Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beyler kimse alınıp gücenmesin ama bizim gibi 70 yaşayıp sonra varlığı tarihin tozlu raflarındaki bir toz tanesi olacak insanlar için varlık kavramı çok gereksiz.

Bir yağmur damlası okyanusu idrak edebilir mi?
İster ateist, ister deist ister Müslüman ol, herkes arkasında gelecek nesil için güzel bir şey bırakmalı.
Temiz dünya, temizlik eğitimi, topluma faydalı işler, eser falan.

Ateist, deistler için bu dünyada biz iz, Müslümanlar için amel defterinin açık olması.

Peki big bangi kim "kanıtlıyor"?
Teori diyorlar buna ama deneysel olarak nasıl kanıtlanmış bir fikrim yok.
Çünkü teori demek deneysel olarak kanıtlandı demekmiş.

Gazları kim varetti gaz diye bir şey nasıl var? Gazlar niye sıkıştı? Gazlar sıkışınca evren mi oluşuyor? Biz de sıkıştıralım?

Bigbang yani büyük patlamadan önce ne olduğu henüz keşfedilememiştir. Bazı teoriler mevcut ancak sadece teori olarak kalmakta, eğer bilime merakın varsa cosmos belgeseli var, şiddetle öneririm.

Bigbang yani büyük patlamadan önce ne olduğu henüz keşfedilememiştir. Bazı teoriler mevcut ancak sadece teori olarak kalmakta, eğer bilime merakın varsa cosmos belgeseli var, şiddetle öneririm.
Kanki teori demek deneysel olarak kanıtlanmış demek değil mi?

İster ateist, ister deist ister Müslüman ol, herkes arkasında gelecek nesil için güzel bir şey bırakmalı.
Temiz dünya, temizlik eğitimi, topluma faydalı işler, eser falan.

Ateist, deistler için bu dünyada biz iz, Müslüman'lar için amel defterinin açık olması.

Teori diyorlar buna ama deneysel olarak nasıl kanıtlanmış bir fikrim yok.
Çünkü teori demek deneysel olarak kanıtlandı demekmiş.

Sorun ateist deistlerin olması veya Müslüman'ların olması ile ilgili değil insanlar asla kendini geliştirmiyor müslümanlığı kendine göre yanlış bulan bir insan(ergen) anında ya deist ya da ateist oluyor müslümanlığı yanlış bulduysan hristiyanlığı, yahudiliği, budizim, eski Yunan dinlerini, antik mısır dinlerini, iskandinav dinlerini araştır diğer dinleride araştır eğer hepsi sana yanlış geliyorsa ya ateist ya da deist ol ancak bizim insanımız bunu anlayamayacak kadar küçük düşünüyor beyinlerinin kapasitesi sadece bu kadar çalışıyor bir kutsal kitabın anlamını araştırmak yerine okuyup geçiyor sonrasında anında dinini değişitiriyorlar eğer doğru düşünebilen bir millet olsaydık bu dünyada çok önemli bir topluluk olurduk ancak bizim milletimizin kafası sadece bu kadar çalışıyor maalesef.

Kanki teori demek deneysel olarak kanıtlanmış demek değil mi?

Teori demek yani kanıtı yok bir düşünce.

Sorun ateist deistlerin olması veya Müslüman'ların olması ile ilgili değil insanlar asla kendini geliştirmiyor müslümanlığı kendine göre yanlış bulan bir insan(ergen) anında ya deist ya da ateist oluyor müslümanlığı yanlış bulduysan hristiyanlığı, yahudiliği, budizim, eski Yunan dinlerini, antik mısır dinlerini, iskandinav dinlerini araştır diğer dinleride araştır eğer hepsi sana yanlış geliyorsa ya ateist ya da deist ol ancak bizim insanımız bunu anlayamayacak kadar küçük düşünüyor beyinlerinin kapasitesi sadece bu kadar çalışıyor bir kutsal kitabın anlamını araştırmak yerine okuyup geçiyor sonrasında anında dinini değişitiriyorlar eğer doğru düşünebilen bir millet olsaydık bu dünyada çok önemli bir topluluk olurduk ancak bizim milletimizin kafası sadece bu kadar çalışıyor maalesef.

Zerdüşt ve Tengriciliğe yakınlaştım mesela ben.

Bilim adamları maddenin varoluşunu hiçbir nedene bağlayamıyor. Dolayısıyla bir yaratıcı tarafından yaratılmasından başka neden bulunamıyor.
Buna boşlukların tanrısı deniyor. "Nasıl olduğunu bilmiyoruz, demek ki tanrı yaptı". Kabul edilebilir bir yaklaşım değil. Her geçen gün bir şeyleri keşfediyoruz, bunların nasıl olduğunu bulmadan önce de "demek ki tanrı yaptı" deniyordu.
DNA'daki bilgilere göre apaçık yazıldığımız ortada.
Zira biz sibernetik yaşam formları da olabilirdik lakin tanrı bizi böyle yaratmayı tercih etmiş.

Bana göre nedeni; eti programlamak, eşsiz bir şey. Düşünün beynimizde elektriklenme oluyor. Çok ilginç vallahi. Allah yaratanların en üstündedir.
Çok tartışma gördüm, bunu ilk defa duyuyorum. Apaçık yazıldığımızı düşündüren nedir? Siz kendi istediğiniz fikre inanmayı seçiyorsunuz gibi görünüyor. Zira tüm canlıların DNA'sının aşama aşama değişim göstermesi, hala sorunlu ve çok hassas bir yapıda olmamız gibi durumlar tam aksine işaret ediyor. Ayrıca okuduysam da ben böyle bir cümle hatırlamıyorum kutsal kitapta. İlginç duruyor: Kaç tane yaratan var ki?
Peki big bangi kim "kanıtlıyor"?
Big bang tahmin ediliyor, hesaplar yapılıyor ve böyle olduysa bunlar olmuştur deniyor. Daha sonra bu ortamı laboratuvarda hazırlayıp bakıyorlar ve tahmin edilen şey gerçek çıkıyor. Ancak boşluklar mevcut tabii. Yani big bang kanıtlanabilir bir olay ancak tahmin edilen big bang'in gerçekten birebir olduğuna, sebeplerine ve sonuçlarına daha hakim olunması gerekiyor.

Çok tartışma gördüm, bunu ilk defa duyuyorum. Apaçık yazıldığımızı düşündüren nedir? Siz kendi istediğiniz fikre inanmayı seçiyorsunuz gibi görünüyor. Zira tüm canlıların DNA'sının aşama aşama değişim göstermesi, hala sorunlu ve çok hassas bir yapıda olmamız gibi durumlar tam aksine işaret ediyor. Ayrıca okuduysam da ben böyle bir cümle hatırlamıyorum kutsal kitapta. İlginç duruyor: Kaç tane yaratan var ki?
Sen de bir fikir üretip, onu hayata geçirmiyor musun? En basitinden bir program yazıyorsun, bir robot yapıyorsun ya da başka şeyler. Eti, dokuyu vb. programlamakta çok üstün ve eşsiz bir şey bana göre. O yüzden Allah, yaratanların en üstünüdür.
DNA bana bu fikri yönlendirdi. Tüm bilgilerimiz içinde yüklüymüş;

DNA'nın yapısı bozulabiliyor elbet, hatta biliyor musun ölüyoruz da :D yada bazı durumlarda da ortama göre vücudumuz ayarlayabiliyor, geçici süre tabi ki de.
Çünkü bizler mükemmel varlıklar değiliz, ondan olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı