Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Müslüman'ların ağızından cevap veriyorum; çünkü o Allah. Sorgulama çarpılırsın.

Görmekle olmuyor maalesef, düşünmek de lazım.
bence çevrendekilerin olduğu dinle ilgili en ufak fikirleri bile yok hiçbirşeyi araştırmamışlar sende aynı şeyi yapmışsın gibi görünüyor hangi kitabı açıp ta okudun Allah nedir nasıl var oldu diye kaç tane kitap veya hoca saya bilirsin. görmekle olmuyor diyeceğine gelecek olursak. rüzgarda yok ama heryerde.

Müslüman'ların ağızından cevap veriyorum; çünkü o Allah. Sorgulama çarpılırsın.

Görmekle olmuyor maalesef, düşünmek de lazım.

Hiçbir yerde sorgulamayın yazmıyor. Lütfen cahil cahil konuşup insanların tadını kaçırmayın.

Tanrı yoktan varolabiliyorsa büyük patlama niye yoktan varolmasın...
Evet mantıklı neden varolmasın? Fakat patlamayı bir şeyin tetiklemesi gerekiyor, tetiklemek zorunda. Bu da mantıklı. Hangisinin doğru olduğunu insan beyniyle algıyabileceğimizi düşünmüyorum.

1- Türkler savaşmamıştır demişsin. Türgişlerden Suluk Çor Emeviler'e karşı mücadele etti.
2- Türkler katledilmemiştir. Ayrıca Kuteybe bin Müslim seferden dönünce bazı Türk kentlerinde isyanlar çıkmıştır.
3- Söylediklerine dair kaynak göstermemişsin. Ben sana bu söylediklerini söyleyen tarihçilerin katliamların olduğu iddia edilen dönemden 150 sene sonra yaşadılar diyorum. Yalan söylediğimi iddia ediyorsan asılsız laflarla yüzüme vurma göster kaynağını.
4- Emeviler yıkıldıktan sonra Abbasiler, Emeviler'e karşı çok sert bir karalama propagandası uygulamışlardır. Her zaman liderler kendini meşru göstermek için öncekilerini kötülerler.

Emeviler, İslamiyet'e Altın Çağ yaşatmakla beraber bilime medeniyete büyük katkılar sunmuşlardır. Asılsız iddialarla çamur atmanıza gerek yok.
1- Talkan Katliamı'ndan bahsediyoruz sen gidip Emevilerle Türklerin girdiği savaşlardan birisini örnek veriyorsun.

2- Tarihi reddetmek kendini kandırmak ve atalarına saygısızlıktır, profilindeki padişahı ben sevmem ama yaptıklarını inkâr da etmem çünkü tarih böyledir.

3-
Screenshot_1.png

Al sana kaynak, adamın kendi hayatı. Emeviler tarih boyunca çokça insanı katletmiş başka dinden olduğu için. Ayrıca dediğim gibi savaşmamışlardır, savaşmadıkları halde bütün erkekler katledilmiş, bütün kadın ve çocuklar esir alınmıştır. Esir alınanların bir kısmı da öldürülmüştür. Tarih böyle diyor, sen ise hâlâ inkâr ediyorsun. Bak ben kanıtımı koydum, sen de söylediklerine bir kanıt at bakalım.

4-Kötüleme gibi bir durum yok, sana Emevi liderinin hayatını attım. Adamın hayatı işgal ve yağmalamayla geçmiş. Dininin tarihi ne kadar da rezil değil mi? Barış dini, hoşgörü dini D:

5- Evet müslüman bilim insanlarının katkıları var fakat bunun dini ile alakası yok. Din olarak kapıştıracaksak sizin "gavur" diye itham ettiğiniz insanlar daha çok katkı sağlamıştır dünyamıza.

Sen Arapsın muhtemelen o yüzden kabul etmek ağırına gidiyor. Sen istediğin kadar reddet, çevrendeki hocaların "yalan, iftira" desin yine de hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Tarih böyle yaşanmış. İnkâr etmeye devam edeceksen "haha" at geç, yorma beni.

1- Talkan Katliamı'ndan bahsediyoruz sen gidip Emevilerle Türklerin girdiği savaşlardan birisini örnek veriyorsun.

2- Tarihi reddetmek kendini kandırmak ve atalarına saygısızlıktır, profilindeki padişahı ben sevmem ama yaptıklarını inkâr da etmem çünkü tarih böyledir.

Al sana kaynak, adamın kendi hayatı. Emeviler tarih boyunca çokça insanı katletmiş başka dinden olduğu için. Ayrıca dediğim gibi savaşmamışlardır, savaşmadıkları halde bütün erkekler katledilmiş, bütün kadın ve çocuklar esir alınmıştır. Esir alınanların bir kısmı da öldürülmüştür. Tarih böyle diyor, sen ise hâlâ inkâr ediyorsun. Bak ben kanıtımı koydum, sen de söylediklerine bir kanıt at bakalım.

4-Kötüleme gibi bir durum yok, sana Emevi liderinin hayatını attım. Adamın hayatı işgal ve yağmalamayla geçmiş. Dininin tarihi ne kadar da rezil değil mi? Barış dini, hoşgörü dini D:

5- Evet müslüman bilim insanlarının katkıları var fakat bunun dini ile alakası yok. Din olarak kapıştıracaksak sizin "gavur" diye itham ettiğiniz insanlar daha çok katkı sağlamıştır dünyamıza.

Sen Arapsın muhtemelen o yüzden kabul etmek ağırına gidiyor. Sen istediğin kadar reddet, çevrendeki hocaların "yalan, iftira" desin yine de hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Tarih böyle yaşanmış. İnkâr etmeye devam edeceksen "haha" at geç, yorma beni.

1- Türklerin Emevilerle savaşmadığını söyledin. Buna cevaben yazdım.
2- Attığın site Wikipedia'da bahsedilen bilgilerin kaynağı yok.

1648226926294.png

Cidden yazdıkça batıyorsun. Bence sen ciddi bir araştırma yapmadan cevap verme dostum. Kaynakçası olmayan bilgileri paylaşmaya devam ediyorsun. Emevi tarihiyle bir Müslüman olarak gurur duyuyorum. Söylediklerinizin bir kaynağı ispatı olmadıkça hiçbir kıymeti yok.

Bu arada, eğer okuma isteğin yoksa beceremiyorsan internetten tarihçilerin anlatımına bakabilirsin. İlber Ortaylı bunun olmadığını söylüyor zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
1- Türklerin Emevilerle savaşmadığını söyledin. Buna cevaben yazdım.
2- Attığın site Wikipedia'da bahsedilen bilgilerin kaynağı yok.

Eki Görüntüle 1341859

Cidden yazdıkça batıyorsun. Bence sen ciddi bir araştırma yapmadan cevap verme dostum. Kaynakçası olmayan bilgileri paylaşmaya devam ediyorsun. Emevi tarihiyle bir Müslüman olarak gurur duyuyorum. Söylediklerinizin bir kaynağı ispatı olmadıkça hiçbir kıymeti yok.

Bu arada, eğer okuma isteğin yoksa beceremiyorsan internetten tarihçilerin anlatımına bakabilirsin. İlber Ortaylı bunun olmadığını söylüyor zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Wikipedia'yı beğenmediysen kitap atayım. Bu kitap İslam tarihi ve Türkler hakkında. Anlattığı konuların sayfanın altına kaynağını vermiş. (Fotoğraf örnektir.)

Screenshot_2.png

Ayrıca Wikipedia kullanmayı bilmiyorsan bir tüyo vereyim: Eğer bir metinde tek kaynaktan birçok örnek alındıysa kaynak tek sefer bildirilir. Fotoğrafta 15 tane kaynak olmamasının nedeni alttaki 3 kaynağı kullanmalarındandır. Merak etme ben neyden bahsettiğimi biliyorum, sen cahilliğinle üste çıkmaya çalışıyorsun fakat dediğim gibi yalanını yüzüne vuran insanlar elbet çıkacaktır. 😀

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı