Steam'de 100 TL ile ne yapılmalı?

İstediğin spesifik bir oyun varsa hafta sonu indirimlerinde de denk gelebilirsin. Ama en yakın major indirimi soruyorsan cadılar bayramında olacak. O da ekim sonuna denk geliyor. Peki benim steam hesabımda 100 TL olduğunda ben ne yapıyorum? Bunun da cevabı: param değer kaybetmesin diye kostüm alıyorum. Örnek vermek gerekirse Rust eşyalarından bu güne kadar 2-3 bin TL kaldırdım. En son 500 TL vardı hesabımda onunla da AK kostümü aldım. Şu an ortalama satış fiyatı 750 TL. Aynı mantıkla bütçene uygun ve piyasası hakkında bilgi sahibi olduğun bir kostümü alabilirsin.
Eki Görüntüle 646183
hocam 7 - 8 liralık item alsam değerlenir mi ?

Skin işi kumar işi; kar da edebilirsin zarar da. Kol becerin varsa en çok para kazanacağın oyun PUBG'dir.
Hesabımdaki CS:GO hariç tüm oyunları oradan kazandığım parayla aldım.

Dosya Ekleri

• Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg
    26,4 KB · Görüntüleme: 50
En yakın indirimler tahmini 29 Ekim günü başlayacak.
  • Far Cry 5
  • The Turing Test
  • Life is Strange Complate Season
  • Quantum Break
  • Rise of The Tomb Raider
  • Beholder 1 ve 2
Önerebileceğim oyunlar bunlar. Artan bütçe, artarsa, ile de başka oyunlar bulabilirsiniz.

hocam 7 - 8 liralık item alsam değerlenir mi ?
Herhangi bir bilgi birikimin ve tecrüben yoksa bu işlere girme. Öncesinde piyasayı gözlemleyerek çözmeye çalış. Mesela ben yıllardır Rust itemleri alıp satıyorum. Bu işe ilk başladığımda 7 TL'ye ''Glory Sar'' almıştım. 1 yıl sonra 300 TL'ye sattım. Bu eşyanın bu kadar para etmesinin sebebi görünüşünün çok güzel olması değil, geceleri arpacığı parladığı için taktiksel avantaj sağlaması. Bunun gibi bir kaç tane daha item alım satımı yaptım ve asıl parayı bunlardan kırdım. Ama artık herkes öğrendi. O yüzden çok kar bırakmıyor. Yinede steam hesabımda parayı para olarak değil, değer kaybetmesin diye eşya olarak tutuyorum.

İstediğin spesifik bir oyun varsa hafta sonu indirimlerinde de denk gelebilirsin. Ama en yakın major indirimi soruyorsan cadılar bayramında olacak. O da ekim sonuna denk geliyor. Peki benim steam hesabımda 100 TL olduğunda ben ne yapıyorum? Bunun da cevabı: param değer kaybetmesin diye kostüm alıyorum. Örnek vermek gerekirse Rust eşyalarından bu güne kadar 2-3 bin TL kaldırdım. En son 500 TL vardı hesabımda onunla da AK kostümü aldım. Şu an ortalama satış fiyatı 750 TL. Aynı mantıkla bütçene uygun ve piyasası hakkında bilgi sahibi olduğun bir kostümü alabilirsin.
Eki Görüntüle 646183
@rel0aded.sh Dostum konuyu hortlattığın için teşekkür ederim. Zamanında 500 TL'ye envanterime kattığım bir eşyayı örnek vermişim. Evet arkadaşlar, resimde 675 TL olarak görünen o eşyayı ben temmuz ayında 1700 TL'den sattım ve steam kesintisini düşünce 1475 TL civarında bir şey bıraktı. Yaklaşık olarak 3'e katlamışım. Resmini de şöyle bırakayım:
1631632222370.png
Bu işe ilk başladığımda 7 TL'ye ''Glory Sar'' almıştım. 1 yıl sonra 300 TL'ye sattım.
Bahsettiğim eşya:
asd.png 1631633083528.png 1631633104681.png

Bu işe girdiğim günden bu yana Steam hesabıma 1 kuruş para yüklemedim. Ve hala, çıkacak olan yeni BF 2042'yi bile; bir kaç yatırım eşyasını satıp alacağım. Ama dediğim gibi artık kar ettirmiyor. Başka şeylerle uğraşın. Ben bunu ilk yazdığımda bu işe giren olduysa iyi katlamıştır. 😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı