Steam hesabım çalındı

Benim cahilliğim, öncelikle yardım etmeniz için size iş çıkartmam bile aptallık ama ne olur yardım edin.
Bugün belirsiz bir site hesabımın şifresini değiştirdi.
95.47.156.84 (CZ) bilgisayarından bağlanmaya çalışıldı.

Şu anlık hesabımı almak için yaptığım şeyler:
  • Steam elemanlarına kendi İP adresimi, internet servis sağlayıcısını ve oturduğum adresi verdim.
  • 95.47.156.84 (CZ) adlı İP'nin benim olmadığımı, şifremin değiştirildiğini beyan ettim.

Bu gibi olaylarda tamamen bilgisiz olduğum için neler yapmalıyım?
Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Steam desteğe yazmışsın zaten, onlar sana geri dönecekler, üstte belirtildiği gibi satın alım geçmişinle ilgili dekont isteyecekler, onları göndereceksin, hesabını kilitleyip sana kilit açma şifresi verecekler ve mutlaka 2 yollu koruma açmanı önerecekler.
Ama tabi bu arada muhtemelen senin hesap çok ucuz bir fiyata malum sitelerde satışa çıkarılacak, çok büyük ihtimalle de birilerine satılmış olacaktır. Sen hesabını geri alana kadar satın alan kişi "lan dolu dolu hesabı yok parasına kapattım haa" diye sevinip download kotasını yiyecek, sonra pat diye hesabı elinden uçacak, sonra da giden üç kuruş parası ile download kotasına üzülecek. Film gibi.

Steam elemanlarına kendi IP adresimi, internet servis sağlayıcısını ve oturduğum adresi verdim

Bu bilgiler ile herhangi bir işlem yapamazlar.

Burada yazılanları uygulayın. Ne kadar çok detay verirseniz o kadar çabuk hesabınıza kavuşursunuz. Bir daha da ne idüğü belirsiz sitelere giriş yapmayın.

öncelikle yardım etmeniz için size iş çıkartmam bile aptallık ama ne olur

Forumlar yardımlaşmak için vardır. Ne zaman sıkıntıya düşerseniz yardım isteyebilirsiniz.

Ya nasıl çalabiliyorlar anlamıyorum

Genelde kullanıcı hatasından dolayı çalınıyor. Bedava item, oyun, cüzdan kodu lafını duyunca herkes koşuyor :D

Hesabınız çalınmamış, siz vermişsiniz. Size yardım etmek için geçerli bir sebep göremiyorum, diğer forum üyelerininde yardım etmesini etik bulmuyorum.
Kendinize göre mantıklı bir eleştiri. Diyebileceğim pek bir şey yok. Eleştiriye açık olduğum sohbetin başından açık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı