Supplement ile spora başlangıç

halehujo

Centipat
Daha fazla  
Yaş 16 spora yeni başlıyorum kreatini birkaç ay sonra kullanmayı düşünüyorum onun dışında BCAA protein tozu ve gainer kullanacağım.
Bu markaların iyi olup olmadıgını supplementleri nasıl kullanmam gerektigi ve supplementler hakkında öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.

Hiç birini kullanman gerekmiyor. Her gün kilon başına 1.6 gram protein almalısın, bunu da tavuk göğüsü ve yumurtadan almanı öneririm çünkü BCAA, Glutamin gibi amino asitleri bolca içeriyor ve ekonomik.

Eğer bütçe sorunun yoksa kırmızı et ve somon gibi balıklar da tüketebilirsin. Vitamin alabilirsin fakat ZMA gibi para israfı olanları değil; Omega 3 ve D3 K2 vitamini almanı öneririm.

Bu rehberimin de sende yararlı olacağını düşünüyorum.

Yaş 16 spora yeni başlıyorum kreatini birkaç ay sonra kullanmayı düşünüyorum onun dışında BCAA protein tozu ve gainer kullanacağım.
Bu markaların iyi olup olmadıgını supplementleri nasıl kullanmam gerektigi ve supplementler hakkında öneriniz varsa yazarsanız sevinirim.
Supplement kullanacaksan gainer falan kullanmana gerek yok. Kreatin kullan omega 3 al yeterli. Kreatini spora yeni başlamana rağmen almanda sakınca yok hatta daha iyi olur. Hem güçlenmeni hızlandırır hemde kaslarının spora adapte olma süresini kısaltır.

Marka olarak da Big Joy - Hardline - Hıq öneririm gerisi boş. Protein Ocean da idare eder diyorlar ama o markanın ürünlerini kullanmadım açıkcası.

Hiç birini kullanman gerekmiyor. Her gün kilon başına 1.6 gram protein almalısın, bunu da tavuk göğsü ve yumurtadan almanı öneririm çünkü BCAA, glutamin gibi amino asitleri bolca içeriyor ve ekonomik.

Eğer bütçe sorunun yoksa kırmızı et ve somon gibi balıklar da tüketebilirsin. Vitamin alabilirsin fakat ZMA gibi para israfı olanları değil; Omega 3 ve D3 K2 vitamini almanı öneririm.

Bu rehberimin de sende yararlı olacağını düşünüyorum.

Teşekkür ederim fakat iştahım hiç yok bundan dolayı gainer protein tozu kullanmayı düşünüyorum.

Supplement kullanacaksan gainer falan kullanmana gerek yok. Kreatin kullan Omega 3 al yeterli. Kreatini spora yeni başlamana rağmen almanda sakınca yok hatta daha iyi olur. Hem güçlenmeni hızlandırır hem de kaslarının spora adapte olma süresini kısaltır.

Marka olarak da big joy - Hardline - HIQ öneririm gerisi boş. Proteinocean'da idare eder diyorlar ama o markanın ürünlerini kullanmadım açıkçası.

Teşekkür ederim Omega 3 için önerdiğiniz markalardan link atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim fakat iştahım hiç yok bundan dolayı gainer protein tozu kullanmayı düşünüyorum.

İştahını gainer ve protein tozu ile açamazsın veya yiyemediğin şeylerden alacağın değerleri karşılayamazsın hiçbir işe yaramazan ki ikisi de para tuzağı gainer zaten düşük kalite protein tozuna şeker basılmış hali iştahını açmak istersen de https://www.trendyol.com/grim-labs/...erone-testosteron-60-kapsul-25-mg-p-797384958 bunu kullanabilirsin hem testosteron seviyeni arttırır ve yağsız kas kazanmanda yardımcı olur hem de iştahını arttırır vs. vs. Ne işe yaradığı yazıyor zaten satıcı koymuş bende de var güvenerek alabilirsin.

Orzax Ocean da alabilirsin biraz pahalıydı.

Önüne gelen supplement alıyor. Elalem supplement firmalarına para kazandırmaktan spor yaptığını unutuyor. Alma dostum takviye falan, git sporunu yap. Daha makinelerin ne işe yaradığını bilmeyenler supplement arayışına giriyor.

One up şu an en fiyat performansı, 2 kapsül alırsanız en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Collagen forte da ucuza geliyordu çiçek sepeti, Trendyol gibi yerlerde.
En mantıklısı One up alıp 2 servis almak.

Kreatini spora yeni başlamana rağmen almanda sakınca yok hatta daha iyi olur. Hem güçlenmeni hızlandırır hem de kaslarının spora adapte olma süresini kısaltır.

Spora yeni başlayan birisinin vücudunun kreatini kullanabilmesi için o kişinin sette minimum yüzde 90'ını kullanabilmesi gerekiyor.
Bunun için öncelikle oturtması gereken hareket formları, beslenme düzeni, uyku düzeni, vücudunun alışması, antrenman programı, dinlenme günleri, set arası dinlenmeleri gibi bir sürü faktör varken bu arkadaş sete yüzde 90'ını veremeyecek. Seti yeterince sert atamadığı için kreatine vücut ihtiyaç bile duymayacak. Boşuna para israfı. Yeni başlayanlara bu yüzden kreatin önerilmez. Antrenman atmayı bilmeyen vücut kreatini kullanamayacak bile.

Marka olarak da big joy - Hardline - HIQ öneririm gerisi boş. Proteinocean'da idare eder diyorlar ama o markanın ürünlerini kullanmadım açıkçası.

Bigjoy Hardline HIQ dışında marka yeterince reklam yapmadığı için veya siz duymadığınız için kötü olabilir ancak maalesef birçok marka daha bigjoy Hardline HIQ'dan kaliteli ürün üretebiliyor.
Markanın X ürünü güzeldir y ürünü kötüdür. Bu yüzden dümdüz marka önermek her zaman yanlış olur(şu şu şu iyidir, bu idare eder falan bayağı saçma tanımlar). Torq, nutrade, Xpro, supplementler.com gibi bir sürü whey alınacak marka daha var. Diğer ürünlerin alınabileceği protein7, Proteinocean, SSN, aloprotein gibi siteler var. Reklam yapıp adını duyurmadığı için bunlara kötü demek yanlış olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı