Steam hesabım çalındı

Geçmiş olsun muhtemelen geri alırsınız hesabınızı. Böyle şeyler şakaya gelmez dost, tamam steam belki bir nebze ama daha önemli bilgilerinizi verirseniz başınız yanar. Tekrardan geçmiş olsun.

Bir ara steam topluluk kısmında bir tane adam bedava skin veren site falan diyordu ben de burası steam topluluğu dolandırıcılığa izin vermezler deyip girmiştim kaptırmıştım hesabımı 1 gün içinde geri alabilmiştim. Hesabıma tekrar girdikten sonra o gönderiyi bir daha açıp yorumlara baktım bir sürü fake hesap yorum yapmıştı ondan sonra gönderiyi raporladım gönderi kaldırıldıktan bir kaç dakika sonra aynı gönderinin bir kopyası başka bir fake hesapla yayımlandı ve bu birkaç hafta boyunca devam etti. Steam bu süre boyunca buna hiç bir çözüm yolu bulamadı. Kim bilir kaç kişi hesabını bu adamlara kaptırdı. Siz siz olun böyle şeylere kanmayın. Resmi sitelerde olsa bile önce iyice bir inceleyin.

Hocam ticket atıp satın alımlarınızın faturasını atmaktan başka bir yol yok ama bir daha bu ucuz numaralara kanıp hesaba giriş yapmayın.
Hocam e-posta'ya baktım ve sadece topluluk pazarında aldığım/sattığım desenlerin makbuzu var. Bu delil için yeterli midir?
Steam desteğe hesabında kulandğın e-posta veya telefon numaranı ya da satın alım faturanı göstererek kolay bir şekilde alabilirsin.
Telefon numaramı ve e-posta'yı gösterdim. Satın alım faturaları var ama oyun satın alma faturasını bulamadım. Ama topluluk pazarında sattığım/aldığım ürünler var. Onların faturası mevcut. Bu delil yeterli olur mu?

Telefon numaramı ve e-posta'yı gösterdim. Satın alım faturaları var ama oyun satın alma faturasını bulamadım. Ama topluluk pazarında sattığım/aldığım ürünler var. Onların faturası mevcut. Bu delil yeterli olur mu?
Yeterli olur büyük ihtimal ama oyun aldığınızda e-posta adresinize gelen postayı ekran görüntüsünü de gönderin.

Herkese teşekkür ederim. Hesabımı geri aldım. Bir daha böyle bir saçmalığa düşmem herhalde. 😀
1609502098875.png

Aynısı benim de başıma gelmişti şifremi unuttumdan, bu cihaza erişimim yok diye diye hesabın ismini yazmamı istedi (Steam'e giriş yaptığın nick) ardından emailime sıfırlama linki gelmişti 2 yıl önce. Belki olur bir deneyin sonuçta Steam guardınız var e-posta değiştirirken onaylama gerekiyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı