Spora nereden başlanmalı?

gutsio

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, spora başlıyorum göbeğim cok yok ama kiloluyum ilk başta neler yapmalıyım nereden başlamalıyım? Nasıl bir program izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Kral spora kendin için mi başlayacaksın yoksa spor yapan insanları görüp özendiğin için mi? Özeniyorsan hiç başlama. Sen şişman değilsin onlar çok zayıf.

Spor salonlarına yazılabilirsin oradaki hocalar yardımcı oluyor genellikle, kendin için başla güzel hissettiriyor. Ağırlık kardiyo filan yaparsın ayrıca diyet filanda yapman gerekecek yavaş yavaş düzene oturtursun program filanda araştırabilirsin ya da tanıdık biri varsa işini bilen ondan tavsiyede alabilirsin.

Kendim icin başlıyorum insanların ne dediğini çocukluğumdan beri önemseyemen insanlardanım reis
Reis o zaman 10 yıllık spor yapan insan olarak sana önemli tavsiyelerde bulunacağım. Şimdi spor salonuna yazılırsın oradaki hocalar uyanıktır derler ki gel ben seni çalıştırayım para isterler bunlara para verme veya protein tozuna falan yönlendirirler yağ yakıcı gibi şeylere yönlendirirler bunlara hiç para verme reis. Senin zaten istikrarın, disiplinin varsa dengeli ve sağlıklı beslenme ile o yağları yakarsın. Kolayına kaçıyorsan zaten baştan başlama. İkinci olarak vücudunu en iyi kendin tanırsın. O yüzden bu araştırma işlerini kendin yapacaksın çünkü sana verilen bilgiler çok yüzeysel olacaktır. Kendin araştırman gerekiyor. Ben sana şimdi buradan şunu şunu yap desem yüzeysel olur. Şu kadar söyleyebilirim beslenme %70 antrenman %30'unu oluşturuyor. Sen çok iyi bir antrenman yapsan bile güzel beslenmediğin taktirde gelişim bekleme.

Reis o zaman 10 yıllık spor yapan insan olarak sana önemli tavsiyelerde bulunacağım. Şimdi spor salonuna yazılırsın oradaki hocalar uyanıktır derler ki gel ben seni çalıştırayım para isterler bunlara para verme veya protein tozuna falan yönlendirirler yağ yakıcı gibi şeylere yönlendirirler bunlara hiç para verme reis. Senin zaten istikrarın, disiplinin varsa dengeli ve sağlıklı beslenme ile o yağları yakarsın. Kolayına kaçıyorsan zaten baştan başlama. İkinci olarak vücudunu en iyi kendin tanırsın. O yüzden bu araştırma işlerini kendin yapacaksın çünkü sana verilen bilgiler çok yüzeysel olacaktır. Kendin araştırman gerekiyor. Ben sana şimdi buradan şunu şunu yap desem yüzeysel olur. Şu kadar söyleyebilirim beslenme %70 antrenman %30'unu oluşturuyor. Sen çok iyi bir antrenman yapsan bile güzel beslenmediğin taktirde gelişim bekleme.

Şimdilik asıl amacım yağ yakmak zayıflamak daha sonra güzel bir vücut yapmak cok fazlasında gözüm yok :DD teşekkürler tekrardan kardiyo ve full body başlamalıyım degil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı