Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arapların yaptığı en büyük katliam: Talkan Katliamı. Kuteybe bin Müslim önderliğinde gerçekleşen bu katliamda 40.000 Türk katledilmiştir. Hayır savaş falan değil, katliam. Türkler savaşmamışlardır fakat savaşmadıkları halde hiç acımadan katledilmişlerdir. 24km boyunca cesetleri ağaçlara asılmıştır. Neden mi? Diğer beyliklere örnek olsun diye! Türkler kendi inancına benziyor diye müslüman olmadı, zorla müslüman olmak zorunda kaldılar. Tengricilik ve İslamiyet tek Tanrı inancını savunduğu için asimile olmaları kolay oldu sadece.

Dininin tarihinin çirkin olmadığını savunman sadece kendini kandırmanla sonuçlanır. İstediğin şeye inanabilirsin fakat yalan söylersen başkaları yalanını yüzüne vurur.

1- Türkler savaşmamıştır demişsin. Türgişlerden Suluk Çor Emeviler'e karşı mücadele etti.
2- Türkler katledilmemiştir. Ayrıca Kuteybe bin Müslim seferden dönünce bazı Türk kentlerinde isyanlar çıkmıştır.
3- Söylediklerine dair kaynak göstermemişsin. Ben sana bu söylediklerini söyleyen tarihçilerin katliamların olduğu iddia edilen dönemden 150 sene sonra yaşadılar diyorum. Yalan söylediğimi iddia ediyorsan asılsız laflarla yüzüme vurma göster kaynağını.
4- Emeviler yıkıldıktan sonra Abbasiler, Emeviler'e karşı çok sert bir karalama propagandası uygulamışlardır. Her zaman liderler kendini meşru göstermek için öncekilerini kötülerler.

Emeviler, İslamiyet'e Altın Çağ yaşatmakla beraber bilime medeniyete büyük katkılar sunmuşlardır. Asılsız iddialarla çamur atmanıza gerek yok.

1- türkler savaşmamıştır demişsin. Türgişlerden suluk çor Emeviler'e karşı mücadele etti.
2- türkler katledilmemiştir. Ayrıca kuteybe bin müslim seferden dönünce bazı Türk kentlerinde isyanlar çıkmıştır.
3- söylediklerine dair kaynak göstermemişsin. Ben sana bu söylediklerini söyleyen tarihçilerin katliamların olduğu iddia edilen dönemden 150 sene sonra yaşadılar diyorum. Yalan söylediğimi iddia ediyorsan asılsız laflarla yüzüme vurma göster kaynağını.
4- emeviler yıkıldıktan sonra abbasiler, Emeviler'e karşı çok sert bir karalama propagandası uygulamışlardır. Her zaman liderler kendini meşru göstermek için öncekilerini kötülerler.

Emeviler, ıslamiyet'e altın çağ yaşatmakla beraber bilime medeniyete büyük katkılar sunmuşlardır. Asılsız iddialarla çamur atmanıza gerek yok.

Tengrizme benziyor diye islama geçtiğimiz söylentisi bir yalandır, nasıl oldu bilmiyorum ama türklerin kendi rızasıyla Müslüman olması mantıklı değil, tengrinin vaat edemediği hiçbir şeyi vaat edemezler, tengrizm islama benzemiyor, ayrıca benzese bile sırf seninkine benziyor diye din değiştiremezsin.
Bence katliam değildir de, "cihad" olabilir. Ne de olsa o zamanki türkler Müslüman değildi.
1- türkler savaşmamıştır demişsin. Türgişlerden suluk çor Emeviler'e karşı mücadele etti.
2- türkler katledilmemiştir. Ayrıca kuteybe bin müslim seferden dönünce bazı Türk kentlerinde isyanlar çıkmıştır.
3- söylediklerine dair kaynak göstermemişsin. Ben sana bu söylediklerini söyleyen tarihçilerin katliamların olduğu iddia edilen dönemden 150 sene sonra yaşadılar diyorum. Yalan söylediğimi iddia ediyorsan asılsız laflarla yüzüme vurma göster kaynağını.
4- emeviler yıkıldıktan sonra abbasiler, Emeviler'e karşı çok sert bir karalama propagandası uygulamışlardır. Her zaman liderler kendini meşru göstermek için öncekilerini kötülerler.

Emeviler, Islamiyet'e altın çağ yaşatmakla beraber bilime medeniyete büyük katkılar sunmuşlardır. Asılsız iddialarla çamur atmanıza gerek yok.

İslamiyeti kendileri çıkardığı için yaşattıklarının hiçbir anlamı yok, şöyle ki İslam'ın bu kadar büyük bir kitleye yayılmasında ve dünyanın her yanına ulaşmasında türklerin katkısı çok büyük.

1- Türkler savaşmamıştır demişsin. Türgişlerden Suluk Çor Emeviler'e karşı mücadele etti.
2- Türkler katledilmemiştir. Ayrıca Kuteybe bin Müslim seferden dönünce bazı Türk kentlerinde isyanlar çıkmıştır.
3- Söylediklerine dair kaynak göstermemişsin. Ben sana bu söylediklerini söyleyen tarihçilerin katliamların olduğu iddia edilen dönemden 150 sene sonra yaşadılar diyorum. Yalan söylediğimi iddia ediyorsan asılsız laflarla yüzüme vurma göster kaynağını.
4- Emeviler yıkıldıktan sonra Abbasiler, Emeviler'e karşı çok sert bir karalama propagandası uygulamışlardır. Her zaman liderler kendini meşru göstermek için öncekilerini kötülerler.

Emeviler, İslamiyet'e Altın Çağ yaşatmakla beraber bilime medeniyete büyük katkılar sunmuşlardır. Asılsız iddialarla çamur atmanıza gerek yok.
Sen ne kadar cahil adamsın ya! Bu kadar mı unuttun Türklüğünü? Adamlar senin atalarını kesip, kadınlarına tecavüz etmiş hala boş yapıyorsun. Gerçi o kadar uzağa gitmeye gerek yok Araplara sövmek için fakat, sen yakın tarihten de bir haber olduğun için neyse. Okumazsın sen, gerçi okusan da anlamazsın ama kaynak bırakıyorum. Gerçi profil fotoğrafına bakınca beyninin nasıl yıkandığını Araplaşan bir kültürün mirasını bu denli korumanı anlıyorum. Bernard Lewis'in "Modern Türkiye’nin Doğuşu" diye bir kitabı vardır okursan eğer Osmanlının Türklere bakış açısını, zamanla "Türk" denmesinin hakaret olarak görüldüğü bilirdin. Ama nerde okuyacağınız anca kahvehane bilgisini millete satmaya çalışıyorsunuz.

Kaynak;
Ziya Kitapçı: İslam tarihi ve Türkler
Tarih-i Taberi Cilt:3

Son düzenleme:
Sen ne kadar cahil adamsın ya! Bu kadar mı unuttun Türklüğünü? Adamlar senin atalarını kesip, kadınlarına tecavüz etmiş hala boş yapıyorsun. Gerçi o kadar uzağa gitmeye gerek yok Araplara sövmek için fakat, sen yakın tarihten de bir haber olduğun için neyse. Okumazsın sen, gerçi okusan da anlamazsın ama kaynak bırakıyorum. Gerçi profil fotoğrafına bakınca beyninin nasıl yıkandığını Araplaşan bir kültürün mirasını bu denli korumanı anlıyorum. Bernard Lewis'in "Modern Türkiye’nin Doğuşu" diye bir kitabı vardır okursan eğer Osmanlının Türklere bakış açısını, zamanla "Türk" denmesinin hakaret olarak görüldüğü bilirdin. Ama nerde okuyacağınız anca kahvehane bilgisini millete satmaya çalışıyorsunuz.

Kaynak;

Bak mesela, okumadığı kitabın kaynağını kakalamaya çalışıyor bana. Ben yukarıda zaten Taberi'nin katliamları görmediğini sonradan doğduğunu söylüyorum. Adam bana Taberi'nin yazdığı kitabı atıyor. Hayatında hiç Taberi okumamış. Sonra bir de çok biliyormuş gibi beynin yıkanmış diyor. Söylemini çevirmek için de oradan Osmanlı'ya kayıyor. Boş insan boş yazı. Türklük adına hiçbir şey yapmayan insanlar başımıza Türkçü çıktı. Komik.

Hayır okumaktan bir habersin anlıyorum seni. Bari dinle. Değerli vaktimi seninle harcayamam maalesef. Görüşmek üzere.

1) Kimse bu sorunun cevabini bilmiyor. BigBang ya da muadili yontemlerle super bir sekilde aciklanmis olsa dahi, "BigBang" i kim olusturdu sorusunu yine cevaplayamiyoruz. Bilim 1 soruya cevap verir, 10 tane daha yeni sorunun onu acilir.
2) Bu sorunun muhatapi ateistler degil, doga bilimleri ile ilgilenen bilim insanlaridir. Birilerinin totosundan uydurdugu mitolojik olgular dogadaki olaylari aciklamaz, sadece inanc tatmini saglar.
3) Hicbir insanin bu sorunun cevabini bilmemesi, hicbir dinin/mitolojinin iddialarini daha gercekci kilmaz.

Bunlar liseli muhabbetleri acikcasi.

- Ilk canli nasil olustu?
+ Bilmiyoruz.
- O halde Allah yaratmis olmali.

----

- Evren nasil olustu?
+ Bilmiyoruz.
- O halde Allah yaratmis olmali.

Bunun adi din degil, "gap filling". BIlimin aydinlatamadigi konulari bulup, Mitolojik ogelerle aciklama egilimi. 200 sene sonra bu sorulari bilim cevapladiginda bu sefer de o zamanki bilinmeyen seyleri mitolojinizin meydana getirdigini iddia edeceksiniz.
Tam tersine Allah sana her şeyi söylemiyor öyleki kıyameti Peygamberimiz bile bilmiyor. Allah'ın sana bir şey söylemek gibi bir zorunluluğu da yok.

Kaynak;
Konu nasıl evrenin doğuşundan buralara geldi pek anlamış değilim açıkçası.
1. Olarak Türkler Araplara karşılık vermişlerdir savaşmama gibi bir sorun söz konusu bile olamaz.
2.Türkler zorla Müslüman olmamıştır. Sadece kendi dini Gök Tanrı'ya(Tek Tanrı İnancına) benzettiği için Müslüman olmuşlardır.
3.Bir Türk olduğun halde o zamanın yiğit Türklerine hakarette bulunup Araplar zorla Türklerin dinini değiştirtmiştir demişsin gerçekten acıyorum sana. Bir Türkün dinini değiştirmek bu kadar basit olamaz ki zaten Türkler bunu istemeseydi böyle bir şey olmazdı.

Robotik bilimin atası El-Ceziri çok büyük bir mühendisti bence.
İslam'a ve Araplar'a karşı çok büyük ön yargı var bizim ülkede.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı