Steam Steam'de kart nasıl düşürülür, kolay para nasıl kazanılır?

Arkadaşlar, bu tür yöntemleri uygulamadan önce harcadığınız zamanı ve yaktığınız elektiriğide hesaplamanız gerekiyor, kesinlikle kârlı yöntemler değil uygulamanızı tavsiye etmiyorum.

Alt tarafı bilgisayarda geçirdiğin zamanı video, film, dizi izleyerek geçiriyorsun. Aynı elektriği oyun oynarkende yakıyorsun bunun yerine sadece arkada Idle Master açık.

@epodhii hocam bu yaz 40TL'yi 300TL'ye katlamıştım. Zamlardan sonra kart düşürüp kar etmek çok zor oldu.

Evet hocam, haklısınız. Bazı zeki arkadaşlar kartların fiyatını 20-30 kuruş düşürüp sattığı için piyasa ölebiliyor. Ben pazara koyduğumda 1 lira 30 kuruş olarak fiyatlandırılan kart şu an 99 kuruş olmuş mesela.

Alt tarafı bilgisayarda geçirdiğin zamanı video, film, dizi izleyerek geçiriyorsun. Aynı elektriği oyun oynarkende yakıyorsun bunun yerine sadece arkada Idle Master açık.

Bilgisayarda geçirdiğiniz 3-4 vakitte bir yandan oyun oynarken, video izlerken arka planda Idle Master açıp kart düşürebilirsiniz. Sonuçta elektrik faturanıza yansıyacak ücret yine aynı oluyor.

Bu arada bakiyenin fotoğrafını eklemeyi unutmuşum.
ss1.png

Evet hocam, haklısınız. Bazı zeki arkadaşlar kartların fiyatını 20-30 kuruş düşürüp sattığı için piyasa ölebiliyor. Ben pazara koyduğumda 1 lira 30 kuruş olarak fiyatlandırılan kart şu an 99 kuruş olmuş mesela.

Bilgisayarda geçirdiğiniz 3-4 vakitte bir yandan oyun oynarken, video izlerken arka planda Idle Master açıp kart düşürebilirsiniz. Sonuçta elektrik faturanıza yansıyacak ücret yine aynı oluyor.

Bu arada bakiyenin fotoğrafını eklemeyi unutmuşum.
Eki Görüntüle 1667416

2022'nin başında iyi para ediyordu. Bir de artık kalan oyunlar çok kar ettirmiyor.

Herkese selam, şimdiden söylemek istiyorum ben asla yapmadığım bir şey hakkında rehber oluşturmam. Yazdığım bütün şeyleri kendim bizzat yapıp sizlere öneriyorum, hepinize kolay gelsin.

not: Steam hesabınızda seviye olması gerekiyor. Yoksa yazdığım hiçbir adımı tam olarak yapsanız bile olmayacaktır.

Adım 1- öncelikle çoğunuzun bildiği Idle Master programını indireceğiz.
adım 2- indirdikten sonra giriş yapmamız gerekiyor. Bazen programın kendisi giriş yapmayabiliyor, çözümü şu şekilde:
  • dosya yazısına tıklayıp ayarlar kısmına geliyorsunuz. Sonra sol altta ki kilit sembolüne basıyoruz.
Eki Görüntüle 1644938
  • bastıktan sonra karşımıza bir yer açılacak ve orada "sessionid", "steamparental" ve "steamloginsecure" şeklinde 3 tane yazı göreceksiniz. Parental ile bir işimiz yok, işimiz sessionid ve loginsecure ile, bunlara erişmek için web tarayıcınızdan Steam hesabınıza giriş yapın ve profilinize gelin ve F12 tuşuna basın, karşınıza bir yer açılacak ve açılan sekmede yukarıdaki "application" yazısına tıklayacağız. (eğer sizde gözükmez ise sağda ki sembole tıklayıp seçmeniz gerekiyor.)
Eki Görüntüle 1644954
  • sol tarafta bir yer gözükecek, "cookies" yazısına tıklıyoruz ve steamcommunity.com yazısına bir kere tıklıyoruz.
Eki Görüntüle 1644958
  • böyle bir yer gelmesi gerekiyor, sessionid ve steamloginsecure yazısının karşısında ki numaraları kopyalayıp Idle Master programımızda doğru yerlere yapıştırıyoruz ve giriş yapıyoruz.

adım 3- indirdikten kütüphanenizde koleksiyon kartı düşürebileceğimiz bir oyun olması gerekiyor. (VAC ban riski olan oyunlarda kullanmanızı tavsiye etmem ama ben kullandım ve Idle Master programından dolayı hiçbir zaman yasaklama almadım.) Eğer kütüphanenizde kart düşürebileceğiniz bir oyununuz yoksa, giveaway.su sitesinden oyun almamız gerekiyor. Bunun için önce Steam hesabınızı herkese açmalısınız, sonra siteye Steam hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor ve aynı zamanda site için siteden farklı bir hesap oluşturmanız gerekecek. Sitenin sol üstünde Checker'ı alın tarzında bir yazı olması gerek, ona basıp Checker'ı tarayıcımıza eklenti olarak indiriyoruz ki görev yapacağımız zaman doğrulayabilsin. (siteye giriş yapmadan önce işi sağlama almak için Steam Guard'ınızı açmanızı öneririm.)
Bütün kayıt işlemlerini yaptıktan sonra, sitenin ana ekranına gelip "random Game" yazanların üstüne gelip "grab key" yazısına basıyoruz. Sonra aşağıda size görevler verecek, bu görevleri yapıyorsunuz ve karşısındaki simgeye tıklıyorsunuz, bütün görevleri yaptıktan sonra altta bir yazı çıkacak "key'i al" tarzında, ona tıklayıp keyi alıp Steam'de aktifleştiriyoruz. (siteyi Türkçe'ye çevirin ve öyle kullanın daha iyi olur.)

Sonra Idle Master programını açıp ayarlar>çalışma davranışı>fast mode seçeneğini işaretliyoruz sonra altından "çalışma sıralaması", "en çok kart sayısı olan oyuna öncelik ver" seçeneğini işaretliyoruz ve 3 saat bekliyoruz, 3 saatin ardından kartlar düşmeye başlayacaktır.

Steam Card Exchange sitesinden düşürdüğünüz kartların fiyatlarına bakabilirsiniz.

not: Ben bu şekilde fishermus oyununu kütüphaneme ekledim ve kart düşürdüm.

bu taktikler ile 0.37 kuruş olan paramı katlayarak 0.60 kuruşun üstüne çıkardım ve indirimde ki kart düşüren oyunlardan (0.60 kuruş) alıp parayı katlamaya devam ettim ve arka plan aldım. Total'de 2-3₺ veya biraz daha fazla kazanmış olabilirim, (arada indirimden aldığım Black Desert oyunundan düşürdüğüm 2-3 tane kart daha satılmış kart var) tam rakam hatırlamıyorum. Pazarda birkaç tane daha kartım var, satılmalarını bekliyorum. Eğer kütüphanenizde koleksiyon kartı düşürebilen oyun/oyunlar var ise daha fazla kazanabilirsiniz.

İndirimde 0.60 kuruşa aldığım oyunlar:
Russıaphobıa.
Russian Life Simulator.

Hocam güzel para kazanma yolu ek olarak arka plan çıkarma işlemi var ancak orada şansızana bağlı.

2022'nin başında iyi para ediyordu. Bir de artık kalan oyunlar çok kar ettirmiyor.

Zamlanma olayları olmadan önce Zup! Ve benzeri birçok oyun alıp çok kez kar etmişliğim vardır. İndirimleri bekleyip fiyatı düşen hentai oyunlarını alıp kar etmeyi düşünüyorum. Kart işinde en çok kar ettiren oyunlar hentai oyunları oluyor genelde.

Hocam güzel para kazanma yolu ek olarak arka plan çıkarma işlemi var ancak orada şansızana bağlı.

Hocam onları biliyorum fakat dediğiniz gibi işi şansa bırakmamak için eklemedim.

Dün gece, Seek Girl II, Seek Girl IV ve Nya Nya Nya Girls (ʻʻʻ)_(=^・ω・^=)_(ʻʻʻ) oyunlarını satın aldım (3₺ civarı) ve ilk 2 oyundan kart düşürdüm pazara koydum. Şimdi son oyundan kart düşürüyorum 1 tane düşürdüm ve pazarda anında satıldı. 2 tane kaldı onlarında düşmesini bekliyorum.
1.png

2.png

Son düzenleme:
Zamlanma olayları olmadan önce Zup! Ve benzeri birçok oyun alıp çok kez kar etmişliğim vardır. İndirimleri bekleyip fiyatı düşen hentai oyunlarını alıp kar etmeyi düşünüyorum. Kart işinde en çok kar ettiren oyunlar hentai oyunları oluyor genelde.

Hocam onları biliyorum fakat dediğiniz gibi işi şansa bırakmamak için eklemedim.

Dün gece, seek girl II, seek girl IV ve nya nya nya girls (ʻʻʻ)_(=^・ω・^=)_(ʻʻʻ) oyunlarını satın aldım (3₺ civarı) ve ilk 2 oyundan kart düşürdüm pazara koydum. Şimdi son oyundan kart düşürüyorum 1 tane düşürdüm ve pazarda anında satıldı. 2 tane kaldı onlarında düşmesini bekliyorum.
Eki Görüntüle 1697891
Eki Görüntüle 1697892

Hocam artık bütün oyunların kartlarını düşürdüm oyun kalmadı para kazanamıyorum.

Hocam artık bütün oyunların kartlarını düşürdüm oyun kalmadı para kazanamıyorum.

Hocam ben daha bir kaç oyunun indirime girmesini bekliyorum. Kar ettikçe buraya oyunların ismini yazıyorum zaten diğer insanlarda faydalansın diye.

Nya Nya Nya Girls oyunundan bir kart daha düştü buraya mesaj yazarken. 39 kuruş olarak cüzdanıma gelecek.

Son düzenleme:
Hocam ben daha birkaç oyunun indirime girmesini bekliyorum. Kar ettikçe buraya oyunların ismini yazıyorum zaten diğer insanlarda faydalansın diye.

Nya nya nya girls oyunundan bir kart daha düştü buraya mesaj yazarken. 39 kuruş olarak cüzdanıma gelecek.

Hocam benim anime kızı doldu zaten kütüphanem bütün kart düşüren anime oyunları var gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı