Spora yeni başlayan kişiye öneriler

karul

Decapat
Spor salonuna yazıldım. Bugünden itibaren haftada 3 gün gitmeyi planlıyorum. Kardiyo ve bacak ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum. Herhangi kullanmam gereken bir ürün var mı? Nelere dikkat etmeliyim? Önerileriniz nedir? 1-2 aydır bisiklet sürüyorum ve diyet yapıyorum. 92 kilodan 85 kiloya düştüm. Boyum 1.75. Yaşım 16.

Son düzenleme:
Spordan önce yemek yeme, kusarsın. Kendini fazla zorlama, kollarin cok acirsa spora daha da devam et rutini bozma.

Niye kardiyo ve bacak ağırlıklı çalışmayı düşünüyorsun?

Bacak bisiklet sürdüğüm için iyi olur diye düşündüm. Kardiyoda kilomu düzeltmek için. Amacım çok fazla kas yapmak değil.

Spordan önce yemek yeme, kusarsın. Kendini fazla zorlama, kollarin cok acirsa spora daha da devam et rutini bozma.

Spora giden arkadaşıma sordum. Spordan 2 saat önce ye dedi.

Kardiyo ile kilo veremezsin. Yediklerini azaltıp kilo verirsin. Haftada üç gün gideceksen upper-lower şeklinde yapman daha iyi olur.

Bacak bisiklet sürdüğüm için iyi olur diye düşündüm. Kardiyoda kilomu düzeltmek için. Amacım çok fazla kas yapmak değil.

Spora giden arkadaşıma sordum. Spordan 2 saat önce ye dedi.
Çok fazla kası zaten istesende yapamazsın o dediklerin steroid deposu adamlar her neyse konumuz o değil spordan 1.30 2 saat önce karbonhidrat ye pirinç olur makarna olur yulaf olur gainer olur farketmez bacak için squat leg press ve deadlift yaparsın sonra bisiklete geçip deviri en ağıra alıp pedal çevirirsin hem kardiyo hem de bisiklet bacak kasları için mükemmel bu işler zaman işi öyle 3 5 ayda değişim bekleme bunu sürece yayma hayat felsefesi yap

Çok fazla kası zaten istesen de yapamazsın o dediklerin steroid deposu adamlar her neyse konumuz o değil spordan 1.30 2 saat önce karbonhidrat ye pirinç olur makarna olur yulaf olur gainer olur fark etmez bacak için squat leg press ve deadlift yaparsın sonra bisiklete geçip deviri en ağıra alıp pedal çevirirsin hem kardiyo hem de bisiklet bacak kasları için mükemmel bu işler zaman işi öyle 3 5 ayda değişim bekleme bunu sürece yayma hayat felsefesi yap.

Genelde çok fazla yemek yiyemiyorum. En çok yediğim yemekler tarhana çorbası, tavuk pilav, salata ve nadiren makarna. Bir 15-20dk sonra spora gideceğim. 50 dk önce falan yemek yedim. Bakalım umarım bir şeyler yapabilirim.

Arkadaşımla gittim. Bana 3 tane alet gösterdi. İsimlerini bilmiyorum. Onun haricinde biraz ağırlık kaldırdık. Hepsi 3 set. Biraz da bisikletde çalıştık. Sonra döndük.

Yeni konular

Geri
Yukarı