Steam'in kararını doğru buluyor musunuz?

7 liraya aldığım Warband 20 dolarmış... RDR 2 ise 24 dolar.
1698259913533.png

Kendim yurtdisinda yasayip halen daha TR magazasini kullaniyorum oyunlarin cogu %30-40 daha ucuz bazen arada ucurum olabiliyor. Benim gibi bunu kullanan bir cok insan vardi artik olmayacak.

Gereksiz hamle. Dalgalanmadan şikayeti olan geliştirici kendi uğraşsın.
Zaten çoğu oyun arttı. Rockstar Games ve Ubisoft gibi şirketlerin. Steam kaçaktan ucuza almayı engelliyor olabilir.

Kötü bir şey yaptı ama kurdan daha çok VPN ile kendilerini TR de gibi gösterip çok ucuza oyun alıyorlardı örnek vermek gerekirse bir oyunu sadece abonelik ile oynayabiliyordunuz (adını hatırlamıyorum) normalde 15 dolar abonelik fiyatı vardı ama TR de 3 dolar civarında bir fiyat yapıyordu bunun gibi olaylarla başa çıkamayınca sorunu kökten çözdüler herkes aynı şeyi yapardı burada Steam ile ilgili problem yok.
Türkiye ile alabilmek için, Türkiye'nin kartıyla alışveriş yapman gerekiyor yalnız.

Bu karar aynı zamanda Arjantin için de yapıldı. Türkiye'de kur üzerinde sürekli dalgalanma olduğu için fiyatları güncellemeleri gerekiyorlardı. Aslında biraz geç kaldılar ama sert bir geçiş oldu, kararın doğru olup olmadığı tartışılır. Ben doğru olduğunu düşünüyorum.

Olaya Steam'in bakış açısından bakarsak biraz doğru.
Türkiye, Venezuela ve diğer para birimi hızlı değer kaybeden ülkeler var. Bunlara özel para birimi ile devam ettirmek sıkıntılı. 1 doların altına oyun satamama olayından dolayından vs. sürekli geliştiricilere "oyununuz TR'de 1 doların altına düştü gidin değiştirin" demek falan.
He ama bu tür ülkelerin gene durumu iyi olmadığından özel fiyatlandırma yapmak isteyen firmalar için aynı bi' dolar sınıfı oluşturmaları bence iyi fikir.
Tabi, biliyorsunuz büyük firmalar gene gerçek dolar kurundan satacak.

Burada asıl üzücü olan Steam'in bu kararı vermesinden ziyade, Steam'i bu kararı vermeye iten şey.

Geri
Yukarı