Spotify vs. YouTube Music

DrakeX

Picopat
Aktif olarak YouTube Music kullanıyorum fakat Vodafone'un sınırsız Spotify paketine geçeceğim Spotify iyi midir kullananlar iyi yönlerini yazabilir mi? Hem de bir karşılaştırma konusu olur. Bu arada iPhone kullanıyorum iPhone için herhangi bir özelliği var mıdır?

YouTube Music.
+YouTube Premium öğrenci paketiyle 20 TL'ye aldım. İkisini bir arada kullanabiliyorum.
+Remix, konser kayıtları ve sanatçı hesabı olmayan eski şarkılara ulaşabiliyorum.
+İsteğe bağlı müziğin klibini izleyebiliyorum Spotify'de bu var mı bilmiyorum.

-Şarkı sözleri sırayla gitmiyor. Dize halinde veriliyor.
-Önerileri zaman zaman çok iyi zaman zaman da çok kötü oluyor.

Spotify'ın artıları ve eksileri nelerdir? iPhone için şarj tüketimi nasıldır? Ayrıca Vodafone sınırsız Spotify paketini kullananlar herhangi bir sorun yaşadılar mı indirmede vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözler senkronize gidiyor, ekranda sadece belli bir kısım döngüde oluyor ( her şarkıda yok ), şarjı telefondan telefona değişecek şekilde çok tüketmiyor diyebiliriz. Eski şarkıları bulmak zor olan da genelde podcast ya da çok tuhaf adlı olduğu için bulunmuyor. iPhone'da kullanırken şarjımı çok yemiyor.
Ses kalitesi çok da kuvvetli değil, Apple Music çok daha iyi mesela bu yönden. Playlist'in varsa, özelleştir dediğinde o tarz şarkılar koyuyor vb.

Sadece Spotify için mi geçeceksiniz hocam. Spotify premium zaten internetsiz dinletiyor ki. Müzik olarak YouTube müzik çok daha geniş bir yelpazeye sahip. Arayüz olarak Spotify daha iyi.

Spotify'in muzik kalitesi YT Music'den biraz daha iyi ancak aman aman bir fark yok. Sarki onermesi cok iyidir. YT'deki gibi her muzik yuklenmiyor. Sanatcilar tarafindan Spotify'a yuklenmis olmasi lazim o muzigin. Bu da YT'daki gibi her muzige ulasamamani sagliyor. Muzik dediklerim genelde baska kisiler tarafindan yapilan remixler, slowed - reverb editler. Ancak bunlar da yavas yavas sanatcilar tarafinda yuklenmeye basladi. Onun haricinde UI - UX olarak en iyi uygulama. Hem YT Music hem Apple Music bu konuda Spotify'dan cok geride.

Öncelikle YouTube Music'in ses kalitesi Spotify'dan çok daha iyidir (Her iki uygulamada da en üst ses kalitesi seçiliyken) ama Spotify'ın şarkı önerileri ve liste oluşturma kolaylığı daha başarılı. Ayrıca, video klip yok...

Siz sınırsız paket için geçeceğim demişsiniz ama ben size kesinlikle Apple Music öneririm! 20 TL'ye kayıpsız ses ve Dolby Atmos veriyor! Dahası, ses kalitesini en üst seviyeye getirmeseniz bile, AAC 256 kb/sn kalite ile kulaklarınıza inanamazsınız! 👍

Apple Music.jpg

YouTube müzik hiç kullanmadım, sadece PC başındayken YouTube üzerinden müzik dinliyorum. Chrome'a AD Blocker extension kurdum.

Spotify'ı 2020 yılından beri kullanıyorum.

Spotfiy'ın algoritmasını çok iyi buluyorum. Bana dinlediğim türdeki parçalara yakın yeni müzik önerilerinde bulunuyor. Bu sayede bir çok yeni parça keşfettim ve kütüphaneme ekledim. Bunun yanında offline müzik dinleme özelliği de hoşuma gidiyor. Mesela bilgisayardayken Spotify kütüphaneme bir parça ekliyorum, daha sonra bu eklediğim parça telefonumdaki Spotify uygulaması ile telefonun hafızasına inerek kaydoluyor, böylece telefonumdan istediğim zaman offline dinleyebiliyorum internetin olmadığı zamanlarda.

Geçen senenin sonunda 1 yıllık Spotify üyeliği almıştım, kafam rahat etti. Aylık ödeme yapmak çok işime gelmiyordu, 1 yıllık alınca peşin ödemesini yaptım, her ay ödeme derdi olmadan bu senenin sonuna kadar kullanabileceğim.

Bunun dışında olumsuz bir tecrübem olmadı. Diğer arkadaşların da dediği gibi arayüzü hoş.

Öncelikle YouTube Music'in ses kalitesi Spotify'dan çok daha iyidir (Her iki uygulamada da en üst ses kalitesi seçiliyken) ama Spotify'ın şarkı önerileri ve liste oluşturma kolaylığı daha başarılı. Ayrıca, video klip yok...

Siz sınırsız paket için geçeceğim demişsiniz ama ben size kesinlikle Apple Music öneririm! 20 TL'ye kayıpsız ses ve Dolby Atmos veriyor! Dahası, ses kalitesini en üst seviyeye getirmeseniz bile, AAC 256 kb/sn kalite ile kulaklarınıza inanamazsınız! 👍

Eki Görüntüle 1736304
Artı olarak: Şarkı sözleri senkronize ve hatta karaoke modunda :) Zaten karaoke modu da var, o ayrı...

Geri
Yukarı