Sürekli kopan internet bağlantısı

cabbarsan

Hectopat
Son günlerde sürekli olarak internet bağlantım kopmaya başladı ve çözüm bulamadım. Kablo ve soketlerde sıkıntı yok, altyapı sorgulamasında alabileceğim maksimum hız 75 Mbps gösterilirken 83 Mbps hız veriliyor bu kopmalara sebep olur mu? İnternet paketim 35 Mbps iken ve üst pakete geçtiğim ilk ay bu problem yoktu son 1 haftadır bu problemi yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olay bende de vardı, daha dün gece düzelttiler. bende hız 20 katına çıkıyordu ama :)
Çok da kesilmiyordu günde 1 defa. 5 dakikada geri geliyordu oda.
Modem arayüzünden hız limiti koy 70 Mbps falan öyle dene.

Benim İSS ım normal bir İSS değil AİR FİBER denen bir teknoloji ile hizmet veriyor.
modem arayüzünde pek bir ayar yok verebileceğim. Ki senden veya modemin'den kaynaklandığını düşünmüyorum.
Şirket adı da SibaNET

Benim İSS ım normal bir İSS değil AİR FİBER denen bir teknoloji ile hizmet veriyor.
modem arayüzünde pek bir ayar yok verebileceğim. Ki senden veya modemin'den kaynaklandığını düşünmüyorum.
Şirket adı da SibaNET
Nerede yaşıyorsunuz?

Benzer bir sorun benim başıma gelmişti, İSS'yi bi' 10-15 aramıştım sonunda bakmaya birini yollamışlardı. Binaya gelen internet kablosunda sorun varmış o zaman (aslında tam olarak kabloda değil kablonun bağlı olduğu kutuda, bizim binadaki değil, sokakta olan kutuda).

Adsız.png

@Viktor R3znov Hocam değerler bu şekilde ve ISS ne bilmiyorum kusura bakmayın eğer bağlantı türü ise VDSL kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı