Steam hesabım komple çalındı

çok sağolun hesabı geri aldım steam destek hesabıma 182 tl ateşlemiş bundan 2 yıl önce yine çalınmıştı hesabım o zaman da 112 tl yollamışlardı hesabı geri verip. 25 dolar falan veriyorlar demek ki. steam destek adamdır
Eğer 25 dolar veriyorlarsa ben de gidip çaldırayım hesabı beleşbıç.com gibi sitelerde :D

Arkadaşlar Steam hesabınız çalındıysa hiç panik yapmayın. Size başıma gelen bir olayı anlatacağım, hikaye şöye başlıyor:

Ben normal bir gün oyun oynuyordum, item düşüyordum, satıyordum, bir şeyler kazanmak için çabalıyordum. Bir anda birisi bana arkadaşlık isteği gönderdi, ben de oyun bittikten sonra arkadaşlık isteğini kabul ettim. Daha sonra bana bir site linki gönderdi ben linke ilk önce girmedim daha sonra bu site linkini bana neden gönderdiğini sordum. O da bana bedava CS:GO skini verdiğini söyledi. CS oynadığım için sefek gibi yedim daha sonra siteye girdim her şey güzel ve Google bu site güvenli diyor bir düzenek yapmışlar, bir çark onu döndürüyon sana ne gelirse beleşe item skin alıyorsun.

Neyse ben hemen onu döndürdüm ve 60 TL'lik bir item geldi. Ben sevinçten havaya uçuyorum, tabii bu itemi satarım diye daha bu itemi çek dedim ve nanayı yediğim bölüme geldim. Senden Steam hesabını istiyor, ben hemen itemi almak için önce kullanı admımı daha sonra şifremi girdim, telefonuma doğrulama geldi ve o doğrulama kodunu girdim ve enter tuşuna basınca olanlar oldu. Bir daha giriş istedi, ben burada nanayı yediğimi anladım ve korkudan altıma ettim. O kadar panik yaptım kı ağlayacak hale geldim.

Steam hesabıma daha giremiyordum ondan sonra hemen kendimi toparladım ve Steam desteğe hesabım çalındı dedim. Daha sonra beklemelisiniz bu arada bu bekleme işlemini yaparken e posta şifrenizi değiştermeyi unutmayın e postanızıda alırlar. Daha sonra 5 saat bekledim bana ulaştılar, aradan 10 dk'lik bir uğraştan sonra hesabımı aldım. Siz de panik yapmayın ve bu sitelere inanmayın. En çok da CS:GO oynayan kardeşlerimiz böyle şeyleri yiyorlar, dikkatlı olun dolandırıcılara inanmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam dışı sitelere girerken dikkatli olun. Çoğu yalan zaten ucuza skin verdiklerini iddiaa ediyorlar. Arkadaşların dediklerini de yapmanızı öneririm.
Arkadaşlar Steam hesabınız çalındıysa hiç panik yapmayın. Size başıma gelen bir olayı anlatacağım, hikaye şöye başlıyor:

Ben normal bir gün oyun oynuyordum, item düşüyordum, satıyordum, bir şeyler kazanmak için çabalıyordum. Bir anda birisi bana arkadaşlık isteği gönderdi, ben de oyun bittikten sonra arkadaşlık isteğini kabul ettim. Daha sonra bana bir site linki gönderdi ben linke ilk önce girmedim daha sonra bu site linkini bana neden gönderdiğini sordum. O da bana bedava CS:GO skini verdiğini söyledi. CS oynadığım için sefek gibi yedim daha sonra siteye girdim her şey güzel ve Google bu site güvenli diyor bir düzenek yapmışlar, bir çark onu döndürüyon sana ne gelirse beleşe item skin alıyorsun.

Neyse ben hemen onu döndürdüm ve 60 TL'lik bir item geldi. Ben sevinçten havaya uçuyorum, tabii bu itemi satarım diye daha bu itemi çek dedim ve nanayı yediğim bölüme geldim. Senden Steam hesabını istiyor, ben hemen itemi almak için önce kullanı admımı daha sonra şifremi girdim, telefonuma doğrulama geldi ve o doğrulama kodunu girdim ve enter tuşuna basınca olanlar oldu. Bir daha giriş istedi, ben burada nanayı yediğimi anladım ve korkudan altıma ettim. O kadar panik yaptım kı ağlayacak hale geldim.

Steam hesabıma daha giremiyordum ondan sonra hemen kendimi toparladım ve Steam desteğe hesabım çalındı dedim. Daha sonra beklemelisiniz bu arada bu bekleme işlemini yaparken e posta şifrenizi değiştermeyi unutmayın e postanızıda alırlar. Daha sonra 5 saat bekledim bana ulaştılar, aradan 10 dk'lik bir uğraştan sonra hesabımı aldım. Siz de panik yapmayın ve bu sitelere inanmayın. En çok da CS:GO oynayan kardeşlerimiz böyle şeyleri yiyorlar, dikkatlı olun dolandırıcılara inanmayın.
Sitenin yukarıda güvenli demesi güvenli olduğu anlamına gelmiyor. Site bağlantınız güvenliymiş. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam destek ile iletişime geçin. Hesabınızın çalındığını söyleyin. Size bazı bilgiler sorabilirler alışveriş yaptığınız kredi kartı ya da ilk Steam hesabınıza bağlı ilk e posta gibi bunları söyledikten sonra yüksek ihtimalle hesabınızı geri alabilirsiniz.

Aynı durum bana da oldu Steam destek ile nasıl iletişime geçeceğim?
E-postamı da değiştirdiler.

Bu sabah Steam hesabım çalındı. Sebebi de bir kasa açma sitesi denilen linke tıkladım. Steam hesabıma bağlı olan e-postaya Steam'den mesajlar geliyordu. Gelen e-postalar da şöyleydi: İki aşamalı kimlik doğrulama kaldırıldı. Steam hesabınızdaki telefon numarası kaldırıldı. Steam hesabınıza bağlı olan e-posta değiştirildi. Daha sonra da baktım ki şifrem de değiştirilmiş. Düşündüm bu şahıs benim e-postama gelen kodu nereden buldu da hesabıma girdi diye düşündüm. Fark ettim ki Gmail hesabım da çalınmış büyük ihtimal. Gmail şifremi değiştirdim ve Gmail üzerinden 2 adımlı doğrulamayı aktifleştirdim. Steam'in parola değiştirme sayfasında hesabıma bağlı olan telefonu veya e-postayı girmemi istiyor. Ancak e-posta ve telefon numarası değiştirildiği için yazdığım bilgilere bağlı bir hesap bulunamıyor. Lütfen Steam hesabımı geri almam da yardımcı olun. Hesaba çok fazla para yatırmıştım.

Önceden önlem almak gerekirdi ama şu anda yapabilceğiniz çok bir şey yok Steam destek ile iletişime geçebilirsiniz ayrıca gmailinizin de çalındığını düşünüyorsanız gmailinize nereden giriş yapıldığına bakabilirsiniz hesabınızı çalan kişi VPN kullanmadıysa size IP adresini ve lokasyonunu verecektir Google şöyleki bundan sonra açtığınız hesaplar arasında aynı şifreyi kullanmamaya gayret gösterin tahminimce Steam hesap şifrenizle Gmail hesabınızın şifresinin aynı olması nedeniyle kolayca erişim sağlanmış olunabilir veyahut çok fazla siteye aynı şifreyle giriş yapıyorsanız şifreniz ve mailiniz giriş yaptığınız bir sitenin hacklenmesi sonucu hackerların eline geçmiş olabilir aynı şifreyi kullanmamaya dikkat göstermek gerek ve şifrelerinizin zorluğu hakkında emin olun kolay şifre seçmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı