[Sürprizbozan] The Last of Us Part II tartışması

Benim hikayeden soğuma nedenim bütün lanet oyunlarda sevdiğim/bağlandığım karakterin pisi pisine ölmesi.

William Price, Kenny, Joel ve fazlası...

William Price / Life is Strange

download.jpg

Kenny / The Walking Dead

download.jpg

Hepsi sadece öldü ve bu durum, özellikle William ve Kenny'nin ölümünün ardından Joel'u da kaybetmek cidden üzdü beni.

O yüzden hikayeden direkt soğudum. Ellie'nin intikamını izledik saatlerce.

Üstüne bir de Joel'dan miras kalan yeteneğini, gitar çalabilmeyi de kaybetti. Parmaklarını kaybetti. Bir hiç uğruna.

Kısacası hikaye güzel olabilirdi, ama maalesef olamadı bana göre.

Belki Joel'un ölümü bu kadar üzmezdi, ama it gibi yerlerde süründürülüp acı içinde ölmesi çok koydu.

Oyunun hikayesi leş değil, ama beğenmedim. Tamamen benlik bir durum, sadece etrafımda bağlandığım karakterlerin ölmesi ve ardından da Joel'u kaybetmek beni hikayeden soğuttu.

Son düzenleme:
Benim hikayeden soğuma nedenim bütün lanet oyunlarda sevdiğim/bağlandığım karakterin pisi pisine ölmesi.

Eki Görüntüle 679272

Kenny / The Walking Dead

Eki Görüntüle 679273

Hepsi sadece öldü ve bu durum, özellikle William ve Kenny'nin ölümünün ardından Joel'u da kaybetmek cidden üzdü beni. O yüzden hikayeden direkt soğudum. Ellie'nin intikamını izledik saatlerce.

Üstüne bir de Joel'dan miras kalan yeteneğini, gitar çalabilmeyi de kaybetti. Parmaklarını kaybetti. Bir hiç uğruna.

Belki Joel'un ölümü bu kadar üzmezdi, ama it gibi yerlerde süründürülüp acı içinde ölmesi çok koydu.

Oyunun hikayesi leş değil, ama beğenmedim. Tamamen benlik bir durum, sadece etrafımda bağlandığım karakterlerin ölmesi ve ardından da Joel'u kaybetmek beni hikayeden soğuttu.
Keşke piyasada konuşan insanlar da böyle yorum yapsa. Hikayesi çöp, oyun çöp diyip geçiyorlar çoğu zaman.

Ben Joel' ın erken öldüğünü düşünüyorum. Bu eşcinsellik çok ön planda. Abby ile keşke hemen oyun başında karşılaşmasalardı ve hemen ölmeseydi Joel. Abby çok güçlü tank gibi gözüküyor.

Ve oyunun en sonunda keşke seçim yaptırsaydı dedim, isteyen öldürür isteyen öldürmez şeklinde.

Ben Joel' ın erken öldüğünü düşünüyorum. Bu eşcinsellik çok ön planda. Abby ile keşke hemen oyun başında karşılaşmasalardı ve hemen ölmeseydi Joel. Abby çok güçlü tank gibi gözüküyor.

Ve oyunun en sonunda keşke seçim yaptırsaydı dedim, isteyen öldürür isteyen öldürmez şeklinde.
Bence seçim şansı sunmamaları güzel. Biz onun babasını, arkadaşlarını elinden aldık. O da bizim elimizden aldı. Durumlar eşit.

Oyunun hikayesi daha güzel işlenebilirmiş.
Joel'i hemen öldürttü, bence biraz daha Ellie ile Joel'in ilişkisi işlenebilirdi. Çok fazla politik mesaj var, hele Yahudilik ile ilgili. Zaten LGBT'den bahsetmiyorum, sırf popüler kültürün ekmeğini yiyebilmek ve oyunun başındaki yapımcı kendi politik düşüncelerini paylaşmış, empoze ettirmeye çalışıyor. İkinci defa öteki kızın peşinden intikam peşinden gidip sonunda onu öldürmemesi de saçma. Ama oynanış mekanikleri çok güzeldi.
Neil'in dediği gibi bu oyunda nefret duygusu işlendi. Abby'i öldürmemesinin sebebi çok basit, Joel Abby'nin babasını öldürdü, Abby Joel'i öldürdü. Bu döngüye girdi ve Ellie bu döngüyü bitirdi. Ayrıca Ellie öldürürken Joeli görmesi ana sebebiydi zaten.

Eki Görüntüle 679272

Kenny / The Walking Dead

Eki Görüntüle 679273

Hepsi sadece öldü ve bu durum, özellikle William ve Kenny'nin ölümünün ardından Joel'u da kaybetmek cidden üzdü beni. O yüzden hikayeden direkt soğudum. Ellie'nin intikamını izledik saatlerce.

Mesela sana diyecek bir şey yok. Ama şöyle yazanlar var, kardeşim bu oyunun hikayesi çok kötü yüz üzerinden 1. Bu senlik bir durum.

Hiçbir oyununu oynamadım ancak bir şeyi belirtmek isterim. Herkes o kadar övüyor ki artık bu oyundan midem bulandı. Görünce bile kusasım geliyor. En nefret ettiğim oyunlardan birisi oldu.
Merhaba zaten Sony'in oyunları belli bir hype ' ın üzerinde çıkıyor ilk 2 hafta oyunu her yerde görebilirsin. Normal ve seni rahatsız etmiş olabilir fakat bu metacritic ' e gidip 1 puan verebeilceğin anlamına gelmiyor benim fikrimce şu ana ana kadar ki Sony ' in en iyi oyunlarından hatta en iyi oyunu olabilir.

Neil oyunda nefret duygusu olacak dedi. Sağolsun kendisinden de, politik doğruculuktan da, verdiği mesajlardan da, oyundan da nefret ettirdi insanları. Oyunun ana karakterinin kafasını golf sopasıyla patlatan birisini 10 saat oyunculara oynatmak nedir ya?

Not: Bu arada oyun hikaye dışında tamamen bir masterpiece kıvamında. Ama yapısı gereği tüm olayı hikayeden ve kurgudan geldiği için çok fena patladı o potansiyel.

Joelin ölmesi gayet normal bir durum, adam zaten çok yaşlı ayrıca eşcinsellik sadece 2 karakterde var. Bunu ilk oyunun DLC'sinden de biliyordunuz zaten.

Geri
Yukarı