Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Motionless IN White neden güldüğünü sorabilir miyim?
Çünkü argümansız bir şekilde kitaptan alıntı veriyorsun, bu kanıt değil boyun eğmektir. Araştır öğren ondan sonra tartıp biç derler, zaten öğrenenlerin inancı tamamen bitiyor. Belki de bu yüzden öğrenmek istemiyorsunuz, bilemeyeceğim.

Çünkü argümansız bir şekilde kitaptan alıntı veriyorsun, bu kanıt değil boyun eğmektir. Araştır öğren ondan sonra tartıp biç derler, zaten öğrenenlerin inancı tamamen bitiyor. Belki de bu yüzden öğrenmek istemiyorsunuz, bilemeyeceğim.

Biliyorum zaten. Sana şunu soracağım kuran kerim şimdiye kadar neden değiştiremediler? Kuran kerim de önceden kutsal kitaplar değiştirebildiler. Ama kuran kerim değiştiremediler acaba neden?

Benim inancıma göre ki bu islam inancıdır ve islama inanan herkese göre Tanrının bilgisi dışında olan, gerçekleşen hiçbir şey yoktur. Kutsal kitapta da belirtilmiştir.
‘Benim inancım’ diye bir argümanın olduğunu yeni duyuyorum. Evreni üçgen peynirin yarattığını idda eden bir kutsal kitap çıkarsam bunu da argüman olarak kabul edip bana evreni üçgen peynirin yarattığını idda edebilir misin? Yazdığı her mesajda işi yokuşa süren ve mantık hataları aramak için havadan nem kapan birisi için ironik bir söz bu.

Dini tartışmalar çok derin oluyor ve ofansif olarak söylemiyorum ama dinine bağlı olanlara "yobaz" diyenler de maalesef kendi fikirlerinin yobazı ve kölesi. İnandığımız değerlere "Dayanağı olmayan kitaptan alıntı yapıyorsunuz." diyorlar ama kendi doğrularının da kanıtı, kesinliği yok. Zaten kanıtı olsaydı adı "inanmak" olmazdı. Arkadaşlar isterseniz muza inanın, bize ne.

Evrene baktığımızda düzen ve bilim görüyoruz. Hayretler içinde kaldığımız anlar ve bunu bilime bağlayan delillerin olduğunu görüyoruz. Bu düzenin sahibinin, tek bir yaratıcı olduğuna inanıyoruz ve bu yaratıcıya Allah diyoruz. Neden kendini göstersin? Görsen ve bütün perdeler açılsa zaten inanmayan kimse kalmazdı. Kainatın yaratılış ve test mekanizması çökerdi. Dünya bir sınavdır. Seni sınava sokup, cevapları neden versinler? Cevaba ulaşmak için yol gösterici kitaplar ve peygamlerler görevlendirilmiş zaten. Geriye kalan senin buna inanman yada inanmaman olacaktır. Ben şahsen inançlı bir insanım. Çok bilimsel bilgi birikimim yok fakat kendi çapımda yaptığım bazı araştırmalar Allah'ın varlığına inanmamı sağladı. Ara ara bende senin gibi sorguluyorum ama inancım daha ağır basıyor.

Biliyorum zaten. Sana şunu soracağım kuran kerim şimdiye kadar neden değiştiremediler? Kuran kerim de önceden kutsal kitaplar değiştirebildiler. Ama kuran kerim değiştiremediler acaba neden?
Recm ayetlerinin kitaptan çıkarıldığı bizzat halife Ömer tarafından nakledilir.

Dini tartışmalar çok derin oluyor ve ofansif olarak söylemiyorum ama dinine bağlı olanlara "yobaz" diyenler de maalesef kendi fikirlerinin yobazı ve kölesi. İnandığımız değerlere "Dayanağı olmayan kitaptan alıntı yapıyorsunuz." diyorlar ama kendi doğrularının da kanıtı, kesinliği yok. Zaten kanıtı olsaydı adı "inanmak" olmazdı. Arkadaşlar isterseniz muza inanın, bize ne.
Ben de aynen böyle düşünüyorum. Konu sahibinin art niyetli olduğuna inanıyorum. Bu tip konular sıktı. İsteyen kendi ayağına tapsın, kime ne? Kimsenin argümanı ve dayanağının gerçekliğini bilemeyiz, kimse kimsenin dinine laf atmasın. Konu sahibini, sorduğu bu basit sorunun sebebini çözemeyecek derecede olan araştırma üşengeçliği için tebrik ediyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı