Steam'de dolandırıldım

Öncelikle selamlar daha 10 dakika önce arkadaşıma takas teklifi gönderdim ve otomatik iptal oldu, ardından ise arkadaşımla aynı isimde aynı profil fotoğrafına sahip birisi bana aynı takası yolladı. Bire bir aynıydı ve bende doğal olarak kabul ettim ama o kişi bot çıktı ve dolandırıldım 400TL'ye yakın maddi kayıbım oldu. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl geri alabilirim? Burada Steam'in suçu var bence, çünkü benim mesajlarım ve tekliflerim dışarıya nasıl sızdırılabiliyor, aklım almıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    240,8 KB · Görüntüleme: 144
  • agadga.png
    agadga.png
    181,7 KB · Görüntüleme: 155
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar daha 10 dakika önce arkadaşıma takas teklifi gönderdim ve otomatik iptal oldu, ardından ise arkadaşımla aynı isimde aynı profil fotoğrafına sahip birisi bana aynı takası yolladı. Bire bir aynıydı ve bende doğal olarak kabul ettim ama o kişi bot çıktı ve dolandırıldım 400TL'ye yakın maddi kayıbım oldu. Lütfen yardımcı olur musunuz? Nasıl geri alabilirim? Burada Steam'in suçu var bence, çünkü benim mesajlarım ve tekliflerim dışarıya nasıl sızdırılabiliyor, aklım almıyor.

Hocam Steam destek ile görüşün, onun dışında biri ile takas yaparken üye ID'sini kontrol edin yoksa bu şekilde dolandırılmaya devam edersiniz.

Yani Steam desteğe yazmanızı önerebilirim. Durumunuzu yazıp gerekli kanıtlarınızı da atarsanız yardımcı olabilirler belki diye düşünüyorum. Ancak bildiğim kadarıyla Takas yapmak kişinin kendi sorumluluğun da bu sebeple bir şey yapmama ihtimalleri var.

Hocam Steam destek ile görüşün, onun dışında biri ile takas yaparken üye ID'sini kontrol edin yoksa bu şekilde dolandırılmaya devam edersiniz.
Steam desteğe yaz.
Yani Steam desteğe yazmanızı önerebilirim. Durumunuzu yazıp gerekli kanıtlarınızı da atarsanız yardımcı olabilirler belki diye düşünüyorum. Ancak bildiğim kadarıyla Takas yapmak kişinin kendi sorumluluğunda bu sebeple bir şey yapmama ihtimalleri var.
Arkadaşlar Steam Destek bu olaya müdahale edemez çünkü takas yapmak tamamen kişinin sorumluluğunda bir durum.

Steam takas durumuyla ilgili yeterince tedbiri almış durumda. Bu tarz şeylere maruz kalmak istemiyorsan envanterini gizleyebilirsin + olarak arkadaşın olmayan birinin sana takas teklifi atmasını engelleyebilirsin. Bu ayarlar hep var. Yani benim size önerim :

glass-of-water.jpg

Dipnot : Alay ettiğimi düşünüyorsan lütfen öyle düşünme ufak bir şaka sadece. Geçmiş olsun, sen yine çıkmadık candan umut kesilmez muhabbetine Steam Desteğe bir yaz. En azından seni dolandıran hesap kapatılır, başkaları bu tongaya düşmez.

Geri
Yukarı