Steam mi Epic Games mi?

Steam mi Epic Games mi?

• Steam

Oy: 398 80,6%
  • Epic Games

Oy: 96 19,4%

• Oy verenlerin toplamı
    494
  • Anket kapandı .
Size bir soru soracağım. Burada her yerde haklısınız ama "2004 motoruyla yazıldığı iddia olunan bir yazılımla, oyun motoru kullanmayan unofficial bir launcher'ı, gidip de Unreal Engine gibi bir motorla yazılan launcher ile kıyaslıyorsunuz " cümlesi tam olarak ne oluyor?
Arkadaş Steam, resmi Epic Games Client'ı ve resmi olmayan Epic Games Client'ını kıyaslamış. Sonra da bunlar neden Epic Games Launcher kadar GPU kullanmıyor demiş. Bunlardan Steam'in hangi motor ile yazıldığını bilmiyorum. Tahminen Source desek, Source 2004 motoru. Resmi olmayan Epic Games Client/Launcher, resmi Epic Games Launcher gibi tek başına bir launcher değil. Yalnızca problemleri düzelten ufak tweakler içeriyorlar. Bizzat github'dan kopyaladım:

''Unofficial EpicGames Client for Node.js​

This library supports only epicgames launcher.

Bunlar ile Unreal Engine gibi bir oyun motoru ile yazılmış client kıyaslanılmaz bile. Unofficial client hiç kıyaslanılmaz.

Hocam benimle dalga mı geçiyorsunuz, bilerek mi anlamamazlıktan geliyorsunuz. Bu son mesajım olsun, gerçekten uğraşamam.

1) GPU kullanmayan arayüz olmaz. %0'dan kastımı anlamak istiyorsanız, açar bakarsınız %0 GPU kullanan uygulamalara. Anlamak bu kadar zor olmamalı. Fakat mademki %10 ile mining yapılabiliyor, pekala %3 ile de mining yapılabilir. Sizin bu ihtimali direkt olarak kafadan elemeniz ''Steam güvenilir'' imajından kaynaklanıyor. Epic'e de ''miningci bu'' yaftası yapıştırmanız, Steam'e daha yakın olmanızdan ve Epic'e daha rahat kötü sıfat yakıştırabilmenizden.

2) İddiayı ortaya atmaya hakkınız var, fakat kimsenin bir şirketi karalayacak ve ardı arkası olmayan bir iddiayı ortaya atıp da ''bence böyle'' diyerek sıyrılma hakkı yok. Sizin yaptığınız bu. Hiçbir kanıtınız olmadan burada sevmediğiniz bir kullanıcıya bence sen şöylesin böylesin diyip sonra da ''benim böyle demeye hakkım var'' diyin bakalım, forum yönetimi ne diyor.

3) Her üçünü haznenin içine alarak ele almanızda bir problem yok fakat bunların hepsini aynı şartlardaymış gibi kıyaslıyorsunuz. Elma, brokoli ve balığı kıyaslayıp, ne var kardeşim bunların hepsi canlı değil mi demekle eşdeğer yaptığınız. 2004 motoruyla yazıldığı iddia olunan bir yazılımla, oyun motoru kullanmayan unofficial bir launcher'ı, gidip de Unreal Engine gibi bir motorla yazılan launcher ile kıyaslıyorsunuz. Ben de bunun neden saçma olduğunu yazıyorum size. Bu kıyaslamanın mantık ile bağdaşır herhangi bir yanı yok. Neden olduğunu da açıkladım. Sizin beklediğiniz şey her dediğinize eyvallah çekilmesi herhalde.

Son olarak söyleyeyim, sorgulamayı yalnızca olumsuz oluyor sanıyorsunuz. Bence mining yapıyor demek sorgulamak da, bunun neden olamayacağını açıklamak sorgulamak değil. Neden? Hiçbir kanıtımız yokken tek bir parametreye dayalı olarak hüküm vermemiz gerekiyor. Böyle yaparsak sorgulamış oluyoruz. Aynen.
1) Dediğiniz gibi anlamak bu kadar zor değil, GPU kullanmayan arayüz olmaz ama %0 değilde %0.01 olabilir o durum ve mesajlarımı nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum ama tekrar söylüyorum, Epic Games'in eleştirdiğim kısım clienti.

2) Bir iddia ortaya atarak "şu yüzden de olabilir" cümlemi dile getirdim ve kimseyi bir kılıfa koyma çabasında değilken ilk siz beni bir kılıfa koymaya çalıştınız, boşuna "sen şöylesin" dedin deme. Sizin yaptığınız şeyi açıkladım ki belki daha mantıklı cevaplar yazarsınız.

3) Unreal Engine oyun motoru ile yapılmış oyunlara bakabilir misiniz bakalım ne kadar optimize :) Bu motorla yazıldıysa "bu motorla yazılmış uygulamaya optimizasyon getirebilirler" anlamına geliyor bu, komple Unreal Engine'i düzenlesinler demek değil.

