Spora yeni başlayan ve 15 yaşında olan biri bulk yapabilir mi?

Lord_Gamer34

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selam, ben 14 yaşındayim ve spor salonuna yazılacağım. Amacım bulk yapip sağlıklı kilo almak. Fakat yaşım için ve başlangıç için bulk uygunmu. Spora başlama yaşı 16 olarak geciyor ve ondan önce başlamak sağlığa zararsız deniyor. Bu gercek mi? Teşekkürler, iyi günler 🥰

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma sapan konuşmayın, spor nasıl daha da zayıflatacak. @cinar_yasarrr

Kilo aldıracak iğne ile herkes kilo alır ya da protein tozu ile diğer türlü kilo almak yıllar sürer çok zayıfsa. Kendi çabası yoksa olmaz. Ki zaten bırakınca yine zayıflar.

Öncelikle selam, ben 14 yaşındayim ve spor salonuna yazılacağım. Amacım bulk yapip sağlıklı kilo almak. Fakat yaşım için ve başlangıç için bulk uygunmu. Spora başlama yaşı 16 olarak geciyor ve ondan önce başlamak sağlığa zararsız deniyor. Bu gercek mi? Teşekkürler, iyi günler 🥰
Başlayabilirsin o alttaki eleman boş baya bı halt bildiği dahi yok.Bulkta kaloriyi kademeli olarak arttır ve antrenmanları olabildiğince sert yap,sert yap ki büyüyebil.

Kilo aldıracak iğne ile herkes kilo alır ya da protein tozu ile diğer türlü kilo almak yıllar sürer çok zayıfsa. Kendi çabası yoksa olmaz. Ki zaten bırakınca yine zayıflar.

Kilo aldıracak iğne? Protein tozu sürmek? Bitader bilmiyorsan boş boş konuşup yanlış bilgi verme. @Aras the Great @enesiskk

Başlayabilirsin o alttaki eleman boş baya bı halt bildiği dahi yok.Bulkta kaloriyi kademeli olarak arttır ve antrenmanları olabildiğince sert yap,sert yap ki büyüyebil.
Hocam sertten kastınız nedir? Çok tekrar ve çok kilomu? Birde hangi günler gitmeliyim spora?

Kilo aldıracak iğne? Protein tozu sürmek? Bitader bilmiyorsan boş boş konuşup yanlış bilgi verme. @Aras the Great @enesiskk
Sizin tavsiyeniz nedir hocam

Yapamaz. Sporda daha da zayıflarsın.

Dalga geçerler vallaha fakat sen bilirsin.

Önce ye kilo al sonra spor yap.

Başlangıçta 40-45 kiloydum ve aşırı zayıf gözüküyordum. Spor yaptıkça hem daha çok yemeye başladım hem yedikçe hem de vücuttaki kas miktarı arttıkça daha hacimli durmaya başladım. Ne protein tozu kullandım ne de iğne.

Yapamaz. Sporda daha da zayıflarsın.

Dalga geçerler vallaha fakat sen bilirsin.

Önce ye kilo al sonra spor yap.

Hocam şu adamın dediklerinin tam tersini yap yeter.

Hocam sertten kastınız nedir? Çok tekrar ve çok kilo mu? Bir de hangi günler gitmeliyim spora?

Sizin tavsiyeniz nedir hocam.

Şimdi sana ilk diyeceğim şey her şeyi yicen annenin yaptığı yemeklerden 2'şer tabak tabak yiceksin şimdi sana makro kalori hesabı dersem uğraşırsın ona diğer zamanlar bakarsın. Ne kadar vakit ayırabileceğini düşünüyosan o kadar gün git daha yeni başladığın ve spordan hemen soğuma diye haftada 3 gün git internetten veya spor salonundaki antrenörden Full body programı al ve yapmaya başla 1 saate işini bitir eve git ve yemek ye. Eskiden yediğin zaman göre öğün sayılarını arttır. Bu dediklerimi yap 1 veya 2 aya buraya ger gel ve sana kalori hesabı makro hesabı onları öğretelim veya YouTube'dan bilgili kişileride dinleyebilirsin.

Geri
Yukarı