Taciz suçunda istemeden görgü tanığı durumuna düşmek

Bu kişinin belirttiği bir durum daha var. Kendisinin banka hesabına bilinmeyen bir yerden 2500TL geldiğini kendisine bu paranın yanlışlıkla atıldığını düşündüğünü söyleyip para geri alınmasın diye başka bir hesaba geçirdiğini söylemişti.
Yazılı kanıtın var mı?

Kanıta ihtiyacım yok. Böyle bir durumda banka hesap hareketleri incelenerek dediğim şey doğrulanabilir zaten. Ama ben bu kişiyle artık uzaktan yakından bağım olmasını istemiyorum.

Bunu yaptığını söylediğini duyan bir kişi daha var benimle beraber o da şefimiz.
Fakat şef bu şahsın arkadaşı ilk o taciz olayını söylediğimde o öyle bir şey söylemez demişti bana.
Dediğim gibi delil lazım. Parayı gönderen hesap sahibini bulman, o kişiden teyit alman lazım ve parayı gönderen hesap sahibinin suçu şikayet etmesi lazım. Bu arkadaş sana mobbing uyguluyor diye takılmışsın biraz ama bu tarz şeylerle kendini yormaya değmez. Eğer bi gün olurda tacizine gerçekten şahitlik edersen ve taciz edilen kişi de şikayet etmeye hazırsa o zaman bir şeyler gelir elinden, yada bu tarz bir suç işlediğinde o arkadaş elinde delil olursa o zaman müdahale edersin. Sal gitsin işten de çıktım dedin zaten.

Kanıta ihtiyacım yok. Böyle bir durumda banka hesap hareketleri incelenerek dediğim şey doğrulanabilir zaten. Ama ben bu kişiyle artık uzaktan yakından bağım olmasını istemiyorum.
Hesap hareketlerini incelediler varsayalım. Para gelmiş gitmiş, sordular açıkladı, gönderen hesap sahibi de şikayetçi olmadı. Ne yapmayı planlıyorsun? Kanıta ihtiyacın var.

Dediğim gibi delil lazım. Parayı gönderen hesap sahibini bulman, o kişiden teyit alman lazım ve parayı gönderen hesap sahibinin suçu şikayet etmesi lazım. Bu arkadaş sana mobbing uyguluyor diye takılmışsın biraz ama bu tarz şeylerle kendini yormaya değmez. Eğer bir gün olurda tacizine gerçekten şahitlik edersen ve taciz edilen kişi de şikayet etmeye hazırsa o zaman bir şeyler gelir elinden, ya da bu tarz bir suç işlediğinde o arkadaş elinde delil olursa o zaman müdahale edersin. Sal gitsin işten de çıktım dedin zaten.

Vallaha saldım hocam birazcık olayı başkalarına açıp içimi rahatlatmak için yazdım. Yardımlarınız için teşekkürler herhangi bir önemli gelişme olursa sizi bilgilendiririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı