Sosyal'in Eski Tadı Yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar altı üstü bir sosyal site. Neden bu kadar abartıldı olay. Resmen hayatının tümü burada geçenler var, yapmayın abi. O kadar benimsenmiş ki. Bir de fikir uyuşmazlığı olursa hemen curcuna oluyor. Allah’tan forumda küfür yasak yoksa düşünemiyorum durumu. Yani garip olan olay da buradaki arkadaşın yeni üye olup böyle demesi ki gereken cevap verilmiş. Moderatörler bence artık böyle sonu gelmeyen sürekli açılan konuları onaylamamalı.

Bir de yok 29839. mesajım konuları falan çok saçma. Onun dışında forumda bir sıkıntı yok bence.

Not: Uykuluyum cümlelerim biraz saçma olabilir.

@Berrkay konularda son mesaj bize ait olduğunda, yeniden cevap yazıldığında ya da etiket atıldığında etiketlediğimiz ya da yanıtladığımız kişiye bildirim gitmiyor, çözüme kavuşturursanız sevinirim.

O kesin zaten. 3-5 moderatör toplu halde gelecekler birazdan hepimizi ETS3 çıkana kadar gönderecek, ki ETS3 çıkmayacak. :D
Birkaç sayfa önce yazdığım şeyi mi anlamadın yoksa bilerek mi yapıyorsun merak ediyorum. İsteğimize göre ceza vermiyoruz.

Moderatörler bazen açılacak konuları hiç okumamış gibi gözüküyor. Cümle ortasında büyük harf mi dersin, kelimelerin yanına ç harfi mi dersin...
Böyle durumlar için rapor sistemi var. Rapor ediyorsunuz ve düzeltiliyor. Sorun da kalmıyor.

Yoğunlukta konularda bazı şeyler gözden kaçabiliyor. Dünya kadar hata yapılan ve tamamen baştan yazılan konular bile gelebiliyor. Örneğin siz bile 41 tane uyarı almışsınız ve yazım hatalarınızı vakit ayırıp düzeltmişiz. İnatla kuralları ve hatta gelen uyarı mesajlarını okumamakta ısrar edenler elbet oluyor. Aynı uyarı da 2-3 kereden fazla alınmaz ki...

Diyeceğim çok şey var ancak dersem beni Japonya'da tatile çıkartırlar...

Yapmayın Allah aşkına. :D İstediğiniz gibi eleştiriyorsunuz zaten, demediğinizi bırakmıyorsunuz... Kendi isteğinizle ceza almıştınız. Sonra kaldırmak istediğinizde yönetim size hayır mı dedi?

Adı lazım olmayan bir moderatör Caner Uncu'ya gereksiz banlar atıp kendi mesajlarını en iyi cevap olarak seçiyordu.
Umarım artık yapmıyordur kimseye...

Bu tür kişiler bunu ne hakla yapıyor? Bunların cevabını istiyorum. Ve gerçekleri söylediğim için ban istemiyorum.

Bu konu yönetim, yani, Mikail Fidan tarafından gayet net bir şekilde çözüme kavuşturuldu, geciktirilmeden ya da bekletilmeden. Hala bu konuyu öne sürmenizde (sanki çözülmemiş, üstü kapatılmış gibi) art niyet arıyorum, ne yazık ki.

Ben yakın bir zamanda kendi açtığı konuları en iyi cevap seçen moderatörler gördüm. Ben de mesaj yazmışım o konuya, o kadar mesaj arasından kendi yazdığı mesaj çözümmüş. Bak sen.
Moderatörler başkalarının konularına yazdığı mesajları da en iyi cevap seçiyor. Konu sahibi çevrimdışıyken konuyu soru şekline dönüştürüp kendi mesajını en iyi cevap seçtiklerini çok kez gördüm.
Süper Moderatör olmuşlar diye böyle bir lüksleri yok.
Moderatör olmuşsun diye üyeler sayfasında hile ile kendini göstermeye hakkın yok.
Bunları dile getirince ceza atmaya hakkın yok.
Küçümseyip kapıyı gösterme hakkını da kim vermiş?
Canı sıkılınca konu kilitlemeye de kimsenin hakkı yok.
Şimdi birisi çıkıp açıklama da getiremeyeceğinden mesajımın ufacık yerini cımbızlayıp her şeyi ondan ibaretmiş gibi sunmaya/cevaplamaya çalışacaktır.

EİC veya başka bir sistemi suistimal eden moderatör varsa bunu raporlayabilirsiniz. Emin olun fark ettiğimiz zaman kendi aramızda tartışıyoruz ve rapor haklıysa bunu belirtiyoruz. Ki geçmişte bu konuda yaptırımlar oldu. Ancak bir konu açıldıysa ve moderatör cevap niteliğinde bir mesaj yazdıysa, bunu EİC olarak seçebilir. Bunda bir sorun yok.

Bunları dile getirince ceza falan da alınmıyor ayrıca. Tek uzun cezan Rapor Sistemini meşgul ettiğin içindi, bir sene önce. O da yönetim tarafından inisiyatif gösterilerek kaldırıldı.

Bunları kilitlenmiş bir konuya yazarak sizlere cevap hakkı tanımadan polemik oluşturmak istemezdim. Ancak bazı durumlar beni cidden üzüyor ve sıkıyor. Niye böyle yaptığınızı da bilmiyorum ve anlam veremiyorum. Biz elimizden geldiğince size yardımcı olmaya, burayı sizin için daha kullanılabilir hale getirmeye çalışıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı