Tanri, Allah veya Yaratici Hakkinda

• Konuyu başlatan Elyr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 49
  • Görüntüleme 4B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinlisi ile dinsizi ile günlerdir, gecelere kadar din meselelerine açıklık getirmeye çalışıyor, kafa patlatıyor, sevap üstüne sevap işliyoruz. Şimdi ölsek, yarın cennetteyiz. :D
Yani bunların bir karşılığı vardır umarım:) Boşa gitmesin emeklerimiz:)

@Elyr Yazı ve fikirlerin için teşekkürler. Yanlış anlamanı istemem ama ne dediğini tam olarak anlayamadım. Şimdi neyi soruyorsun ki? Tanrının var olma ihtimali üzerine mi tartışalım? Pek anlayamadım. [emoji848]

Dinlisi ile dinsizi ile günlerdir, gecelere kadar din meselelerine açıklık getirmeye çalışıyor, kafa patlatıyor, sevap üstüne sevap işliyoruz. Şimdi ölsek, yarın cennetteyiz. :D

Bu arada bu benim attığım ilk kahkaha olabilir. Yunus sağ olsun, geçen gün de ilk ve tek kızgını yedim. :D
Yok hocam, tanri var diyorum. Diger dinlerin yalan oldugu kesin olursa yani insanlar tarafindan yapildigi hepsinin mesela o zanan en kotu deist olurum herhalde [emoji14]
Demek istedigim yani acaba tanri hangi dine inaniyorsaniz size olunce onu gosterebilir bence oyle bir fikir geldi aklima. Tabii su soyle olmayacak "Ya bu dinde sadece Cennet var oh illa Cennet'e gidicem oh." degil. Kotu ve iyi insan olarak degisicek gene. Oyle bir sey anlatiyorum karisik zaten ben de anlamakta zorluk cekiyorum ama mantikli geldi.

@Elyr İlginç bir düşünceymiş ama bu hayatta her şey mümkün olabilir. Ben de tarihe pek güveni olmayan birisi olarak senin bu dediğinin farklı versiyonlarını kafama takıyorum. Dünyadaki her şey sıkıntılı yani. :D Fakat bu dediklerinin yanında Deizm çok daha uçuk kalıyor. Tanrı evreni yaratıyor ve müdahale etmiyor. 🤔 Tanrıya inanan birisinin ilk olarak Deizm denilen inancı elemesinden yanayım. Tabii yine de herkesin düşüncesi kendine. Ateizm de, bu da çok iddialı. Benim hayatımın içerisinde bu kadar çok iddialı olmak fayda sağlamaz kesinlikle. 🙃

Çok güzel atasözü var ama burada yazılmaz bilsem yöneticiler ceza vermez yazardım [emoji3][emoji3][emoji3] Sadece şu ayeti ateist Aakadaşlara söylemek istiyorum sizin dininiz size, benim dinim bana! Madem ateist olmuşsun inanmıyorsun inkar ediyorsun o zaman inanmadığın bir şeyi neden sorguluyorsun şahsen ben inanmadığım bir şeyi ne sorar ne de sorgulardım sonuçta varlığına inanmadığım bir şeyin sorgulamasını yapmam konu açan arkadaş ve onunla aynı fikri savunan arkadaşlar baya saçmalamışlar inanmıyorsan kapatacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
Ve ayrıca namaz kılmadığın her cümlenden belli çünkü namaz kılan bir insan Tanrı demez. Allah'ın böyle bir ismi yok. Eğer namaz kılıyorsan ki yalan konuşuyorsun, sureleri biliyorsan Tanrı ismi olmadığını da bilirsin. Ayrıca dostum burası teknoloji platformu. İnançların tartışılacağı bir platform değil.

Namaz kılan bir insan tanrı demez, Allah'ın böyle bir ismi yok.
Yanlış. Allah arapça bir kelimedir. Tanrı, Türkçe bir kelimedir. Bunun ayrımını yapabilmelisin.
Madem ateist olmuşsun inanmıyorsun, inkar ediyorsun o zaman inanmadığın bir şeyi neden sorguluyorsun? Şahsen ben inanmadığım bir şeyi ne sorar ne de sorgulardım.
Çünkü genelde Ateist veya Deist olan kişiler bağnaz olmuyorlar. Daha çok araştırıyor daha çok sorguluyorlar ki yanlış olan ne var diye.

Çok güzel atasözü var ama burada yazılmaz bilsem yöneticiler ceza vermez yazardım [emoji3][emoji3][emoji3] Sadece şu ayeti ateist Aakadaşlara söylemek istiyorum sizin dininiz size, benim dinim bana! Madem ateist olmuşsun inanmıyorsun inkar ediyorsun o zaman inanmadığın bir şeyi neden sorguluyorsun şahsen ben inanmadığım bir şeyi ne sorar ne de sorgulardım sonuçta varlığına inanmadığım bir şeyin sorgulamasını yapmam konu açan arkadaş ve onunla aynı fikri savunan arkadaşlar baya saçmalamışlar inanmıyorsan kapatacaksın.
Ne saçma düşünce. Paçandan dogmalar akıyor. Sana göre İslamcı islamı sorgulamamalı, ateist inanmayarak devam etmeli. Şunu bilmelisin ki tanrının var olduğunu kanıtlayamadığımız gibi yok olduğunu da kanıtlayamayız. Aslında garip bir paradoks bu.

Ve ayrıca namaz kılmadığın her cümlenden belli çünkü namaz kılan bir insan Tanrı demez. Allah'ın böyle bir ismi yok. Eğer namaz kılıyorsan ki yalan konuşuyorsun, sureleri biliyorsan Tanrı ismi olmadığını da bilirsin. Ayrıca dostum burası teknoloji platformu. İnançların tartışılacağı bir platform değil.
Boş konuşmuşsun.

@Elyr Dostum sana tavsiyem İslam dinini gerçekten araştırmaya bak. Kuranı güzelce bir Türkçesini oku. İstersen incil'i tevrat'ı okuyabilirsin. İnsanlar canlılar nasıl oluştu dünya nasıl oluştu onları araştır. Yani demek istediğim olabildiğince sorgula. En önemlisi ister müslüman ister deist ister ateist ol ama kesinlikle iyi bir insan ol.

Fikirleri tartışmaya hazırım yok gelmiyorsanız burada boş boş yazılar yazıp liseli ergenler gibi yazmayın hani çok biliyorsunuz ya bekliyorum deist ve ateist arkadaşları ama biliyorum ki korkunun ecele faydası yok sizin gibi insanlar asla tartışmaya gelemezler çırpındıkça batarlat
Gezenboncuk45 ve diğer ateis arkadaşlar madem bu kadar yüce bilginize güveniyorsunuz skyp adreslerinizi yazın her türlü fikir

Bak Dostum ben diyorumki bu kadar yüce bilginize güveniyorsanız skyp üzeri bir oturum yapalım herkes istediğini sorgulasın her türlü eleştiriye açık bir insanım yeterki eleştiriler kırıcı olmasın ben biliyorum ki buradaki ateist vb kişiler asla tartışmaya gelmezler cümle üretmezler yazarak tartışma onların işine gelir kopyala yapıştır vs
Ne saçma düşünce. Paçandan dogmalar akıyor. Sana göre İslamcı islamı sorgulamamalı, ateist inanmayarak devam etmeli. Şunu bilmelisin ki tanrının var olduğunu kanıtlayamadığımız gibi yok olduğunu da kanıtlayamayız. Aslında garip bir paradoks bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı