Sosyal'in Eski Tadı Yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yakın bir zamanda kendi açtığı konuları en iyi cevap seçen moderatörler gördüm. Ben de mesaj yazmışım o konuya, o kadar mesaj arasından kendi yazdığı mesaj çözümmüş. Bak sen.
Moderatörler başkalarının konularına yazdığı mesajları da en iyi cevap seçiyor. Konu sahibi çevirim dışıyken konuyu soru şekline dönüştürüp kendi mesajını en iyi cevap seçtiklerini çok kez gördüm.
Süper Moderatör olmuşlar diye böyle bir lüksleri yok.
Moderatör olmuşsun diye üyeler sayfasında hile ile kendini göstermeye hakkın yok.
Bunları dile getirince ceza atmaya hakkın yok.
Küçümseyip kapıyı gösterme hakkını da kim vermiş?
Canı sıkılınca konu kilitlemeye de kimsenin hakkı yok.
Şimdi birisi çıkıp açıklama da getiremeyeceğinden mesajımın ufacık yerini cımbızlayıp her şeyi ondan ibaretmiş gibi sunmaya/cevaplamaya çalışacaktır.
İçimizdekini döktün ama "Başka Forumlar" yollarını göze alamadık o yüzden söyleyemedik. :D

İfade cezaları 1-2 saat oynayabilir zaman dilimi ve kış saatinden ötürü. Sağ olsun @Lord Raiden bizleri bilgilendirdi. Bu nedenle 23.00 da cezası bitecek kişi daha önce veya daha sonra bitebilir saat farkıyla.

@Samotne Ciasteczka @Chloe Price

Hesap ayarlarınızdan zaman dilimini UTC+3 yapın.
1606894863423.png

Doğru mu? Zaten böyleydi önceden de. Değişmemiş hali. Değiştirmem mi gerekiyor?

Biz üyelere düşen görev ne mi?
Sosyal'i biz kurtaracağız. Çözüm basit, alanında yetkili bir kişi kendine bir ekip toplayacak(5 kişilik). Bu ekip ne işe yarayacak diye sorarsanız?
Diyelim ki biri Rampage önerdi ve siz de meşgulsünüz. Bu sayede ekipten birini etiketleyerek durum çözülebilir. Şimdi de neden grup kuruyorsunuz diye soracaksınız. Şu yüzden; insanlar kimin hangi konuda yetkili olduğunu bilmiyor. Geçen beni teknik destek bölümüne etiketlediler. Dün ise ben @hadwiger hocamı laptop bölümüne etiketledim. Sonuç; o kişiler de başkalarını etiketledi ve gereksiz mesaj oluştu. Benim önerim budur. Yukarıya anket koyuyorum. Oy çokluğu ile kara vereceğiz.

Saçma, zaten gün içinde herkes etiketi kullanıyor. 7/24 sosyalde vakit geçirmiyoruz, yanlış bir şey olunca da düzeltiyoruz zaten.

Sosyal bana göre 2018'den sonra biraz bozulmaya başladı. Çünkü bu zamana kadar aşk, mastürbasyon, kavga gibi konular açılmıyordu neredeyse hiç bir zaman. Ve nedense son zamanlarda yazım kuralları iyice hiçe sayılmaya başlandı gibime geliyor.
Moderatörler bazen açılacak konuları hiç okumamış gibi gözüküyor. Cümle ortasında büyük harf mi dersin, kelimelerin yanına ç harfi mi dersin...

Markalar dışında tamamen katılıyorum söylediklerine. Bu markaların bazı ürünlerini araştırdım (hatta farklı isimli versiyonlarını kullandım) ve o kadar da kötü olmadıklarını gördüm. Marka yerine modele göre değerlendirme yapmak bence daha mantıklı, sonuçta daha çok bilinen markaların da pek iyi olmayan ürünleri var.
Diğer bir nokta da bu. Bu durumdan dolayı bilgisayar toplama kategorisine "gasa önerisi" olarak bakılmaya başlandı, önerinin bilinçli ve araştırarak yapılması, araştırmadan uyarı yapan üyelerin de saygılı bir şekilde uyarılması gerek. Asıl olay burada bence. Saygısızlık olunca bu toplulukta dönen münazara sokak kavgasına dönüşüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı