Çözüldü Steam hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

slayerwqw

Hectopat
1 aydır hesabıma girmiyordum geçen hafta girmeye çalıştığımda ise hesaba giremedim sonrasında hesabımı kurtarmaya çalıştım fakat hesabımın kayıtlı olduğu e postada hesabım gözükmüyordu sonrasında hesabıma Rusya'dan birisinin giriş yaptığını gördüm ve desteğe yazdım hala geri dönüş yapmadılar nasıl en hızlı şekilde çalınan hesabımı kurtarabilirim?

Çözüm
Hesaba daha önceden kayıt ettiğiniz telefon numarası ve e-posta gibi bilgileri Steam desteğe yazın. Elinizde varsa oyun faturası da önemli bir kanıt olur, oyun almak için kullandığınız kartın son 4 rakamını da desteğe iletebilirsiniz.
Mail adresinize gelen e-posta değişikliği, numara değişikliği, şifre değişikliği ile ilgili postalar yok mu?

Sadece hesaba farklı bir konumdan girildiği hakkında mail var az önce bir daha baktım mail ile kurtarmaya çalıştığımda hesabım gözükmüyor.
Discord'a Steam hesabımı bağlamıştım oradan baktığımda tanımadığım birisi ile arkadaş gözüküyorum.

Sadece hesaba farklı bir konumdan girildiği hakkında mail var az önce bir daha baktım mail ile kurtarmaya çalıştığımda hesabım gözükmüyor.
Mail adresinizi değiştirdiği için kurtaramamanız normal.
Kendimden örnek vereyim.
Benim mail adresime e-posta, telefon numarası, şifre vs. değiştiğini bildiren ayrı ayrı postalar geldi.
Daha sonra orada hesabımı kilitle butonu vardı.
Hesabı kilitledikten sonra.
Steam Desteğe yazdım.
Doğrulamak amaçlı fatura, son yaptığınız ödeme veya kullandığınız herhangi bir zamandaki Steam cüzdan kodunuzu istiyor.
Bunları doğrularlar ise hesabınızın yeni şifresini mailinize iletiyor.

Mail adresinizi değiştirdiği için kurtaramamanız normal.
Kendimden örnek vereyim.
Benim mail adresime e-posta, telefon numarası, şifre vs. değiştiğini bildiren ayrı ayrı postalar geldi.
Daha sonra orada hesabımı kilitle butonu vardı.
Hesabı kilitledikten sonra.
Steam desteğe yazdım.
Doğrulamak amaçlı fatura, son yaptığınız ödeme veya kullandığınız herhangi bir zamandaki Steam cüzdan kodunuzu istiyor.
Bunları doğrularlar ise hesabınızın yeni şifresini mailinize iletiyor.

Yardımınız için teşekkürler hocam mecbur Steam desteği beklemek zorundayım galiba.

1 aydır hesabıma girmiyordum geçen hafta girmeye çalıştığımda ise hesaba giremedim sonrasında hesabımı kurtarmaya çalıştım fakat hesabımın kayıtlı olduğu e postada hesabım gözükmüyordu sonrasında hesabıma Rusya'dan birisinin giriş yaptığını gördüm ve desteğe yazdım hala geri dönüş yapmadılar nasıl en hızlı şekilde çalınan hesabımı kurtarabilirim?
Sakin ol öncelikle ve destekten cevap bekle. Bana da Ruslar girmeye çalışmış, 2 adımlı doğrulama mailime gelince anladım. Steam destek sana yazınca çok uzun sürmez işin zaten. Senden bazı bilgiler isterler, sonra verirler hesabı.

Yeni konular

Geri
Yukarı