[Sürprizbozan] The Last of Us Part II tartışması

Neil oyunda nefret duygusu olacak dedi. Sağolsun kendisinden de, politik doğruculuktan da, verdiği mesajlardan da, oyundan da nefret ettirdi insanları. Oyunun ana karakterinin kafasını golf sopasıyla patlatan birisini 10 saat oyunculara oynatmak nedir ya?
Oyunun bitirmemiş gibi konuşuyorsun. Abby'nin öldürme sebebi haklı. Düz düşünmek yerine empati yapın. Dediğim gibi Neil'de bunu istedi zaten nefret duygusu içimizde kaldı. Kendi açısından haklı olduğunu gördük.

Bana göre boşbeleş bir hikâyeydi. Çok zorlama geldi. SJW olaylarına da girmeleri ironik. Abby karakteri özellikle zorlanılan bir kişiydi bana göre. Pintipanda'nın yorumunu dinlemenizi de tavsiye ederim.

Merhaba zaten Sony'in oyunları belli bir hype üzerine çıkıyor ilk 2 hafta oyunu her yerde görebilirsin. Normal ve seni rahatsız etmiş olabilir fakat bu Metacritic'e gidip 1 puan verebileceğin anlamına gelmiyor. Benim fikrimce şu ana ana kadar ki Sony'nin en iyi oyunlarından hatta en iyi oyunu olabilir.
Oyunu oynamadığım için puan da vermedim zaten. O kadar toxic birisi değilim :D.

Oyunun bitirmemiş gibi konuşuyorsun. Abby'nin öldürme sebebi haklı. Düz düşünmek yerine empati yapın. Dediğim gibi Neil'de bunu istedi zaten nefret duygusu içimizde kaldı. Kendi açısından haklı olduğunu gördük.

Yine geldi empaticiler. Ben haklı haksız mevzusunda değilim, oyunun yarısını Abby ile oynatmasına karşıyım. False advertising yaparak oyun çıkmadan önce sadece Joel ve Ellie’yi gösteriyorlar. Joel pat diye öldü, oyunda yok bile. Onun yerine ne olduğunu bilmediğin Abby ile oynuyorsun.

Zamanında spoiler’ı kim sızdırmışsa harika bir iş yapmış. Yoksa çok daha fena patlayacaktı bu oyun.

Oyun nasıl ?
Grafikleri çok iyi.
Oynanış çok iyi.
Mekanikler çok iyi.
Hikaye tartışmalı.
Metacritic 2.1
Hikaye her zaman tartışmalıdır zaten, her oyunda böyledir. Dediğin puanı verenler zaten arkadaşın dediği gibi o puanları verenler oyunun başını sonunu izlememiş insanlar genellikle.

Oyun nasıl?
Grafikleri çok iyi.
Oynanış çok iyi.
Mekanikler çok iyi.
Hikaye tartışmalı.
Metacritic 2.1.

(!) Zaten ben sadece 2 3 Online oyun oynuyorum çıkan hikayeli oyunları pintipandadan (pintipandayı bende seviyorum) izliyorum. Vuruş hissini, oyunun zorluğunu, oyunun bulmacalarını, oyunun kontrollerinin karmaşığlığını veya kolaylığını sadece izleyerek anlayabiliyorum. Oyunun hikayesini beğenmedim o yüzden gidip 0 vereceğim.

Yine geldi empaticiler. Ben haklı haksız mevzusunda değilim, oyunun yarısını Abby ile oynatmasına karşıyım. False advertising yaparak oyun çıkmadan önce sadece Joel ve Ellie’yi gösteriyorlar. Joel pat diye öldü, oyunda yok bile. Onun yerine ne olduğunu bilmediğin Abby ile oynuyorsun.

Zamanında spoiler’ı kim sızdırmışsa harika bir iş yapmış. Yoksa çok daha fena patlayacaktı bu oyun.
Oyunun yarısını Abby ile oynamamız hikayenin temeli, Sence ND biz oyunun yarısın Abby ile oynatırsak Joeli öldürürsek ne olacak diye düşünememişler mi? Adamların amacı buydu zaten. Joel de insan ve yaşlı o şekilde ölmese başka bir şekilde elbet ölecekti.
Dina hakkında ne düşünüyorsun?
Dina Ellie'ye gerçekten çok bağlı. Onun dışında çok biz bağlanamıyoruz Dina'ya çok fazla görmediğimizden.

Yeni konular

Geri
Yukarı