SteelSeries Arctis Nova 3 sağ taraftan tıkırtı sesi geliyor

TheRogue

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Satın almış olduğum SteelSeries Nova 3 kulaklığım dün elime ulaştı ancak bugün kullanırken bir şey fark ettim. Sanırım kulaklık sürücülerini tutan kısımdan kaynaklanıyor kafamı sağa yatırdığımda veya hafif bir çene hareketinde belirli bir açıdayken sağ kulaklıktan bir tık sesi geliyor fakat kulaklığı ters şekilde taktığımda tık yok. Atlıyorum zıplıyorum ses gelmiyor, muhtemelen kafa yapımdan kaynaklı sağ kısım tam oturmuyor ve mekanizma hareket ediyor. Açıkçası kulaklığın performansı beni tatmin etti o yüzden iade etmek gelmiyor içimden. Çözüm olarak resimde işaretlediğim bölgeye WD40 uygulasam sorunu çözer mi? Eğer uygularsam kulaklığa bir zarar verir mi?

ssnova3.png

Hocam kendiniz hiçbir şey denemeyin derim garantiye gönderin 1 yıllık falan olsa riske değer zaten 1 yıl kullanmışsınız ama yep yeni ürün yazık olur bir zarar gelirse garantiye gönderin baksınlar sesin kaydını falanda atarsınız iletişime geçip.

Amazon üzerinden aldım ürün desteğine tıklağımda despec firmasına yönlendiriyor. Despec'le mi iletişime geçmem gerek yoksa amazon müşteri hizmetleriyle mi iletişime geçmeliyim? Despec ile daha önce tecrübeniz varsa süreç nasıl işliyor? Kargo vs. alıcı ödemez yazıyor sitesinde.

@TheRogue Despec SS in Türkiye'deki yetkili servisi.

Amazondan aldım dıyor ve dun elıne ulastıgını soyluyor. Ne servisi arkadaslar:D
Yolla amazon'a dırekt. İade acarken arıza olarak belırttıgınde degısım secenegı de cıkıyor karsına. Nıye ugrasasın servısle?

Amazondan aldım dıyor ve dun elıne ulastıgını soyluyor. Ne servisi arkadaslar:D
Yolla amazon'a dırekt. İade acarken arıza olarak belırttıgınde degısım secenegı de cıkıyor karsına. Nıye ugrasasın servısle?
Cevabınızı şimdi gördüm haklısınız. Sabah 11 gibi talep oluşturdum şuan onaylanmış gözüküyor, yarın değişim için kargolayacağım.

[email protected]
Buraya mail atın hocam Despec PC. Ben Arctis 3 2019 arızalı diye göndermiştim 1 hafta içinde Nova 3 ile değişim yaptılar.
@oKarbonat_Erol

Hocam bir ses başlatıp durdurduktan sonra bir süreliğine ince tiz bir dip ses duyuyor musunuz? Bu dip ses videoyu durduktan sonra bir süre aynı şiddette devam edip sonra azalıyor mu? Bahsettiğim ses çok ince bir ses cızırtı gibi değil duymak için biraz dikkatli dinlemeniz gerekebilir.

Son düzenleme:
Cevabınızı şimdi gördüm haklısınız. Sabah 11 gibi talep oluşturdum şu an onaylanmış gözüküyor, yarın değişim için kargolayacağım.

@oKarbonat_Erol

Hocam bir ses başlatıp durdurduktan sonra bir süreliğine ince tiz bir dip ses duyuyor musunuz? Bu dip ses videoyu durduktan sonra bir süre aynı şiddette devam edip sonra azalıyor mu? Bahsettiğim ses çok ince bir ses cızırtı gibi değil duymak için biraz dikkatli dinlemeniz gerekebilir.

Yüksek ihtimalle gg uygulamasından Engine kısmındaki Mic sidestone ayarından kaynaklanıyor. Çevre modu gibi bir şey yani mikrofonu kullanarak dışarıdaki sesi kulağa veren gereksiz bir özellik. Kapatın o ayarı tekrar deneyin.

Yüksek ihtimalle gg uygulamasından Engine kısmındaki Mic sidestone ayarından kaynaklanıyor. Çevre modu gibi bir şey yani mikrofonu kullanarak dışarıdaki sesi kulağa veren gereksiz bir özellik. Kapatın o ayarı tekrar deneyin.
Bahsettiğiniz ayarı direkt kapatmıştım, zaten ondan gelen sesi kaçırmak mümkün değil. Benim bahsettiğim ses çok daha dipten geliyor. Corsair Void Elite kulaklıklarda ses tekerleğinden ses fullken bir dip ses meydana gelir bilir misiniz bilmem o sesin çok daha az şiddetlisi gibi ama kulaklık ses vermeyi kestikten sonra şiddeti daha da düşüyor, kabloyu çıkarttığımda ise tamamen kayboluyor. Başka neyden kaynaklanıyor olabilir normal bir durum mudur?

Geri
Yukarı