Neden hiçbir şeyin eski tadı yok?

ÖDTÜ, Boğaziçi, İTÜ gibi yerlerde okuyan öğrencilerin böyle endişeleri olduğunu düşünüyor musun hiç? Direkt torpil gibi bahaneler üreterek gözünü korkutma.
Gözümü korkuttuğumdan değil, ama torpil yüzünden istediği yeri birkaç puanla ya da sıralama ile kaçıracak birisi olmak istemem. Ve torpille gelmiş olanlar da varmış yanlış bilmiyorsam.

Gözümü korkuttuğumdan değil, ama torpil yüzünden istediği yeri birkaç puanla ya da sıralama ile kaçıracak birisi olmak istemem. Ve torpille gelmiş olanlar da varmış yanlış bilmiyorsam.
Doğru bilgi. Hem de torpille gelen/geçen az kişi de değil orta. Benim de küçükken hayalim vardı hayallerim vardı küçükken nasıl imkansızı seçerdik şimdi ise normalde yapabileceğimiz şeyi bile (hayali, mesleği) seçemiyoruz. Yok iş beğenmiyor yok imkanı var yapamıyor diyorlar. Var olan imkanımız Amerika veya Rusya'daki bir çocuktan farksız sanki :D yaşam standartları yakında mızrak ile geyik avlamayı sunacak diye korkuyorum.

Öyle olsa bile elimizden geleni yapmak zorundayız erkek olduğumuz için, kadın değiliz ki pes etme imkanımız olsun.
Torpil varsa var, senin-benim için bugünün muhabbeti değil o.

Hocam ben 2001'liyim, evet bu seçimde birçok 2000 ve üstü olan kişi oy kullanacak ancak yetmeyecek. Nedenini hepimiz biliyoruz sonucunda da bu adam yine gitmeyecek ve emin olun hepimiz sıkıldık. Üniversite okudum, okuduğum bölümle alakalı tecrübe edindim ancak benim kafamdaki tek düşünce ülkeden bir şekilde gitmek. Yok yani bu ülkeden bir b*k olacağı yok. Kafa yapısı değişmediği sürece bu ülkeye gördüğüm tek gelecek Afganistan, İran, Suriye vb. gibi bir şey. Hiçbir zaman Avrupa'daki veya iskandinav ülkelerindeki gibi nezih bir insanımız olmayacak. Keşke cumhuriyetin ilk kurulduğu yıllarda yaşasaydım diye çok düşündüm her ne kadar eğitim sistemi tam oturmamışta olsa en azından daha gelişmiş bir kafa yapısı vardı. Şu an insanlar öyle cahil ki bırakın araştırmayı sokakta duvarda, yerde vb. yerlerde yazan şeylere inanır hale gelmişler. Herkes partizanlık peşinde parti tutmanın kimseye bir faydası olmadığını anlayabilecek bir ülke değiliz. Bu ülkedeki insanların akıllandığı zaman nazi Almanya'sından farksız bir hale gelecek bu ülke. Bu saatten sonra hiçbir genç bu ülke için bir şey yapmayı düşünmüyor çünkü ülkede bir gelecek yok.

2007-2012 yılları, 2000 yılı itibari ile doğanların altın çağıdır.

Bu ülkeyi bir koyun gibi düşünün. Bir kasap koyunu kesmeden önce koyunu iyice bağlar ve sütünü sağar. Ama koyun can vermeden önce çırpınır savaşır. O zaman geldiğinde belki akıllanma olacak ama yaşlı kesimin %80'ninden umudu kesin. Her şey gençlere kaldı Türkiye'nin diğer ülkelerden farkı çabuk kalkınabilmesi Bursa nutkunu okuyun umudu kesmeyin veya yurt dışına gidin ama Atatürk bunu istemez gideceksenizde geri dönün. E tabii millet unutkan yine uyutulur o yüzden bu ülkenin panzehiri hafızadır. Örneğin açın MEB kitabına bakın Türk tarihinin hep kahramanlıkları anlatılır ama başarısızlıkları anlatılmaz 1941 yılında Atatürk'ün yazdığı tarih kitapları kaldırıldı tabii kademe kademe yapıldı bütün bunlar bu eğitim sistemi sayesinde eski kafada düşünen bir Arap esintili bir millet üretildi. Aslında yaşlı kesim bu eğitim sisteminin özeti çok şey var bu ülke iyi yönetilmeyi hak ediyor ama halk şimdilik etmiyor.

Geri
Yukarı