Süleyman Soylu: 1 milyon Suriyeliye ev yapacağız

Esad'ın bu çıkardığı 13. af. Sence dünyada ki suriyelilerin umurunda mı bu? Kaç kişi dönmüştür geri.

Zaten Esad'tan kaçmış adamlar ve esad oradayken geri dönerler mi sence? Kafalarına bomba atan insanların evsiz barksız bırakan ser sefil halen getiren ve 10 yıldır başka ülkelerde sığıntı pozisyouna düşüren esad zaten ve Suriyeli tahmini 500 bin insanı öldüren kişi. ( yarım milyon insan! ) bunların eşi dostu akrabası hee esad madem af çıkardı dur ben döneyim der mi sizce? Kendini bir Suriyeli yerine koy. Karın ve kızı esad bombardımanında ölmüş olsun döner miydin?

Esad oradan devrilmedikçe çok zor geri dönüşler. Üstüne hadi esad ile barıştı CHP iktidar olduğunda eee ypg bölgesi ne olacka oraya esad veya Rusya karışamıyor ki. Ypg orada insanları kıtır kıtır kesmeyeceğinin garantisi var mı? Ypg-pyd-pkk zaten orada kürt devleti kurmak istiyor ve kendi ırkı hariç herkesi öldürebilecek potansiyelde.

En kapsamlı affdan bahsediyoruz şu ana kadar :D bir insanın ölümüne sebep vermeyen herkes affedilecek. Adam ülkesini korumak için elinden geleni yaptı bizim sınırlarımız hariç birçok yerde savaş bitti diyorum zaten bana gelmiş ypg-pkk-pyd diyorsun hacı ve ayrıca esad devrilmeyecek o olay çoktan geçti. Kendilerine sosyal yardımları kesersek bir kısmı zaten gidecek geri kalanı da zorla yollacağız tabii ki 200-300 bin kişi kadar insan kalır açıkçası kendimi o insanların yerine koymuyor ve umursamıyorum bu haritayı bas alırsak Suriye'nin yarısı güvende.

1651713079239.png

1 yıl sonra Kemal Kılıçdaroğlu mu düzeltecek sözde bu rezilliği!

Kendi ifadesi var bizde ev yapacağız Suriyelilere diye :D hatta yanında okul hastane ve fabrika yapacağız diyor...

Ne yazık ki Suriyelilere biraz şeker vermeden gözlerini boyamadan geri gönderemeyiz. :( Lakin ben Esad halen başta iken olabileceğine ihtimal vermiyorum. Muhalefet Esad ile barışacaz flan diyorda bana saçma geliyor şuan Esad ile barışmanın Esad'ın bir ağırlığı yok orada. Rusya ve ABD kefil olmadıkça onun sözünün kıymeti yok.
Bana göre sadece yazı tura atıp karar veren bir maymun bile ortalama yüzde 50 doğru karar alır. Hiç olmazsa Obama beni kandırdı Fetö kandırdı demez. Birinden kurtarır belki :) Kimin geleceği çok önemli değil. Tercihim diplomalı bir maymun gelmesi.

Esad oradan devrilmedikçe çok zor geri dönüşler. Üstüne hadi esad ile barıştı CHP iktidar olduğunda eee YPG bölgesi ne olacka oraya Esad veya Rusya karışamıyor ki. YPG orada insanları kıtır kıtır kesmeyeceğinin garantisi var mı? YPG-PYD-PKK zaten orada kürt devleti kurmak istiyor ve kendi ırkı hariç herkesi öldürebilecek potansiyelde.
YPG bölgesi oluşurken nerdeydiniz? Siz mi çözeceksiniz bunları başımıza bela ettiniz zaten. Giriyordunuz sözde içeri, ne oldu Trump yaptırım uygulayacağım dedi Erdoğan ve ailesine, mal varlıklarının araştırılıp belirlenmesine deyince durduruldu her şey. Hem burnumuzun dibinde bataklık oluşturdunuz saça sapan şeyler yaparak, temizleyemiyorsunuz bir de kalkmış bunları çözemek isteyen başkalarına da muhalefet oluyorsunuz. Artık şunu kabullenmeniz lazım. Zihniyetin ne ekonomiyi düzeltebilir, ne dış politikayı, ne iç politikayı, ne eğitimi, ne başka bir şeyi.

Red_Red.svg.jpg

Son düzenleme:
Ben de Türk vatandaşı olarak ev sahibiyle mahkemelik oluyorum.

Teşekkürler Soylu.

Gene hayatımız boyunca çalışsak asgari ücretle biriktirelemeyecek paralar elin suriyelisine yediriyor ne desek boş ampul yanacak gibi 23 de hadi bakalım yansın.
Başkan değişse yeter. Çünkü tek başına her istediğini yapıyorsun. Yeni gelenin bir süre bu yetkileri kullanacağını da düşünüyorum.
Bu millet olduğu sürece mi? Komik.

Son düzenleme:
Cidden yazık bu ülke iyiliğinden kaybedecek ne kadar iyi olsanda bu iyilik elbet birgün biryerden çıkar biraz çıkarcı olmak lazım. Kendi vatanında kendi milletin kirada otururken başkalarına ev yapmak çok saçma biz ne kazanacağız karşılığında ? birkaç kuru teşekkür mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı