Tanrı nasıl ezelidir?

Düzen ve intizam için şart. Burada bir düzen görüyor musun?

Dünyanın kendi etrafında dönerken güneşin etrafında dolanması, her günün 24 saat olması, her insanın parmak izinin ve suratlarının farklı olması bunlarda bir düzen ve intizam göremiyorsanız size başka bir şey demiyorum.

Ben en kaliteli, en çürütülemez argümanı sunsam bile inanmak istemeyen inanmaz.
"Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir, gözlerinde de kalın bir perde bulunmaktadır ve onlar için büyük bir azap vardır."
O zaman ben imtihan edilmemeliyim. Madem istesem bile gözümde perde var. Yani kendi irademle hareket edemiyorum?

Hayatımın anlamı yaşamak ve iyi bir kariyer yapmak. Düzeni ise hukuk kanunları ve fizik kanunları sağlıyor. Genellemek mantıklı olmaz.

Fizik kanunlarının daha "fizik" bulunmadan önce şimdiden 1500 yıl önce Allah tarafından gönderiler kuran ı kerimde yazdığını bilmediğinizi umut ediyorum.

Dünyanın kendi etrafında dönerken güneşin etrafında dolanması, her günün 24 saat olması, her insanın parmak izinin ve suratlarının farklı olması bunlarda bir düzen ve intizam göremiyorsanız size başka bir şey demiyorum.
Kütle çekim kanunu ve DNA. Bir gün 25 saat olsaydı düzen o olacaktı. Örneğin saçmalığına bak. Parmak izi mevzusu ise her insanın nükleotit diziliminin farklı olmasından kaynaklı.

Fizik kanunlarının daha "fizik" bulunmadan önce şimdiden 1500 yıl önce Allah tarafından gönderiler kuran ı kerimde yazdığını bilmediğinizi umut ediyorum.
Hangi kanunlar mesela onlar, herkesten once Kuran okuyan imamlarin bilgi sahibi olduklari?
Ayet kopyalamadan kendi kelimelerinle izah edebilir misin?

Bunu bana kanıtlayabilirsen sana inanacağım ama kanıtlayamazsın. Çünkü böyle bir şey yok, her Müslüman olmayan kişi inanan kişileri dinden çıkarmaya veya misyonerlik yapmaya mı çalışıyor? Sunduğun argümanların arkası yok gerçekten çok saçma, bundan sonra yazdıklarını cevaplamayacağım.
1. ENAM 157: “ İnsanları ayetlerimizden alıkoymaya kalkışanları, yapmakta oldukları engellemeden dolayı azabın en kötüsü ile cezalandıracağız.''

2. Her kafir Müslümanlara dinden çıkarmaya çalışmıyor yine genelleme yapmadan genelleme yaptırıyorsunuz.

3. Ne olur cevapla.

Fizik kanunlarının daha "fizik" bulunmadan önce şimdiden 1500 yıl önce Allah tarafından gönderiler Kuran-ı Kerim'de yazdığını bilmediğinizi umut ediyorum.
Ekran görüntüsü 2021-03-23 171533.png

Muhammed 7. Yüzyılda Dünya'ya geldi, Fizik tarihi Muhammed gelmeden asırlar önce başlamıştı zaten.

Nerede yazıyormuş? 1 kere meal, 1 kere tefsir okudum. Hiç denk gelmedim. Madem yazıyor, neden hiçbir islam bilim insanı çıkıp da, "X diye bir kanun var" demedi?

Geri
Yukarı