Spor salonuna gitmeden boy uzatmak

Yasin Temel

Centipat
Öncelikle tüm abilerime/kardeşlerime selamlar. Lise 2'ye gidiyorum ve boyum 1.70 civarı ve bundan açıkçası biraz üzgünüm. Boyum böyle kalır diye korkuyorum. Boyumu nasıl uzatabilirim? Sınıf 20 kişi ve ortalama benim boylarımdalar ama ben yine de boyumu kısa buluyorum.

Ayni boydayiz ve ayni yastayiz. Eger bu yasa kadar uzadiysan bu kadar sonradan da uzayabilirsin. Eger ailende 1.80 uzeri birisi varsa kesin olmamakla birlikte 1.80'e kadar gidebilirsin.

Ayni boydayiz ve ayni yastayiz. Eger bu yasa kadar uzadiysan bu kadar sonradan da uzayabilirsin. Eger ailende 1.80 uzeri birisi varsa kesin olmamakla birlikte 1.80'e kadar gidebilirsin.
Abim var 1.85 Baba tarafı kuzenlerim 8 tane ve 7 tanesi 1.90'dan uzun. . Aynı zamanda polis olmak istediğim için boyum yetmez falan diye endişe ediyorum :D

Abim var 1.85 Baba tarafı kuzenlerim 8 tane ve 7 tanesi 1.90'dan uzun. . Aynı zamanda polis olmak istediğim için boyum yetmez falan diye endişe ediyorum :D
Bazen polislerle yan yana gelince polislerden uzun oluyorum. Merak etme eger polis olmak istiyorsan boyundan dolayi sinavdan elemezler seni. Ayrica uzarsin bence 5-6cm daha.

Ya onu yazarken aklımdan geçen ekipman kullanmadan falandı :D
Hayır, alakası yok. Beslenmene dikkat et, uykuna dikkat et. Bundan sonrası genetiğe kalıyor. Basketbol gibi atlamalı zıplamalı sporların da yine bazı kişilerde etkisi oluyor. Ama mesela benim basketbolcu bir arkadasim var, cocuk 10 yıldır basketbol oynamasina ragmen 180 boyu ya var ya yok, yani her kiside de etkisi olmuyor bu sporların.

Hayır, alakası yok. Beslenmene dikkat et, uykuna dikkat et. Bundan sonrası genetiğe kalıyor. Basketbol gibi atlamalı zıplamalı sporların da yine bazı kişilerde etkisi oluyor. Ama mesela benim basketbolcu bir arkadasim var, cocuk 10 yıldır basketbol oynamasina ragmen 180 boyu ya var ya yok, yani her kiside de etkisi olmuyor bu sporların.
Katiliyorum, belki spor yapsam boyum daha uzun olur fakat ben tum gun oturarak boy uzadim. Sinifimizda basketbol oynayan bir cocuk var ve boyu 1.60larda hala.

Spor salonunda boy uzatma nasıl oluyor? Bunun icin sihirli bir makine falan mı var :) Genetiğine bağlı olarak yasin ilerledikce uzama sansi hala fazlasiyla var. Yasina gore de kısa degilsin.
Spor salonunda 4 tane badici sizi el ve ayaklarınızda tutup çekiyor ve en sonda paket lastiği gibi çektikten sonra sizi bırakıyorlar :)

Öncelikle tüm abilerime/kardeşlerime selamlar. Lise 2'ye gidiyorum ve boyum 1.70 civarı ve bundan açıkçası biraz üzgünüm. Boyum böyle kalır diye korkuyorum. Boyumu nasıl uzatabilirim? Sınıf 20 kişi ve ortalama benim boylarımdalar ama ben yine de boyumu kısa buluyorum.
Bu konuda genetik çok önemli, şu an zaten büyüme çagındasın ve akrabalarını baz alırsak boyun daha uzayacaktır fakat beslenme şeklinde önemli kalsiyum mutlaka almalısın ki daha iyi bir büyüme gösterebilesin. Benim fiziksel özellikerimin hepsi anne tarafı ve boyları 170 cm'den uzun kimse yok fakat ben lise yıllarımda çok fazla süt tükettim ve faydasını gördüm. Benim boyum 173 cm'ye kadar çıktı. Tavsiyem kararınca süt içmelisin ve tahminimce bu yaz hızlı bir büyüme gerçekleştireceksin, bunu gözlemlerime dayanarak söylüyorum. Nacizane tavsiyem bu olur.

Geri
Yukarı