Spor + kalori açığı ile 1 ayda kaç kilo verilebilir?

ACExACE

Hectopat
Spor + kalori açığı ile 1 ayda kaç kilo veririm? Herkes farklı kilolar verir bunu ben de biliyorum ama ortalama ne kadar verebilirim?

Kilonuzu, boyunuzu, günlük ne kadar kalori yakacağınızı ve ne kadar kalori alacağınızı söylerseniz daha tutarlı cevaplar gelecektir.

1 kilo yağ 7700 kaloridir, aldığın ve yaktığın arasındaki fark haftada 7700 ise haftada 1 kilo yağ yakarsın, daha fazla ise daha fazla ve daha az ise daha az. Boy kilo yaş vb. etki eder çünkü yaktığın kalori herkeste sabit değildir 195 100 kilo birisi daha çok kalori yakar 170 75 kilo birine göre. Günlük ne kadar yaktığını hesaplayan sitelerden hiç veya minimum hareket ediyorum şeklinde hesapla diyelim ki 1800 kalori çıktı, 45 dakika antrenman yapıp 500 kalori yaktın ikisini topladın 2300, sen 1600 alırsan 700 kalori açık verirsin ve 11 günde 7700 kalori edeceği için 1 kilo yağ yakarsın. Bunun dışında kas kütlesi arttıkça vücudunun yattığı yerde tükettiği kalori artar ve kasların ne kadar azsa durduğun yerde yaktığın kalori o kadar az olur. Antrenman olarak boks torbası güzel kardiyodur, bisiklet güzel kardiyodur bunun dışında günde 10000 adım falan atarsan 400 kalori daha yiyebilirsin kabaca. Daha detaylı ölçmek için fat secret kullanabilirsin.

Her gün tartılmak ne kadar kilo verdiğini kesinlikle göstermez çünkü vücuda alınan her bir gram karbonhidrat 3 gram su tutar. 200 gram karbonhidrat alırsan 600 gram da su tutulacağı için tartıda minimum 800 gram artarsın. Tuz da aynı şekilde su tutar tuz ağırlıklı beslenmek de tartıda ani artış yapacaktır. Su içmezsen de su tutarsın bu da aynı şekilde. Bunun dışında fıstık ezmesi çiğ zeytinyağı ve ceviz badem gibi yağlı kuruyemişlerden sağlıklı yağ almazsan, kuru erik kuru kayısı kepekli ekmek ve yulaf gibi lifli gıdalar tüketmezsen boşaltım sorunu yaşayacağın için içinde biriken atılmayan dışkı da tartıda görünecektir. Doğru tartılmak için haftada 1 kere tamamen aç karnına ve boş bağırsaklarla tartılmalısın.

Son düzenleme:
Kilonuzu, boyunuzu, günlük ne kadar kalori yakacağınızı ve ne kadar kalori alacağınızı söylerseniz daha tutarlı cevaplar gelecektir.

Kilonuz yüksek ise hızlı, düşük ise yavaş veriyorsunuz o sebeple değişir.

1 kilo yağ 7700 kaloridir, aldığın ve yaktığın arasındaki fark haftada 7700 ise haftada 1 kilo yağ yakarsın, daha fazla ise daha fazla ve daha az ise daha az. Boy kilo yaş vb. etki eder çünkü yaktığın kalori herkeste sabit değildir 195 100 kilo birisi daha çok kalori yakar 170 75 kilo birine göre. Günlük ne kadar yaktığını hesaplayan sitelerden hiç veya minimum hareket ediyorum şeklinde hesapla diyelim ki 1800 kalori çıktı, 45 dakika antrenman yapıp 500 kalori yaktın ikisini topladın 2300, sen 1600 alırsan 700 kalori açık verirsin ve 11 günde 7700 kalori edeceği için 1 kilo yağ yakarsın. Bunun dışında kas kütlesi arttıkça vücudunun yattığı yerde tükettiği kalori artar ve kasların ne kadar azsa durduğun yerde yaktığın kalori o kadar az olur. Antrenman olarak boks torbası güzel kardiyordur, bisiklet güzel kardiyordur bunun dışında günde 10000 adım falan atarsan 400 kalori daha yiyebilirsin kabaca. Daha detaylı ölçmek için fat secret kullanabilirsin.

190 105.

3 ayda 90 kiloya düşmek istiyorum kalori dalan tam bilgim yok pt ye uyuyorum.

Türkiye eğitimsiz ptleriyle ne yazık ki ünlü olduğundan dolayı diyetisyenden beslenme konusunda yardım alman gerek. 105'den 90'a sağlıklı bir şekilde (sarkma ve kas kaybı olmadan) düşmen için ayda 3 veya 4 kilo vermelisin yani 4 veya 5 ay sürecektir. Sporu doğru düzgün yaparsan zaten 90 olduğunda şu ankinden çok daha iyi görünürsün kas kazanımından dolayı.

Türkiye eğitimsiz ptleriyle ne yazık ki ünlü olduğundan dolayı diyetisyenden beslenme konusunda yardım alman gerek. 105'ten 90'a sağlıklı bir şekilde (sarkma ve kas kaybı olmadan) düşmen için ayda 3 veya 4 kilo vermelisin yani 4 veya 5 ay sürecektir. Sporu doğru düzgün yaparsan zaten 90 olduğunda şu ankinden çok daha iyi görünürsün kas kazanımından dolayı.

Hocam yağ oranim ne kadar olur?

Hocam yağ oranim ne kadar olur?

Şu ankini bilmeden tahmin edemem. Eğer göbek dümdüz değilse %20'den aşağı değilsindir. Vücut geliştirme hareketleri ile her hareketi sonuna kadar ve yavaş yavaş hissederek çalışırsan şu ankine göre omzunda ve göğsünde belirgin büyüme görürsün. Sırt kasların da büyür ama sırtından bayağı yağ da eksileceği için hacim azalmış gibi gelebilir. Şu an karnın düzse o zaman %14 olursun büyük ihtimalle. Boy kiloya göre ölçümler doğru çıkmaz bazen obezler ve olympia vücutçuları aynı boyda ve kütlede oluyor, bel çevresi boyun çevresi arka koldaki sallanan yağ miktarı gibi şeylere bakarak ölçer uzmanlar.

Geri
Yukarı