Benim bir şeyi dayatmaya çalıştığımı düşünmeniz beni açıkçası üzdü. Tartışma olsun diye bu konuyu konuşurken benim hakkımda asıl sizin kesin hükümler vermeniz topluluk kurallarına uymuyor. Sizin ile ilgili hiçbir şekilde aşağılama bile yapmazken sizin bunu yazmanız hiç yakışık değil. Peki sizin mesajınızı burda görseler ne yaparlar ?

1) Dediğiniz gibi anlamak bu kadar zor değil, GPU kullanmayan arayüz olmaz ama %0 değilde %0.01 olabilir o durum ve mesajlarımı nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum ama tekrar söylüyorum, Epic Games'in eleştirdiğim kısım clienti.

2) Bir iddia ortaya atarak "şu yüzden de olabilir" cümlemi dile getirdim ve kimseyi bir kılıfa koyma çabasında değilken ilk siz beni bir kılıfa koymaya çalıştınız, boşuna "sen şöylesin" dedin deme. Sizin yaptığınız şeyi açıkladım ki belki daha mantıklı cevaplar yazarsınız.

3) Unreal Engine oyun motoru ile yapılmış oyunlara bakabilir misiniz bakalım ne kadar optimize :) Bu motorla yazıldıysa "bu motorla yazılmış uygulamaya optimizasyon getirebilirler" anlamına geliyor bu, komple Unreal Engine'i düzenlesinler demek değil.

Benim bir şeyi dayatmaya çalıştığımı düşünmeniz beni açıkçası üzdü. Tartışma olsun diye bu konuyu konuşurken benim hakkımda asıl sizin kesin hükümler vermeniz topluluk kurallarına uymuyor. Sizin ile ilgili hiçbir şekilde aşağılama bile yapmazken sizin bunu yazmanız hiç yakışık değil. Peki sizin mesajınızı burda görseler ne yaparlar ?
Ne yaparlar merak ediyorsanız forum yönetimine mesajlarımı şikayet edebilirsiniz. Herhangi bir hakaret içeriği yok, normal tartışıyorum. Size karşı fikir beyan eden herkes topluluk kurallarına aykırı bir şey yapmıyor. Yazdığınız diğer şeylere gelince sizinle daha fazla tartışmayacağımı daha önceden söylemiştim.

Fortnite, MC Dungeons? Motor güzel ama optimizasyon iyi değil çok.

Arkadaş Steam, resmi Epic Games Client'ı ve resmi olmayan Epic Games Client'ını kıyaslamış. Sonra da bunlar neden Epic Games Launcher kadar GPU kullanmıyor demiş. Bunlardan Steam'in hangi motor ile yazıldığını bilmiyorum. Tahminen Source desek, Source 2004 motoru. Resmi olmayan Epic Games Client/Launcher, resmi Epic Games Launcher gibi tek başına bir launcher değil. Yalnızca problemleri düzelten ufak tweakler içeriyorlar. Bizzat github'dan kopyaladım:

''Unofficial EpicGames Client for Node.js​

This library supports only epicgames launcher.

Bunlar ile Unreal Engine gibi bir oyun motoru ile yazılmış client kıyaslanılmaz bile. Unofficial client hiç kıyaslanılmaz.
Kıyaslanılmaz diyorsunuz da peki Epic Games'i hangi kategoriye koymamız gerek ? Epic Games'in şuan ki sıkıntısı bu zaten. Epic Games'i nasıl daha iyi hale getirebiliriz ?

Kıyaslanılmaz diyorsunuz da peki Epic Games'i hangi kategoriye koymamız gerek ? Epic Games'in şuan ki sıkıntısı bu zaten. Epic Games'i nasıl daha iyi hale getirebiliriz ?
Onu Epic Games'te çalışanlar düşünecek. Ya Unreal ile launcher yazmayacaklar ki bu direkt olarak kendi tekelinde olan launcher için başka bir motor kullanmak demek, ya da Unreal'ı öyle bir hale getirecekler ki %0-1 arası GPU kullanacak. İkisinin de ihtimali yok. Bir launcher'ı yeni olarak tabir edilen bir oyun motoru ile yazmışsan o launcher'ın GPU'dan yememe olasılığı yok. İmkansız. Düşünün ki Binding of Isaac bile %18 GPU yiyor. Oyuna ve grafiklerine bakın, demek istediğimi anlarsınız.

Unreal'ı öyle bir hale getirecekler ki %0-1 arası GPU kullanacak. İkisinin de ihtimali yok.
İhtimali olan şey optimizasyon getirilebilmesi, GPU yememesi gibi bir ihtimal yok.

İhtimali olan şey optimizasyon getirilebilmesi, GPU yememesi gibi bir ihtimal yok.
Optimizeden kasıt nedir? %10 gayet normal de. Misal bir başka launcher, %8.1 kullanıyor. Lütfen tekrar Steam ile kıyasa girmeyelim, tartışmaya mecalim yok.
GOG GALAXY.png

Yeni konular

Geri
Yukarı