Tamircide ustalar sürekli uyanık ol diyor

kadirr46

Femtopat
Daha fazla  
14 yaşındayım. Tamircide çalışmaya başladım. Kamyon tamiri. 3 hafta falan oldu. Çalıştığım yerde 4 usta var. Biri eniştem. Ustaları memnun ediyorum yani yaptığım işten memnunlar ama ikide bir cin gibi ol uyanık ol falan diyorlar. Biraz da ağırım elimde değil ki. Gerisi iyi ama yarın babam ustalarla tanışmaya gelecek ya ustalar babama kötü şeyler söylerlerse diye çok korkuyorum.
Çok tedirginim ne yapacağım? Yarın önerilerinizi beliyorum!

14 yaşındayım. Tamircide çalışmaya başladım. Kamyon tamiri. 3 hafta falan oldu. Çalıştığım yerde 4 usta var. Biri eniştem. Ustaları memnun ediyorum yani yaptığım işten memnunlar ama ikide bir cin gibi ol uyanık ol falan diyorlar. Biraz da ağırım elimde değil ki. Gerisi iyi ama yarın babam ustalarla tanışmaya gelecek ya ustalar babama kötü şeyler söylerlerse diye çok korkuyorum.
Büyükler hep küçüklerin enerjik ve hızlı olduğunu düşünür. Uyanık ol derken hızlı olmandan bahsediyorlar, o tür yerlerde çalışırken (esnaf dükkanı, sanayi) yapman gereken tek şey çok çalışıyor gibi gözüküp mümkün olduğunca az enerji harcaman. Bunu nasıl yapacağın ortama ve kişilere göre değişir. Ustalar muhtmelen "iyi ama yavaş" tarzı bir şey söyleyecekler. Ama çok sorun olmaz diye tahmin ediyorum. En önemli kural "az çalış ama çok çalışıyor gibi göster".

Okulun yok mu senin? Şu an tatil olabilir ama ileride bu mesleği yapmayacaksan derslerine ve okula önem ver.

Mesele ailesinin ekonomik durumu ise ona bir şey diyemem. Ama ailelerdeki sorun şu bilinçsizce çocuk getiriyorlar dünyaya. Sonra o çocukları çalıştırıyorlar bakamayıp.
Kime çocuğunu bilinçsizce ve durduk yere sanayiye sokmaz, ya ekonomiktir ya iş hayatına atılmaktır ya da baba mesleğinden devam etmesi isteniyordur.

Geri
Yukarı