SSD olmasına rağmen Windows 10 yavaş

Hocam Memtest32 için sistemi kapatıyorum test sonucunu telefondan fotoğraf alarak ekleyeceğim.

İsterseniz yarın yapın, ben şu an yatacağım zaten. Memtest uzun sürebiliyor bu arada, haberiniz olsun.

Çok fazla bir şey değişmemiş. SSD'yi SATA 2 olarak kullanıyorsanız yazma hızı hariç normal.

Hocam Memtest32'yi açamadım F12 boot menüden USB belleğimi seçmeme rağmen.

İsterseniz yarın yapın, ben şu an yatacağım zaten. Memtest uzun sürebiliyor bu arada, haberiniz olsun.

Tamam teşekkürler.

1657102022401.png

Hocam bir de böyle bir test de yaptım sonuç çıktı sorunsuz gibi.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1442762

Hocam böyle bir test yaptım sonuç çıktı sorunsuz gibi.

Bad sector bulunmuyor, çok iyi ama hız düşük işte. Aldığınız SSD kronik sorunlu mu bilmiyorum. Hız düşük olmasa şu an sıkıntı yok SSD için. CrystalDiskInfo neden %0 gösterdi anlayamadım. HDD Sentinel ile bakın onda bakalım sağlığa.

Bad sector bulunmuyor, çok iyi ama hız düşük işte. Aldığınız SSD kronik sorunlu mu bilmiyorum. Hız düşük olmasa şu an sıkıntı yok SSD için. CrystalDiskInfo neden %0 gösterdi anlayamadım. HDD Sentinel ile bakın onda bakalım sağlığa.

Hocam HDD için sağlığa iyi diyor başka bir programı vardı sanırım var mı başka bakabileceğim program.

birde bios dan sata modunu değiştirmem gerekiyormu biosda sata modu AHCI olarak gözüküyor

Bir de BIOS'tan SATA modunu değiştirmem gerekiyor mu BIOS'da SATA modu AHCI olarak gözüküyor.

Hocam HDD için sağlığa iyi diyor başka bir programı vardı sanırım var mı başka bakabileceğim program?

AHCI olarak kalsın. HDD Sentinel programı var, bakmadıysan. Başka bildiğim program yok.

AHCI olarak kalsın. HDD Sentinel programı var, bakmadıysan. Başka bildiğim program yok.

Programı deneyip sonuçları atacağım buraya teşekkürler.

Hocam sonuç bu %99 nasıl oluyor HDD SSD'den daha fazla kullanıldı %100 nasıl bir şeydir bu.

Dosya Ekleri

• 1657103798842.png
    1657103798842.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 64

Geri
Yukarı