Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok mantıklı bir karşılaştırma bu arada. Tebrik ederim.

İroni kokusu alıyorum.

Hukuk alanında şöyledir:
Kanıtı olmayan bir suçlamayı çürütmek için kanıta ihtiyacınız yoktur.

Olay burada da böyle. Henüz ikisinin de varlığını kanıtlayacak gücümüz yok.

İroni kokusu alıyorum.

Hukuk alanında şöyledir:
Kanıtı olmayan bir suçlamayı çürütmek için kanıta ihtiyacınız yoktur.

Olay burada da böyle. Henüz ikisinin de varlığını kanıtlayacak gücümüz yok.

Evet, ironi.

Canlar, konuyu Türk din tarihine getirmeyelim. Burada konu evrenin nasıl var olduğu. Ayrıca saygı sınırlarımızı koruyalım ki bu konu da diğerleri gibi erkenden kapatılmasın.

Tam tersine Allah sana her şeyi söylemiyor öyleki kıyameti Peygamberimiz bile bilmiyor. Allah'ın sana bir şey söylemek gibi bir zorunluluğu da yok.

Ispat yukumlulugu.
Binlerce farkli "tanri" bir seyleri yarattigini iddia ediyor. Herkes kendi tapindigi tanriyi dogru tanri saniyor ve forumlarda avukatligini ustleniyor.

her düşünceye saygım var (deist teist panteist hristiyan vs) ancak tanrı yok diyen biri kendini kandırıyordur. Aklı olmayan iradesi ve şuuru olmayan bir madde birşeyi yoktan var edemez. Bilimden çok anlamam ama bu fikrimdende asla vazgeçmem

Tanrı inancı olan biri olarak inancı bir kenara bırakıp soruyu cevaplıyorum. Evren olmamış olabilir, herşey başlangıçtan beri vardır ve başlangıç mutlak sonsuzluktadır.

Tanrı yoksa evren nasıl olmuş olabilir? Sorum ateist arkadaşlara.

Bir şeyin oluşma sebebinin (henüz) bilinmiyor olması; bir varsayımın gerçekliğinin kanıtı değildir.

her düşünceye saygım var (deist teist panteist hristiyan vs) ancak tanrı yok diyen biri kendini kandırıyordur. Aklı olmayan iradesi ve şuuru olmayan bir madde birşeyi yoktan var edemez. Bilimden çok anlamam ama bu fikrimdende asla vazgeçmem

Fikrinden asla vazgecmiyor olman neden bilimden anlamadigini acikliyor aslinda.
Kanitin yoklugu, yoklugun kaniti degildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı