SSD'ye rağmen bilgisayarın yavaş açılması

Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimde EZCOOL S280 480GB SSD olmasına rağmen bilgisayar 50-70 saniye süre arasında açılıyor ve masaüstünde bazen takılmalar donmalar oluyor. Daha önce SSD'li bir bilgisayar kullanmadım fakat bu süre bana çok uzun geldi var mı bir tavsiyeniz bu konuda? Unutmuş olabileceğim bir ayar vs?
Adsız.png

Arkadaşlar sistemimde EZCOOL S280 480GB SSD olmasına rağmen bilgisayar 50-70 saniye süre arasında açılıyor ve masaüstünde bazen takılmalar donmalar oluyor. Daha önce SSD'li bir bilgisayar kullanmadım fakat bu süre bana çok uzun geldi var mı bir tavsiyeniz bu konuda? Unutmuş olabileceğim bir ayar vs?
Eki Görüntüle 510231
20-30 saniyede açılanları gördüm de 50-70 saniye gerçekten çok fazla. Bence yanlış bir şeyler var ama ne olduğunu çözemedim.

Sadece SSD'yi takıp mı yapıyorsunuz testleri? Windows SSD'de mi kurulu. SSD'de bu değer çok saçma. Bende HDD var 30 saniye sürmüyor bile açılması. Fast Boot'u da açın. BIOS üzerinden açabilirsiniz veya anakartınız MSI ise MSI Fast Boot sürücüsünü indirip açabilrisiniz direk driver üzerinden. Ayrıca sistem başlangıcın da açılan programlar varsa kapatın.

Fast Boot seçeneğini aktifleştirdin mi? Anakart modelin nedir? Genel olarak uzun bir süre, başka bir HDD var mı?
Fast Boot aktif asus rampage 4 extreme kullanıyorum. Sisteme bağlı sadece 1 disk var oda SSD.
89222078_527646531222893_2888868790827745280_n.jpg

Biraz saçma olacak ama, Windows'un SSD'ye kurulduğundan emin miyiz?
Eminim sisteme bağlı bir disk var oda SSD.
Sadece SSD'yi takıp mı yapıyorsunuz testleri? Windows SSD'de mi kurulu. SSD'de bu değer çok saçma. Bende HDD var 30 saniye sürmüyor bile açılması. Fast Boot'u da açın. BIOS üzerinden açabilirsiniz veya anakartınız MSI ise MSI Fast Boot sürücüsünü indirip açabilrisiniz direk driver üzerinden. Ayrıca sistem başlangıcın da açılan programlar varsa kapatın.
Evet Windows sistemime bağlı olan tek diske yani SSD'me kurulu.
Hayatımda hiç SSD ayarı yapmadım ama güç tuşuna basmamla masaüstünü görmem 7-10 saniye. Corsair SSD kullanıyorum.
Beni de çok şaşırtıyor bu durum.

Temiz bir Windows kurulumu yaptınız mı? Tekrardan bir kurulum yapmayı deneyiniz.

Temiz bir Windows kurulumu yaptınız mı? Tekrardan bir kurulum yapmayı deneyiniz.
Windows'u Technopat'ın videolarını izleyerek kurmuştum. Ondan bir süre sonra Windows'u sıfırladım, durum gene aynı. Daha temizi varsa yazar mısınız?
Veya Windows u tamamen kaldırmanın bir yolu var mı SSD'den acaba?

Son düzenleme:
Windows'u Technopat'ın videolarını izleyerek kurmuştum. Ondan bir süre sonra Windows'u sıfırladım, durum gene aynı. Daha temizi varsa yazar mısınız?
Veya Windows u tamamen kaldırmanın bir yolu var mı SSD'den acaba?
Format sırasında zaten biçimlediriyor ve tekrar kuruyorsunuz. Deneyin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı