de geçerli. Ihtiyaç sahibi kişiyi bulmak yönetici dediğimiz kişinin görevi. Ben buranın müşterisiyim, beni ilgilendirmez. Anladın umarım.
Bu seni bağlamıyorsa bırak da yapılması gerekeni yönetici yapsın. Akıl verme. Emin ol ne yapılması gerektiğini fazlasıyla biliyordur. Bu benim sorunum değil diyerek de sıyrılmaya çalışma. Her şeyin bir anda gelişeceğini ve çok kolay olduğunu da sanma.

Kim kaldı? Hadi diyelim kaldı birkaç kişi, onların da sürekli devam edebileceğinin garantisini verebilir misin?
Ben kaldım. Boş vaktim var. Geceleri oturup ücretsiz şekilde konu onaylayabilirim diyorum. Tık yok. Sürekli yapacak kişi olmasam da süreli olarak yapabilecek kişiler olacağını düşünüyorum.
Uyarı sayısına gelinecek olunursa mesaj düzenleme geçmişlerini görebildiğiniz aşikar. Alınan cezaların neyden alındığını oturup inceleyebilirsiniz. Eminim ki haksız olan cezalar bulacaksınızdır.

Bu seni bağlamıyorsa bırak da yapılması gerekeni yönetici yapsın. Akıl verme. Emin ol ne yapılması gerektiğini fazlasıyla biliyordur. Bu benim sorunum değil diyerek de sıyrılmaya çalışma. Her şeyin bir anda gelişeceğini ve çok kolay olduğunu da sanma.
Yapılması gereken yapılsaydı her ay defalarca benzer konular acilmazdi. Her sey ortada. Bu cekememezligini de eski mod olmana bağlıyorum.

Moderatörlerin tek işi de dışarıdan bakınca uyarı vermek gibi gözüküyor. Hayır. Bu insanlar her gün açılan 500 konuyu tek tek onaylıyor. Bu ağır bir yük ve bu işin altından herkes kalkamıyor. Çelik gibi bir sinir gerektiriyor.

Bu cevabının aynısını yemek sipariş edip 2 saatte gelince alıyorum. İş yükü fazla ise fazla kişi çalıştırın. Var olan iş gücünden fazla işi, az kişi ile yaparsanız farklı bir sonuç bekleyemezseniz. Maddi olarak gücünüz yetmiyorsa da belli mesaj sayılarını geçenlere de konuları onaylamak için yetki verebilirsiniz.

Yapılması gereken yapılsaydı her ay defalarca benzer konular acilmazdi. Her sey ortada. Bu cekememezligini de eski mod olmana bağlıyorum.
Benim umurumda olsaydın ben yetkili iken gerekli cevabını alırdın zaten, şimdi değil. Uzaktan bakarak da durumu anlayamazsın. Zamanında senin yaptığın hatalar için de konu açıldı. Her zaman da birileri için açılır elbet.

Benim umurumda olsaydın ben yetkili iken gerekli cevabını alırdın zaten, şimdi değil. Uzaktan bakarak da durumu anlayamazsın. Zamanında senin yaptığın hatalar için de konu açıldı. Her zaman da birileri için açılır elbet.
Senden daha çok deneyimliyim. Ancak senin egona sahip degilim. Ergen egona bağlıyorum.
Benimle muhatap olma umursamıyorsan. Eski mod olman yanlış sistemi savunacak hakkı yaratmıyor sende. Doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenin azcik. Yalakalik yapmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı