Su diyeti ve kardiyo ile kilo nasıl verilir?

berkesx

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 1.77 boyunda 88 kilo birisiyim. Bu aralar spora gitmeye başladım çünkü kilomdan rahatsızım. Haftada 4 gün spora gidiyorum. Gitmediğim ara günler ise evde çalışıyorum. Genel olarak göğüs, sırt ve kol çalışıyorum. Spor salonundan çıkmadan 30 dakika - 1 saat öncesinde de kardiyo hareketleri yapıyorum. Günde ortalama minimum 6 bin adım atan birisiyim. Fakat biliyorsunuz ki kilo vermek için spor kadar diyet yapmak da önemli. 1 haftadır su diyetini araştırıyorum. Özellikle yabancı komitelerde çok ilgi görüyor. Basitçe anlatacak olursam; kişi dayanabildiği süre boyunca vücuduna su hariç herhangi bir şey almıyor. Ben de bu diyeti denemek istiyorum. Soracak arkadaşlar için günde yaklaşık 6-7 litre su tüketen bir insanım. İhtiyaçtan öte, su içmeyi çok seviyorum. İlk etapta 1 hafta boyunca denemek istiyorum. Sizin bu konuda düşünceleriniz neler? Sizce başlamalı mıyım?

Ek olarak şunu da eklemek isterim; su diyetine başlayan kişilerin verdiği kilo kaybı sonrası yediği besinlere çok dikkat edilmesi söyleniyor. Su orucu yapan birisi oruçtan sonra ne yemeli? Metabolizmasıno nasıl ayarla mı? Ayrıca verdiğiniz kiloların dikkat etmezseniz birkaç kat fazlasını alacağınız söyleniyor, bununla ilgili düşünceleriniz neler? Su orucundan sonra dahi diyete girip, orucu önce sıkmalık içecekler, çorbalar ve kademe şeklinde artan gıdalarla tüketen birisi de verdiği kilodan fazlasını alır mı? 7 gün ve 21 gün oruç tutsam, yanında spora gidip düzenli setlerimi yapsam kaç kilo veririm? Karın bölgesindeki yağlarda bir erime olur mu?

Şimdiden değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim. Bunları deneyimlemiş veya sağlık sektöründe çalışan kişiler yanıtlasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlığa ithafen: Su diyeti önermem, zararlı, gereksiz. Ayrıca hızlı verilen kilo sarkıklara ve selülitlere neden olur.
Kardiyo yapın, sağlıklı ve dengeli beslenin yeter. Kalori açığını hesaplayıp buna göre kalori açıklığı da bırakabilirsin.

Hacım herkesin bünyesi farklı bunu başta söyleyim. Bol su tüketimi, sağlıklı ve düzenli beslenme temel başlangıç kardiyo+su tüketimi çok önemli rol oynuyor. Fazla bilgi sahibi değilim ama sağlıklı metabolizmada su; ödemi atmana büyük faktör ve çok yardımcı olur.

Su diyeti sosyal medya tarafından kilo verdiği iddia edilen ancak hem işe yaramayan, hem zararlı bir yöntem. Aynı hatayı bende yapmıştım zamanında. Üç gün boyunca sadece su içerek kilo vermeyi denedim ve bir kilo bile veremedim. Bunun sebebi vücut kendisini korumaya almak için metabolizmayı yavaşlatıp depoladığı yağları bile en az şekilde kullanması. Yapman gereken şey kalori açığı oluşturup spora devam etmen.

Su diyeti sosyal medya tarafından kilo verdiği iddia edilen ancak hem işe yaramayan, hem zararlı bir yöntem. Aynı hatayı bende yapmıştım zamanında. Üç gün boyunca sadece su içerek kilo vermeyi denedim ve bir kilo bile veremedim. Bunun sebebi vücut kendisini korumaya almak için metabolizmayı yavaşlatıp depoladığı yağları bile en az şekilde kullanması. Yapman gereken şey kalori açığı oluşturup spora devam etmen
Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kalori açığı oluşturarak devam edeceğim.

Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kalori açığı oluşturarak devam edeceğim.
Hocam iyi bir zamana denk geldin, önümüzdeki ay ramazan başlıyor. Müslüman olsan da olmasan da oruç tutup iftar ve sahurda ağır şeyler yemezsen çok uğraşmadan iyi kilo verebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı