Superonline 1000 Mbps internet taahhütünde 5 TB indirme maddesi var

Dünya bile 6 günde yaratılmış. Yaşın kücük olabilir ama senden öncekiler çok daha zor şartlarda internet almaya çalıştı, 1000 megabit 2-3 yıl öncesine kadar hayaldi son uydu 5B fırlatıldı ve band genişligi yükseldi ve şu an fiber alan neredeyse herkes 1000 megabit alıyor ve işler senin hayalettigin gibi kolay değil sömürüyor dedigin adamların aynısını sen yapıyorsun.

Uydu internetinin ne kadar yavaş olduğunun farkında mısınız?
Türksat 5B'nin yerdeki internet kullanımına bir etkisi yok.
Altyapısı olmayıp uydu interneti kullananalara daha hızlı internet veriyor sadece.
Uydu ile kullanıcı olarak 25 Mbps üstü alırsanız şanslısınız.

Gigabit kontrolcüler bir döner parasından ucuz.
Fiber kablo bakır kablodan ucuz.
Fiber altyapı çalıştırma maaliyeti bakır altyapıdan ucuz.
Gigabit vermemek için bir sebep yok ki artık veriyorlar.

Son düzenleme:
Uydu internetinin ne kadar yavaş olduğunun farkında mısınız?
Türksat 5B'nin yerdeki internet kullanımına bir etkisi yok.
Altyapısı olmayıp uydu interneti kullananalara daha hızlı internet veriyor sadece.
Uydu ile kullanıcı olarak 25 Mbps üstü alırsanız şanslısınız.

Gigabit kontrolcüler bir döner parasından ucuz.
Fiber kablo bakır kablodan ucuz.
Fiber altyapı çalıştırma maaliyeti bakır altyapıdan ucuz.
Gigabit vermemek için bir sebep yok ki artık veriyorlar.
google amca'ya 5b yaz biraz ufkunu aç. sen kablo ile haberleşiyorsun diye uydu kullanmıyorsun anlamına gelmiyor yurtdışı çıkışları kablo ilede uydu ilede oluyor her kapasite artışı internet alltyapısına genişlik kazandırıyor

google amca'ya 5b yaz biraz ufkunu aç. sen kablo ile haberleşiyorsun diye uydu kullanmıyorsun anlamına gelmiyor yurtdışı çıkışları kablo ilede uydu ilede oluyor her kapasite artışı internet alltyapısına genişlik kazandırıyor

50 Gbps ile iyi şanslar.
Koca uydu sadece birkaç apartmana internet verir artık.

Benim bağlı olduğum ve aynı anda 128 kişiye hizmet veren 100 Gbps fiber OLT cihazı bile uyduyu ikiye katlıyor.

Uyduyu gerçekten internet için kullanmak istiyorsanız, uydunun Tbps'lerce hız desteklemesi gerek.

Uyduya olan gecikme değerlerine girmiyorum bile.
Işık hızı limiti yüzünden 500 ms gecikme ile internete bağlanırsınız artık.

Screenshot_20220706-021125_Firefox.png

Son düzenleme:
Ben Superonline 1000Mbps kullanıyorum. Bugün taahütnamedeki belirtmiş oldukları 5TB download limitini tek başıma tek bilgisayardan geçeceğim. Bakalım sonucu ne olacak? Sizleri de bilgilendiririm. 😂 😂 5TB limiti bitirdiğime dair foto da atacağım 😂 😂 😂

Evet. Az önce Turkcell'den aradılar. Hattınızda yoğun bir veri alış verişi var dediler. Ben de evet doğrudur dedim. Taahhütnamede belirtmiş olduğunuz aylık 5TB indirme kotasını tek cihazdan sadece ben kullanarak bitirmeye çalışıyorum. 5TB Kota bitip, geçtikten sonra sözleşmeyi feshedebilir, sizin nezdinizde gereken hukuksal işlemleri başlatabilirsiniz, Superonline görevlisi de gelir modemi teslim alır dedim. Çok şükür kimseye internet sattığımız da, pazarladığımız da yok, haram ile işim olmaz dedim. Bu fotoğrafı da kendilerine gönderdim. Şu anda full download yapıyor. Vuruyorum kırbacı. 😂
Eki Görüntüle 1438446
Bu şekilde işkence testini nasıl yapıyorsunuz? Ben de yapmak istiyorum.

Dünya bile 6 günde yaratılmış. Yaşın kücük olabilir ama senden öncekiler çok daha zor şartlarda internet almaya çalıştı, 1000 megabit 2-3 yıl öncesine kadar hayaldi son uydu 5B fırlatıldı ve band genişligi yükseldi ve şu an fiber alan neredeyse herkes 1000 megabit alıyor ve işler senin hayalettigin gibi kolay değil sömürüyor dedigin adamların aynısını sen yapıyorsun.
Benim yazdımla senin yazdığın ne alaka. Sömürüyor dediklerime tepki vermeyi el ayak mı öpecektim. Herkesin tepkisi farklı olur. Benimki de böyle, işine gelene . Bu arada 42 yaşımdayım. Türkiye'de internetin olmadığını da biliyorum.

Bu şekilde işkence testini nasıl yapıyorsunuz? Ben de yapmak istiyorum.
Çok güzel yapıyorum, hem de evime gelen hattı full kullanarak.

Son düzenleme:
Bence Turkcell'in taahütnamesine 5TB indirme sınırını olmalı ama bu değeri aşanların incelemeye tabii tutulacağı ve inceleme sonucunda ticari amaçla kullanıldığı kesin olarak tespit edilirse tek taraflı feshetme hakkının bulunduğu yazmalıydı. Bu şekilde insanlarda kafa karışıklığına sebep olmazlar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı