İnceleme Superlux HD681 yarı açık kulaklık

Ürünü yine 8 Mart gecesi 640₺'ye N11 üzerinden aldım ve Aras Kargo ile birlikte bu saat 4 sularında geldi. Ürünün kutusu daha doğrusu etrafındaki kartonun tam girebileceği bir kutu ile birlikte geldi öyle içinde ürün Sinerji'deki gibi sallanmıyordu.

Almak isteyen olabilir diye link bırakıyorum.

1678465523975.jpeg

1678465533288.jpeg

Kulaklık bu şekilde bir karton parçasının içerisinde etrafına naylon vakumlanmış bir şekilde bizi karşılıyor.
Kutu içeriği yok desek yeridir. Sadece resimde gözüken minik kutu içerisinde ürünün kablosu var böyle çadırın malzemesine benzer belki hiç kullanılmayacak bir taşıma çantası çıkıyor ayrıyeten vidalama sistemi ile 3.5mm ile 6.3mm jak arasında kullanabiliyorsunuz ürünü. Zamanında 235₺'ye aldığım E900 Pro'nun taşıma çantası bile daha kaliteli.

WhatsApp Image 2023-03-10 at 7.31.28 PM.jpeg

WhatsApp Image 2023-03-10 at 7.31.27 PM.jpeg

Görünüş olarak benim çok hoşuma gitti ancak ve ancak bu üründe konfor çok düşük. Pedler sert hiçbir yumuşaklığı yok, her ne kadar kulağı çevrelese de kulak memesine bir baskı mevcut. Ayrıyeten kafa bandı bildiğiniz ince bir mukavvadan yapılmış gibi çok kötü...

Metal diyebileceğimiz herhalde jak girişi ve sürücüler vardı tamamen plastik esnek bir yapıda. Ancak çok sıkı bir yapıda olduğundan başta sıkıyor. Plastik zamanla açılır veya bu gece arasına bir şey bıraksam sabaha herhalde daha gevşek olur.

Dümdüz 2 metrelik bir plastik kablosu var (kutuda 2.5 diyor ama emin olamadım). Spiral yapıda olmasını tercih ederdim.
Gelelim bir sonraki rezil konuya. Ya bir kulaklığı saklamak için ne kadar da rezil bir yöntem. İyi hoş dümdüz karton ortasın koyuyorsunuz da neden bu karton gelip pedleri ve ortadaki süngeri ediyor. Dikkat ettim hepsinde böyle neredeyse ama çok sorun çıkmadığından dolayı da buradan da puan kırmak istemiyorum.

WhatsApp Image 2023-03-10 at 7.36.29 PM.jpeg

Sürücü ve pedlerine biraz göz atalım.

1678466374699.jpeg

1678466387724.jpeg

1678466394113.jpeg

Üründe 50mm sürücüler bulunmakta. Onun üzerini 2-3mm kalınlığında bir sünger kapıyor. Onun da ortasını sert mi sert olan konforsuz pedlerimiz tutuyor.

Malzeme kalitesi ise uzun plastik yani süper bir şey beklemeyin...

Kötü kötü konuştuk gelelim biraz güzelliğe gelelim biraz ses kalitesine.

Çok söylenecek bir şey yok. Fiyatına göre oldukça iyi olması gerekenden iyi. Geldiğinden beri farklı farklı müzikler denedim ve açık konuşacağım bu kulaklık = Motionless In White. Yani cidden dinlerken zevkten ne yapacağımı şaşırdım.

Aslında referans bir kulaklık olarak yapısı gereği flat bir yapıda kendisi ancak basslarını ben yetersiz buldum. Daha doğrusu tizler bir tık daha ön planda olduğundan Bass'lar kendini göstermiyor.

O kadar konuda oyuncu kulaklığı almayın bunu alın diyoruz iyi de diyoruz çünkü ses kasma anlamında çok iyi. Ben kendim pek FPS oyunları oynamam sevmem de o yüzden ses kasma benim işime yarayacak bir şey değil bu yüzden de abime denettirdim. Şimdi direkt olarak size his söyleyemem ancak oyunda gelen adamın yönüne çıkacağı alana kadar nokta atışı aim koyabildi. Ki kendisi de çok daha iyi ses kasıldığını belirtti.

Teknik özelliklerine gelirsek:
50mm sürücü.
10HZ-30KHz frekans aralığı.
300MW maksimum güç.
98DB'lik bir ses hassasiyeti.
Harmonik bozulma oranı <0, 25%
Ağırlık 276 gram.

Ürünü anakarttaki ALC892 ses kartı ile sürmekteyim ve 640₺ için ses kalitesi muazzam ötesi. Seslerin doğallığı o tınısı o kadar güzel ki anlatamam özellikle dinlediğim bir arka fon müziği tarzı bir müzik var cidden onu dinlerken bu kadar hissetmemiştim. Genel olarak müzik dinleyip film izleyen, hikayeli oyun oynayan biri olarak benim için gayet iyi bir performans sergiledi.

Genel değerlendirmeye gelirsek pedler kötü bu yüzden konfor da kötü, uygun olması için malzemeden kaçılmış ama yarın kırılacak gibi bir yapısı yok, ses kalitesi olarak parasına göre fazlasıyla tatmin edici, sahnelemesi hoş, imaging dediğimiz yer seçme algılama uzaklık seçme algılama olayı da oldukça iyi diyebiliriz.

Zaten fiyatının bu kadar uygun olması tamamen plastik yapıda olmasından kaynaklanıyor ona göre alın derim.

Alacak olanlar varsa eğer ileride AliExpress üzerinden uyumlu bir kumaş ped almalarını tavsiye ederim. Şahsen bir süre sonra pedlerini değiştireceğim.

Dip ses var dikkat!

Ses kalitesi 8/10
Yapı kalitesi 5/10
Kablo kalitesi 7/10
Konfor 4/10

Bu Yaklaşık 3-4 saatlik deneyimle bahsetmek istediklerimdi. İleride daha detaylı bir inceleme yapabilirim veya EQ ayarı önerisinde bulunabilir veya ses kartı alırsam ne kadar fark yaşandığını anlattığım bir konu açarım.

Bass istiyor bassss. Tizler çok ön planda duruyor mid ve baslara nazaran bass lazım

Son düzenleme:

Sıkıntı bunda değil. Bu sadece sesi işliyor. Kulaklık beslemesini amplifikatörler yapar. Anlaşılan anakartınızda pek iyi bir amplifikatör yok. MacBookların amplifikatörü hiç fena değil bilgisayardaki dahili bir amplifikatöre göre. Farkın sebebi bu.

M-Track Solo f/p güzel bir ses kartı. Alabilirsiniz. AKG K52 ile kullanan arkadaşım var aşırı memnun.

@FantastikTürk 500₺ gibi bir paraya soundmagic A30 DAC almıştı ufak tefek sorunları ile kaşılaşmış olsa da fiyatına göre performansını kendisi değerlendirsin
DSD ile alakalı bir sorunum vardı ama onu da zaten test amaçli denemiştim. DSD dinleyen kişi sayısi kaç parça kaç. Önemli değil.

Yani DAC VS. konusunda ben de bilgili değilim ama Takstar Pro 82'mi telefonda kullanırken ses kalitesinde bir tık düşme, az da olsa dip ses gibi problemlerim vardı. DAC ile kullanıyorum şu an. O sıkıntı gitti. PC'de ALC1220-VB+Gigabyte'nin Amp-up dediği yonga var. Ondan iyi oldu kalite. Sizin kulaklığın sürmesi daha zor olsuğunu dikkate alırsak siz daha da fazla artış yaşarsınız diye düşünüyorum.

Soundmagic yurt dışında 50$. Burada biri ikinci el sitesinde sıfır garantisiz satıyor 500 liraya. Ucuz yollu çözüm olsun isterseniz bu olur.
Sıkıntı bunda değil. Bu sadece sesi işliyor. Kulaklık beslemesini amplifikatörler yapar. Anlaşılan anakartınızda pek iyi bir amplifikatör yok. MacBookların amplifikatörü hiç fena değil bilgisayardaki dahili bir amplifikatöre göre. Farkın sebebi bu.

M-Track Solo f/p güzel bir ses kartı. Alabilirsiniz. AKG K52 ile kullanan arkadaşım var aşırı memnun.
Katılıyorum. MSI oldu bitti ses yongasını dandik koyuyor.

Ses yüksekliği isterseniz EQ apo kurup gain verirsiniz olur biter.
EQ ile gain verdiğimde de cızırtı oluyor. Realtek sürücülerini yeniledim ama değişiklik olmadı. Ses yüksek çıkmıyor, gain vs. artırınca da tiz seslerde cızırtı oluyor. Ses kartı alınca düzeleceğinden emin olamadım sadece.

EQ ile gain verdiğimde de cızırtı oluyor. Realtek sürücülerini yeniledim ama değişiklik olmadı. Ses yüksek çıkmıyor, gain vs. artırınca da tiz seslerde cızırtı oluyor. Ses kartı alınca düzeleceğinden emin olamadım sadece.

Yukarıda farklı farklı EQ ayaları verdim. Config dosyasına gidip yeni bir text dosyası içine atın ve deneyin.

Ayrıca tiz frekansları kısıp gain arttırın.

Yukarıda farklı farklı EQ ayaları verdim. Config dosyasına gidip yeni bir text dosyası içine atın ve deneyin.

Ayrıca tiz frekansları kısıp gain arttırın.
Ancak yüklediğim ekran görüntüsündeki gibi bir ayarda cızırdama olmuyor ki onda da toplam ses seviyesi düşmüş oluyor ve gain +2dB üstüne çıkınca veya dolby açınca yine cızırdamalar başlıyor. Sanırım çözümü ses kartı veya uygun bir DAC almak.

M-Audio Solo (1600TL) - Behringer UM2 (1630TL) - İkinci el iBasso DC03 (1080TL) arasında kaldım. Sonuncusu kulaklığı besleyebilir mi ya da iyi bir ses verir mi emin değilim. Hangisini önerirsiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_16.png
    Screenshot_16.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
Sonuncusu kulaklığı besleyebilir mi ya da iyi bir ses verir mi emin değilim. Hangisini önerirsiniz?

32Ohm'da 80MW veriyor sürer ancak düz DC03 kötü. DC03 Pro daha iyi bir ürün.

M-Audio solo (1600TL) - Behringer UM2 (1630TL) - ikinci el ibasso DC03 (1080TL) arasında kaldım.

UM2'yi ben olsam direkt elerdim. İleride mikrofon alır eklerim derseniz solo alın.

32Ohm'da 80MW veriyor sürer ancak düz DC03 kötü. DC03 Pro daha iyi bir ürün.

UM2'yi ben olsam direkt elerdim. İleride mikrofon alır eklerim derseniz solo alın.
DC03 Pro ikinci elde güvenilir birisini bulsam alırdım. DC05 hakkında bilginiz var mı? Ses kartından vazgeçtim şimdilik şu anki alma amacım tamamen ses çıkış kalitesi. Mikrofon için ilerde tekrar bir şey bakarım.

Sahibinden Güvenemediğim DC03 Pro
Sahibinden üzerinden ilettiği mesaj: " Merhaba Çinden sağlayıcım var. Ben bu tarz ürünleri getirtip satıyorum. Aldıktan sonra 1 yıl yurtdısı garantilidir. Aldıktan sonra başlar. Yurt dısına Ptt ile gönderme alıcıya aittir. 05*********"

Sahibinden DC05 Link 1
Sahibinden DC05 Link 2
Sahibinden DC05 Link 3

Kulaklığın pedleri çok sert olduğu için Aliexpress'ten ped aldım. Gelen pedler çok kalın olduğu için yanlarındaki derilerini sıkıştırıp diktim, çok rahat oldu. Bugün ise Aliexpress'te indirimi görünce FiiO Q3 aldım. FiiO Q3 vergi ile birlikte ±3500TL, FiiO K5 Pro ESS vergilerle birlikte ±4500TL. Son gün yarın sanırım.

Son düzenleme:
Görmemiştim, DC03'ü satan Hesaudio'nun sahibi olması gerek.

Q3 fena değildir hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı