Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Felsefe konusundan yine dinlere ve kurbanlara gelmişiz. Şaşırtmadı.

Kanıtlanana kadar bir şeyin var veya yok olduğunu kabul etmem. Kanıtlanamıyorsa da olmadığından gözükmüyor olabilir.

O zaman olmadığı da kanıtlanmadığına göre aksini de düşünme sakın, mantıksız bulurum.

Her şey mucize kardeşim, sadece bilim açıkladı diye normalleşmiş bazılarının aklında, artık kıyameti de olduğu an canlı yayınla açıklar bilim.
Mucize akılla veya bilimle açıklanamayan şey demekken nasıl bilim açıkladı da normalleşti? Lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın.

Mucize akılla veya bilimle açıklanamayan şey demekken nasıl bilim açıkladı da normalleşti? Lütfen bilip bilmeden yorum yapmayın.
Biz mucize demiyoruz, sizin mucize diye nitelendirdiğiniz olayları açıklıyor bilim.

Varsa neden gostermedigini bilemeyiz. Zaten herhangi bir semavi din mensubuna da bu soruyu sorarsan "Gosterirse herkes inanir, bir anlami kalmaz" cevabini alirsin, soruya cevap vermeyen ama neden gormedigimizi kendi capinda aciklamaya calisan bir soz.

Bence cevap daha basit, tanri yok.

Hayali bir doğaüstü varlığın her şeyi oluşturması yerine bilmiyorum demek çok daha mantıklı bir seçenek.
Ben orada yorumunu alıntıladığım arkadaşın kıstasına göre bir tutarsızlık olduğunu vurgulamaya çalıştım. İspatlanamadıysa muhtemelen öyle birşey yok demek yerine bilmiyorum demesi bence de daha tutarlı olurdu.

Normal bir şey, mucize değil. Eğer bir tanrı varsa bunun 100 katını da yapabilir. Yapabileceği bu kadarsa ve buna mucize diye nitelendiriyorsa bu tanrı'nın acizliğini gösterir. Tabii varsa...

Mucize Allah'ın yaptıklarıdır lakin bize göre mucize, ona göre bir anlık bir şey; acizlik bizim algımızda o da yaradan Allah'ın tercihi yine bak algı vermiyor herkese.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı