SSD vs HDD

Kendim 250 GB 850 EVO kullanıyorum. 2-3 tane sık oynadığım online oyunu ve Windows'u yükledim. Gerisi HDD'de. 250 GB üstü daha şık olur ancak bütçen yoksa 250 GB da iş görür.
Saydığım oyunlardan fazla birşey oynayacağımı sanmıyorum r6 vs. belki duruma göre ama 500GB'de GTX 950 fiyatı hocam ya :/

Ekran geçişlerini, pc açılışını hızlandırıyor, oyunların açılışını hızlandırıyor diye biliyorum ben sadece daha vardır ama eminim.
Daha az yer kaplıyor, daha sessiz, açılışı hızlandırır, oyunların geçişlerini hızlandırır vs. daha da uzatılabilir
Eksi yönlerine gelecek olursak, birim GB için ödediğiniz para daha fazladır, bozulduğunda içinden veri kurtarmak çok zordur -bu yüzden depolama olarak kullanılması tavsiye edilmez-

Oyunlar ve Windows sürümünü barındırmam için 250 GB yetecektir diye düşünüyorum. Kalan birimleri de HDD'me yüklediğimde tertemiz bir bilgisayar.

@50050 @Jira SSD montajı HDD'nin aynısı mıdır tam olarak bilmediğim için soruyorum?

Son düzenleme:
HDD'de olan takılma problemlerine son veriyor. Ekran geçişlerini, loading sürelerini kısaltıyor. En önemlisi sessiz çalışıyor. Hızını zaten deneyimleyeceğin zaman çağ atlayacaksın.
@tkesici13 @Jira SSD montajı HDD'nin aynısı mıdır tam olarak bilmediğim için soruyorum?
Evet, Güç bağlantısını ve SATA kablosunu takacaksın. Bağlantı montajı burada var. Kasanda SSD yuvası varsa oturttur.

367265

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı