Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki sen söyle kendi kendine işlem görüp ağaç masa şeklinee gelebilirimi peki size göre geliyorsa benim ihitiyacım var neden olmuyor.

Al işte... Masa oluşumu ile evrenin oluşumunu bir tutacak olursan ahan da buradan ileriye gidemezsin.
Ne sordun ki fizikle ve kimya ile ilgili benden öyle bir cevap bekliyorsun.

Cevap beklemiyorum. Sadece bunları biraz bilsen (ciddiyim çok değil sadece biraz) canlılığın nasıl kendi kendine oluşabildiğini anlardın.
Maalesef bilim mi kim icat etti.

Peki bir sorum var. Seni kim dünyaya getirdi?

Son düzenleme:
Ben sadece canlılığın değil bütün bu evrenin nasıl oluştuğunu anlayabiliyorum ama sizden kendi kendine olma veya rastgelme diye bir bilim var ve buna inaniyorsunuz kesinlikle inançlarınıza saygılıyız bizde Allahtan geldik ve yine ona gideceğiz
Al işte... Masa oluşumu ile evrenin oluşumunu bir tutacak olursan ahan da buradan ileriye gidemezsin.

Cevap beklemiyorum. Sadece bunları biraz bilsen (ciddiyim çok değil sadece biraz) canlılığın nasıl kendi kendine oluşabildiğini anlardın.

Peki bir sorum var. Seni kim dünyaya getirdi?
Allah

Ben sadece canlılığın değil bütün bu evrenin nasıl oluştuğunu anlayabiliyorum ama sizden kendi kendine olma veya rastgelme diye bir bilim var ve buna inaniyorsunuz kesinlikle inançlarınıza saygılıyız bizde Allah'tan geldik ve yine ona gideceğiz

Allah

Güzel. Seni yarattığına inandığını değil, seni doğuranı soruyorum.
Cevabını biliyordun aslında ama yine de o iğrenç paradoksa girmemek için Allah dedin.

38 sayfa yazışmadan sonra "Tanrı yoksa evren nasıl oldu?" gibi sorularının cevaplarını aramanın saçma olduğunu düşünüyorum. Ne konuşsak boş...

38 sayfa yazışmadan sonra "Tanrı yoksa evren nasıl oldu?" gibi sorularının cevaplarını aramanın saçma olduğunu düşünüyorum. Ne konuşsak boş...
Bence aradığın yer yanlış. Burada sana bu konuyu bilimsel açıdan ele alıp anlatabilecek kişi sayısı oldukça nadir hatta sıfıra yakın. Bu tür konuları ciddi araştırmalarla yaparak ya da ciddi araştırmalar yapan kişileri dinleyerek çözebilirsin.

Forumda bu tür konularda birisi gelir kendi inancını sana empoze etmeye çalışır, diğer taraf gelir onun inancının saçmalığını anlatmaya çalışır. Kimse bilimsel olarak soruyu cevaplamaya uğraşmaz, kimse manevi duygularını bir kenara bırakmaz.

Bu tür soruların cevaplarını aramak, çok güzel bir şeydir ve insanoğlunun yapması gereken bir şeydir. Yoksa yerinde sekip durur, bilim bu tarz soruları merak eden kişiler tarafından ilerler zaten. Senin hatan bu tarz soruların cevaplarını aramak değil, doğru bir yerde ve doğru bir şekilde aramamak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı