Spor yapmak zayıflatır mı?

_serkan_

Centipat
Zayıfım kilo almak için çevremdekiler spora git diyor ama spor salonunu sevmiyorum. Bir ara gitmeyi düşünmüştüm ama salgından dolayı vazgeçtim. Yemeği arttırdım sürekli yemek yemeye çalışıyorum. Telefonuma ev egzersiz uygulaması indirdim. Evde yapıyorum. Zaten zayıfım biraz daha zayıflarım diye korkuyorum. Sizce daha da zayıflar mıyım? Ya da vücudum gelişir mi?

Yapacağın hareketlere ve özellikle yediğin yemeklere bağlı. Spor zayıflamak veya kilo almak için değil sağlıklı olmak için yapılır. Vücudun için en sağlıklı form ne ise spor yaparken vücudun o forma dönüşmeye başlar.

Sağlıklı ve dengeli spor yapmak hem zayıflamanızı engeller, hem de vücuda önemli katkılar sağlar. Yani dozunu kaçırmadan spor yapabilirsiniz.

Ama siz yine de bir diyetisyene danışın. Buradan gelecek cevaplar pek tatmin etmeyebilir sizi.

20-25 yaş altındaysan takma bunları. Sağlıklı yeme içmene bak. Mümkünse karbonhidrat yerine daha çok protein almaya çalış. Yaşın 25'i geçtiği halde kilo sorunun varsa bir doktora yada diyetisyene başvurmanda yarar var. Ama kilo almak için sağlıksız beslenmek vücuda zarar verebilir.

20-25 yaş altındaysan takma bunları. Sağlıklı yeme içmene bak. Mümkünse karbonhidrat yerine daha çok protein almaya çalış. Yaşın 25'i geçtiği halde kilo sorunun varsa bir doktora yada diyetisyene başvurmanda yarar var. Ama kilo almak için sağlıksız beslenmek vücuda zarar verebilir.
18 yaşındayım. Sadece giydiğim kıyafetler üzerime oturacak kadar kilo alsam yeterli. Amacım fit görünmek yani. Elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum.

Yağ kaybettirir ve kas kütlesi kazandırır. Yani her ikisi. Bir arkadaşım basketbol oynamıştı yaz tatilinde 7.5 kilo almıştı. Yiyip yiyip kilo almayan zayıf biriydi.

Sadece yemek yiyerek göbek yaparsın kardeşim eğer kilo almak istiyorsan spor şart öyle tırı vırı bir sporda değil düzenli bir spor rutini uygulaman lazım.

Zayıfım kilo almak için çevremdekiler spora git diyor ama spor salonunu sevmiyorum. Bir ara gitmeyi düşünmüştüm ama salgından dolayı vazgeçtim. Yemeği arttırdım sürekli yemek yemeye çalışıyorum. Telefonuma ev egzersiz uygulaması indirdim. Evde yapıyorum. Zaten zayıfım biraz daha zayıflarım diye korkuyorum. Sizce daha da zayıflar mıyım? Ya da vücudum gelişir mi?
Selam dostum. Google'da rahatsızlığımı ararken senin kalbindeki batma ile ilgili yazını okudum. Ben de 20 yaşındayım ve çok benzer şikayetlerim var o yüzden testlerin falan nasıl sonuçlandığını bir sorayım dedim :) Hesabı da bunun için açtım. DM vb. bir özellik bulamadım nasıl ulaşacağımı da bilemedim o yüzden buradan yazıyorum kusura bakma. Teşekkürler şimdiden.

Geri
Yukarı