[Sürprizbozan] The Last of Us Part II tartışması

Sizce 2.1'i hak ediyor mu?

(!) Önemli olan hikayede LGBT olması zaten olmasa 10 yurtdışına LGBT kültürünü getiren Last Of Us zaten :D

Oyun hikaye üzerine kurulu. Hikayesi kötüyse oynamak için bir nedenin olmuyor.

Ben şahsen zorlama karakterleri ve tatmin etmeyen sonu yüzünden oyunu beğenemedim.

Hikayesi sana göre iyi olsaydı fakat oynanış kötü olsaydı kaç puan verirdin.

Oyunun hikayesine kötü diyenleri anlamak mümkün değil her oyun polyana son bitmek zorunda değil(bende iyi bitmesini isterdim). Ellie'nin Abby'yi öldürmemesini gerçekten anlamadım gözünün önünde en değer verdiğin kişiyi katlediyorlar ama sen onu affediyorsun. Bu gerçekten anlaması zor ve saçma bi sondu ve bence bunun yapılma sebebi 3. oyuna temel hazırlamaktı. 3. Oyunda büyük ihtimal Dina Jackson'a geri dönmüş ve orada yaşıyor olucak çünkü karnında bebeği varken asla tek başına yaşamaya çalışmaz. Oyunun sonunda Ellie yaşadıgımız eve geldiğinde kolunda Dina'nın bize verdiği bileklik gözüküyor fakat biz Abby'yi öldürmeye gittigimizde o bileklik kolumuzda yoktu. Bi ihtimal Ellie Jackson'a geri dönmüş ve Dina ile birlikte yaşamaya başlamış olabilir. 3. Oyunda bu Dina Ellie hikayesini görücegimizi düşünüyorum ayrıca umarım bu olmaz fakat olucak gibi duruyor ateş böcekleri ile dost olup ilaç üretmeye çalışabilir ölücegini bilse bile. Uzun zamandır TLOU hakkında düşünmemiştim yine o final sahnesini hatırladım ve içim bi kötü oldu. LGBT tamamen göz boyamak için yapılmış diyen kişiler çok garipsiniz. Ellie'nin lezbiyen oldugu 1. oyunda belli edilmişti o zaman niye sitemde bulunmadınız şimdi bulunuyorsunuz? Tamamen oyunu karalama çalışması. Oyun Playstation tarihinde adını altın harflerle yazdı ve unutulmayacak. Joel'in ilk ölmesinden şikayetçi olan kişiler bunu ön görmeliydi çünkü Neil Druckmann bu oyunun intikam hikayesi olduğunu belirtmişti belliydi ölücegi. Oyunun ortalarında ölseydi ilk başlarda intikam ateşiyle yanıp tutuşan Ellie yerine garip bir hikaye oynamak zorunda kalıcaktık. @osmankrcr72 Metacritic skorunu ciddiye almamanızı öneririm oyuna 0 verenlerin hepsi homofobik hepsinin tek şikayet ettigi şey lezbiyenlik. Yorumları okursanız görüceksiniz.
Sana 1 konu hariç her konuda katılılıyorum. Abby'i öldürmemesi zaten bence doğru olanıydı, çünkü Abby Ellie'nin hayatını 2 kez bağışladı, ayrıca bu bir döngüye girdi daha önce dediğim gibi, Joel Abby'nin babasını, Abby Joel'i öldürdü, eğer Ellie Abby'i öldürseydi döngü devam edecekti fakat Ellie bunu durdurdu. Ek olarak tam boğarken Joel gözünün önüne geldiği için bırakmış olabilir çünkü daha öncelerinde ölürkenki hali geliyordu burda ise canlı hali geldi.

Bu arada ilacı yapabilecek tek kişi öldü. Abby'nin babasıydı o kişi. Ateşböcekleri de dağıldı.

(!) Önemli olan hikayede LGBT olması zaten olmasa 10 yurtdışına LGBT kültürünü getiren Last Of Us zaten :D

Hikayesi sana göre iyi olsaydı fakat oynanış kötü olsaydı kaç puan verirdin.
LGBT kültürünü getiren Last of Us mı?

Nasıl bir hikaye veya oynanışa sahip olacağını bilemeyeceğimden ona bir yorum yapamam.

Sana 1 konu hariç her konuda katılılıyorum. Abby'i öldürmemesi zaten bence doğru olanıydı, çünkü Abby Ellie'nin hayatını 2 kez bağışladı, ayrıca bu bir döngüye girdi daha önce dediğim gibi, Joel Abby'nin babasını, Abby Joel'i öldürdü, eğer Ellie Abby'i öldürseydi döngü devam edecekti fakat Ellie bunu durdurdu. Ek olarak tam boğarken Joel gözünün önüne geldiği için bırakmış olabilir çünkü daha öncelerinde ölürkenki hali geliyordu burda ise canlı hali geldi.

Bu arada ilacı yapabilecek tek kişi öldü. Abby'nin babasıydı o kişi. Ateşböcekleri de dağıldı.
Hocam Dost abinin incelemesini mi izlediniz ?

Döngüye giricekti evet haklısınız ama orada o döngüyü durdurabilirdi. Gözünü kan bürümüş biri orada hem Lev'i hemde Abby'yi öldürürdü ve öldürmeliydi intikam alıcak kimse kalmazdı.

LGBT kültürünü getiren Last of Us mı?

Nasıl bir hikaye veya oynanışa sahip olacağını bilemeyeceğimden ona bir yorum yapamam.
< İroni yaptım galiba anlamadın galiba (!) bu işaret ironi
Ben izledim hikayenin tam kıvamında olduğunu söylüyor. 1. oyundan daha çok beğenmiş.

Hayır. İzleyecektim ama acil bir işim çıktı.
Döngüye giricekti evet haklısınız ama orada o döngüyü durdurabilirdi. Gözünü kan bürümüş biri orada hem Lev'i hemde Abby'yi öldürürdü ve öldürmeliydi intikam alıcak kimse kalmazdı.
Hiçbir suçu yokken Lev'i öldürme işini gözü dönmüş biri değil aptal ya da psikopat biri yapar.

Hiçbir suçu yokken Lev'i öldürme işini gözü dönmüş biri değil aptal ya da psikopat biri yapar.
Söylediklerinizin aynısını Dost abi de söylemişti o yüzden dedim. Bu arada yazdıklarınızın neredeyse %100'üne katılıyorum.

Zaten dediğim gibi gözünü kan bürümüş birini oynuyoruz. İntikam için suçu olmayan bir insanı öldürdü yolda. Fat Geralt'ı o yüzden Lev i de öldürmeliydi ve hikayeyi intikam alınmış bi şekilde kapatabilirdi.

Zaten dediğim gibi gözünü kan bürümüş birini oynuyoruz. İntikam için suçu olmayan bir insanı öldürdü yolda. Fat Geralt'ı o yüzden Lev i de öldürmeliydi ve hikayeyi intikam alınmış bi şekilde kapatabilirdi.
Abby ve Lev'in halini gördükten sonra hala intikam dolu halini sürdürmek yerine normal Ellie'ye döndü sonuçta normalde iyi bir insan.

Geri
Yukarı