Starbucks kahvesiyle gezince elit olduğunu sanmak

Evet Starbucks'a gidiyorum. Çünkü orada kız arkadaşıma bakmaya çalışan abazan közde kahveciler yok. Ayrıca çantamın çalınma derdi de yok. Ayrıca insanlar rahat rahat oturup çalışıyor. İki dakikada bir hesap yenilemeye gelen garson da yok. İlgili ve kibar çalışanlar var.

Ayrıca böyle saçma çıkarımları Starbucks'a gidenlerden çok gitmeye utananlar genelde yapıyor nedense;)

Ben aldığımda sokak da alamayanların elimde gördüğünde aklından geçen düşünce şeklidir. (Kimse kusura bakmasın birbirini çekemeyen bir milletiz. Ne takım halinde çalışmayı biliriz ne de uyum içinde olmayı)

Şimdi Starbucks s girip bana bir tane WhiTE CİkLıt MOçKa diyen tipler var onları saymaz isek insanca ir şey isteyip insanca almak elitlik değil insanlık bence ama toplum içinde o kahveyle dolaşmak bence güzel bir his.

O kadar eminim ki orada daha önce bulunmadığınıza, ilgi toplamak için böyle bir konu açtığınıza.
O kesim kendini "elit" sanan fazla egolu bir kesim değil. O kadar pahalı değil kahveler, günümüzün parasına göre. Yaptığınız önyargı hoş değil.

Hortlamış konuya cevap yazdım... Hem de ciddi!

Yeni konular

Geri
Yukarı